No ciekawe, ciekawe, dzięki.
I to by od razu tłumaczyło dlaczego Fuji robi wyraźne schodki na liniach ukośnych, których to schodków zazwyczaj nie widać. Bo rozdzielczość linii pionowych, poziomych i 45 stopni jest faktycznie większa niż w konwencjonalnych matrycach, ale wszystko pomiędzy będzie wyglądać dziwnie przez dointerpolowany piksel.
I jeszcze jeden fakt - ten piksel w środku nie zawsze będzie wirtualny przez to co pisałem o pokrywaniu się zakresów pikseli S i R - przy odrobinie szczęście cała paczka pikseli da jakąś informację i przez to interpolacja nie będzie taka wyraźna.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami