Jacek_Z - ja też żyję muzyką Pink Floyd. WB pomiar - to WB Pre - pomiar temperatury na białej karcie. No faktycznie może niepotrzebnie na pierwszą i drugą lamelkę. Choć w każdym przypadku widać raczej niewielką różnicę w jasności niż w temperaturze. Interesuje mnie natomiast jak ustawić WB przy czasie naświetlania właściwym do prawidłowej ekspozycji i doświetleniu lampą, bo jak widać na zdjęciach, coś mi to nie wychodzi. Nie poróbowałem ustawiać WB w Kelvinach. Ze zdjęć bez lampy (tych na początku postu) widać, że 2500 K to za dużo, a mniej się nie da. Czyli używając lampy temperatura bądzie wyższa, to teoretycznie metodą prób i błędów powinno dać się ustawić w Kelvinach, spróbuję. Tylko dlaczego przy prawidłowych parametrach ekspozycji wyzwalana jest lampa - tego to już nie jestem w stanie ogarnąć umysłem.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem


Skontaktuj się z nami