Close

Strona 2 z 77 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #11

    Domyślnie

    Edit:
    Aj, napisałem się... a pisałem o Nikonie, w Fuji nie pamiętam jak jest, a nie mam pod ręką w tej chwili...
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 24-03-2009 o 18:15 Powód: pomyłka

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    Jak już tu zadajemy pytania odnośnie S5...

    Jak wyzwolić w trybie commander SB-800? Body - tryb commander ; SB - remote... nie działa. Może ma być inny kanał i grupa niż w Nikonie ?
    musi działać, upewnij się tylko że dobrze ustawiłeś tryb właściwej grupy w body

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    Aaaa, mam pytanie (uprzedzam odpowiedź mam instrukcję, ale jestem za gupia i nie umiem):
    jak ja w CLSie wyzwalam właśnie lampą wbudowaną, to czy mogę zmniejszyć na minimum tę wbudowaną lampę, w sensie jej moc błysku. Jeśli tak to gdzie i na ile
    dzięki
    rozumiem że chodzi Ci o pracę gdy lampa wbudowana wyzwala inną?
    tak jak w nikonach, w trybie commander możesz ustawić parametry pracy dla każdej grupy lamp i dla lampy wbudowanej( iTTL, manual, off )
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    Aaaa, mam pytanie (uprzedzam odpowiedź mam instrukcję, ale jestem za gupia i nie umiem):
    jak ja w CLSie wyzwalam właśnie lampą wbudowaną, to czy mogę zmniejszyć na minimum tę wbudowaną lampę, w sensie jej moc błysku. Jeśli tak to gdzie i na ile
    dzięki
    setup -> flash/bracketing -> build-in flash -> commander mode

    I tam ustawiasz w jednym okienku czy ma błyskać w ttlu, manualu czy tylko jako sterownik a obok moc błysku (w przypadku M, minimum 1/128 )
    A poniżej to samo dla wyzwalanych lamp.
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    Aaaa, mam pytanie (uprzedzam odpowiedź mam instrukcję, ale jestem za gupia i nie umiem):
    jak ja w CLSie wyzwalam właśnie lampą wbudowaną, to czy mogę zmniejszyć na minimum tę wbudowaną lampę, w sensie jej moc błysku. Jeśli tak to gdzie i na ile
    dzięki
    set up -> flash/BKT -> built-in flash -> commander mode i tam jak chcesz aby wbudowana tylko dawała błyski sterujące do Sabinki to w BUILT-IN ustaw " - " kreskę.

    Pozdrawiam
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    musi działać, upewnij się tylko że dobrze ustawiłeś tryb właściwej grupy w body
    Jest OK. Po prostu przyzwyczajenia z D70s zrodziły problem Tu trzeba więcej samemu ustawić I to mi się podoba!

    Kolejne pytania:

    1. Mam ładowarkę z D70s i z S5, aku są trochę inne, ale oba pasują zarówno do jednej jaki i do drugiej ładowarki. Mogę sobie obojętnie który aku ładować w obojętnie której ładowarce?

    2. Kupiłem właśnie MB-D200 i mam dwa oryginalne aku Fuji do S5. Który zestaw baterii należy wybrać w menu ustawień zasilania gripa?

    3. Tak z ciekawości, bo i tak dla mnie to nieprzydatne Można zrobić zdjęcie podczas tego trybu quasi-live-wiev?
    Ostatnio edytowane przez mikkay ; 24-03-2009 o 21:57

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    Jest OK. Po prostu przyzwyczajenia z D70s zrodziły problem Tu trzeba więcej samemu ustawić I to mi się podoba!

    Kolejne pytania:

    1. Mam ładowarkę z D70s i z S5, aku są trochę inne, ale oba pasują zarówno do jednej jaki i do drugiej ładowarki. Mogę sobie obojętnie który aku ładować w obojętnie której ładowarce?

    2. Kupiłem właśnie MB-D200 i mam dwa oryginalne aku Fuji do S5. Który zestaw baterii należy wybrać w menu ustawień zasilania gripa?

    3. Tak z ciekawości, bo i tak dla mnie to nieprzydatne Można zrobić zdjęcie podczas tego trybu quasi-live-wiev?
    ad.1 miałem kiedyś uniwersalna samochodową i ładowała wszystko, ale sprawdź parametry obu
    ad.2 wszystko jedno, jak używasz NP-150 to nie ma znaczenia co ustawisz
    ad.3 zdaje się że nie, to tylko do ustawiania ale przyznam że nie próbowałem
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Bydgoszcz/Limerick
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    3. Tak z ciekawości, bo i tak dla mnie to nieprzydatne Można zrobić zdjęcie podczas tego trybu quasi-live-wiev?
    Tak, możesz zrobić zdjęcie
    |Nikon-N80|S5 Pro|Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II|Tamron 55-200mm f/4-5.6 Di II LD Macro|Nikkor 28-80 f/3.3-5.6G|Nikkor 50mm f/1.8D AF|Nikkor 85mm f/1.8D AF|SB-800|Lowepro Nova 4

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DADI Zobacz posta
    Tak, możesz zrobić zdjęcie
    A jak?

    PS sory za lamerskie pytania, ale nie mam jeszcze instrukcji.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    A jak?

    PS sory za lamerskie pytania, ale nie mam jeszcze instrukcji.
    Instrukcja po polsku - skany: http://odsiebie.com/pokaz/531240---6877.html
    I po angielsku jakby Cię jakość powyższej drażniła: http://www.visibledust.com/manuals/Fuji_S5_Pro.pdf
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 2 z 77 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •