Niestety to właśnie kompresja zabija całą jakość filmów z D90. MJPEG ma ustawioną kompresję tak mocną, że po prostu masakruje obraz za dużo traci.
Główną zaletą filmowania za pomocą lustrzanki miała być możliwość użycia małej GO, dzięki zastosowaniu odpowiedniego obiektywu. Niestety w przypadku Nikona D90, cały efekt szlag trafia............. pierwszy plan, który jest ostry, w rzeczywistości nie jest tak ostry jak być powinien (właśnie przez kompresję), przez co efekt małej GO nie jest tak widoczny.
Wystarczy porównać klatkę z filmu z D90 z podobnym z Canona 500D, gdzie zastosowano kompresję kodekiem mp4 -różnica jest kolosalna........
poniżej klatka z filmu z D90, użyty obiektyw to Nikkor 105 2.8 VR -jesli by to było zwykłe zdjęcie, zeskalowane do tej rozdzielczości, to efekt GO, byłby o wiele bardziej widoczny (to samo by było jeśli kodekiem użytym do kompresji była by jakaś odmiana h264 a nie MJPEG)
i troszkę większa wersja pod linkiem:
http://212.51.209.43/~fatman/d90/d90/mov/4.jpg
Szukaj




Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami