PDA

Zobacz pełną wersję : [ Canon ] Canon EOS 5D Mark III



Strony : [1] 2 3 4 5 6

woytec60
28-02-2012, 13:24
Podobno będzie już 2 marca.
Canon EOS 5D Mark III - wyciekły pierwsze zdjęcia (http://www.swiatobrazu.pl/canon-eos-5d-mark-iii-wyciekly-pierwsze-zdjecia-25873.html)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/2427km1-1.jpg
źródło (http://i42.tinypic.com/2427km1.jpg)



22 megapiksele, wizjer ze stuprocentowym pokryciem kadru, 61 punktów autofocusu. W kadrowaniu ma pomagać 3,2-calowy monitor LCD, zdjęcia i filmy będą trafiać na karty SD lub CompactFlash. Cena, według serwisów plotkarskich, ma zamknąć się w granicach 3000-4000 dolarów.

Konkurencja nie śpi ;)

pastwisko
28-02-2012, 13:34
Hmm ciekawe jak spadna ceny dwójki.. nie sądziłem ze będą mnie kiedykolwiek interesować ceny 5D :D

krolewicz
28-02-2012, 13:36
jeśli wyjdzie w takiej specyfikacji, to spadną ceny 5d mk2, 1dmk3 i pewnie 7d też :)

Lulek39
28-02-2012, 14:03
A co z drugą wersją 5-ki z matrycą >40mpx? Cisza? ;)

Pawel92
28-02-2012, 14:25
jeśli wyjdzie w takiej specyfikacji, to spadną ceny 5d mk2, 1dmk3 i pewnie 7d też :)

Tak jak spadły ceny D3S, D300s i D700 po ogłoszeniu D4 i D800 :mrgreen:

qbic
28-02-2012, 16:23
Hmm ciekawe jak spadna ceny dwójki.. nie sądziłem ze będą mnie kiedykolwiek interesować ceny 5D :D

Jak interesuje Cię gładki, ładny, niepasiasty obraz na niskim iso, to raczej nie interesuj sie tym sprzętem, A900 daje znacznie lepszy obrazek (ew. stare 5D).

samson09
28-02-2012, 16:27
To kiedy sie nim interesowac?

t.chadzinski
28-02-2012, 17:05
jeszcze aparat nie wyszedł, a już się zaczynają narzekania

gavin
28-02-2012, 17:23
No nie.. jeszcze nie wyszedł a już ma banding :) prorok :)

pastwisko
28-02-2012, 18:18
Jak interesuje Cię gładki, ładny, niepasiasty obraz na niskim iso, to raczej nie interesuj sie tym sprzętem, A900 daje znacznie lepszy obrazek (ew. stare 5D).

nie, cyfrowa gładź szpachlowa mnie nie kręci - poza tym nie widzę na ebayu adapterów do szkieł Contaxa dla A900

qbic
28-02-2012, 18:21
nie, cyfrowa gładź szpachlowa mnie nie kręci - poza tym nie widzę na ebayu adapterów do szkieł Contaxa dla A900

To nie o gładź chodzi, tylko żeby syfu nie było. Szum szumowi nierówny.

pastwisko
28-02-2012, 20:35
wzakresie 100-400 ISO przy normalnym oglądaniu jest syf?

normalne oglądanie czyli nie jakieś kosmiczne cropy na 100 czy 200%

qbic
28-02-2012, 20:46
wzakresie 100-400 ISO przy normalnym oglądaniu jest syf?

normalne oglądanie czyli nie jakieś kosmiczne cropy na 100 czy 200%

5Dmark2 to magiczny aparat, w nim to jest możliwe, a jakbyś chciał mieć zakres jak na kliszy (np podbić to co w cieniu) - kraciasta kasza 100% gwarantowana....

Dobra kończę, bo zaraz jakiś wyznawca crapmark2 mnie zaatakuje.

superkomornik
28-02-2012, 20:47
Owszem, skoncz bo to nie jest wątek o jakości mark II tylko o III...

ranbir kapoor
28-02-2012, 21:03
to nie jest wątek o jakości mark II tylko o III...

raczej watek o plotce

superkomornik
28-02-2012, 21:21
Zauważ że ostatnimi czasy plotki które często powtarzają się, pochodzące z Rumorsów, sprawdzają się bardzo dobrze. Daję sobie rękę uciąć że to jest już pewny news.

Ale znając życie zaraz jacyś userzy będą nam wmawiać że najlepsze jest m4/3 ;)

ranbir kapoor
28-02-2012, 21:25
ja i tak jestem zdania ze lepszych aparatow nie potrzebujemy,tym co jest na rynku mozna juz zrobic wszystko, a juz napewno kazdy slub

sv
28-02-2012, 21:26
5Dmark2 to magiczny aparat, w nim to jest możliwe, a jakbyś chciał mieć zakres jak na kliszy (np podbić to co w cieniu) - kraciasta kasza 100% gwarantowana....

Dobra kończę, bo zaraz jakiś wyznawca crapmark2 mnie zaatakuje.

Po co się tak męczysz? Masz zupełnie fajne Fuji i trochę mniej fajną lustrzankę od telewizorów - sprzedaj 5d i po bólu.

pastwisko
28-02-2012, 21:32
Po co się tak męczysz? Masz zupełnie fajne Fuji i trochę mniej fajną lustrzankę od telewizorów - sprzedaj 5d i po bólu.

Nikon to juz całkiem nie fajny, bo sobie mozna do niego tylko Nikkory, Sigmy i Tamrony podczepić ;)

superkomornik
28-02-2012, 21:35
ja i tak jestem zdania ze lepszych aparatow nie potrzebujemy,tym co jest na rynku mozna juz zrobic wszystko, a juz napewno kazdy slub

Oczywiście, dlatego będę trzymał D700 dopóki mi się w rękach nie rozleci.

qbic
28-02-2012, 21:39
Po co się tak męczysz? Masz zupełnie fajne Fuji i trochę mniej fajną lustrzankę od telewizorów - sprzedaj 5d i po bólu.

Nie mecze się, każdy ze sprzętów ma swoje zastosowanie, widziałem ze ktoś z forum planował zakup, ostrzegłem przed potencjalnym problemem.

Andrzej Olender
29-02-2012, 12:22
Oczywiście, dlatego będę trzymał D700 dopóki mi się w rękach nie rozleci.

Ja z kolei będę tak używał mkII, Mario ma rację, osobiście od dawna już nie biegam za nowinkami. Przestałem czytać portale foto które zajmują się tylko sprzętową stroną. Żyje mi się znacznie lepiej :)

Pawel Pawlak
29-02-2012, 12:30
chyba 2 tygodnie temu krążyłu po forum DP skany "przcieków drukarskich" dotyczących 5d3 - o ile pamiętam to iso rozszerzone 102400, AF19 w tym 3 crossy, rozdzielczość o ile pamiętam chyba 28mpix.
tego typu "przecieki" dotyczące d4 były prawdziewe, więc kto wie ?

pastwisko
29-02-2012, 12:46
tego typu "przecieki" dotyczące d4 były prawdziewe, więc kto wie ?

ale ile też było sciemnianych :)

samson09
01-03-2012, 09:34
Ponoc wszystko ma sie juz wyjasnic w piatek wiec kto wie...:)

tmk_t
01-03-2012, 09:49
Troszke dziwne,
Dzis ukazał się nowy softcik do II a jutro ma być premiera III?

shaolin
01-03-2012, 09:56
To raczej nie ma nic wspólnego ze sobą. Nie wydaje mi się, żeby ludzie podchodzili do tego tak -> nie będe instalował nowego softu bo przeciez jutro premiera mkIII :mrgreen:

No nic, czekamy do jutra, życze Canonierom, żeby w końcu dostali coś z działającym AF.

Pawel Pawlak
01-03-2012, 11:52
oczekiwania są kolosalne - sądzę że trudno będzie canonowi do nich "doskoczyć" (tak samo ciążko miał nikon z d4 i d800 - pomimo tego że pokazał 2 świetne body, to i tak ilość krytycznych uwag jest powalająca). Czego by nie pokazali, będą to z powodzeniem sprzedawać, część nabywców będzie robiła tym świetne zdjęcia, a całą reszta będzie szukać niedostatków i czekać na 5d4 ;)

w każdym razie jeśli pokażą naprawdę AF 18polowy z 3 crossami to będzie dość skromnie ;)

prz3mo
01-03-2012, 12:20
w każdym razie jeśli pokażą naprawdę AF 18polowy z 3 crossami to będzie dość skromnie ;)

Ja myślę, że w przypadku C to nie ilość, a ich skuteczność ma większe znaczenie.

Pawel Pawlak
01-03-2012, 12:22
no tak... ale do tej pory ten jeden cross dawał radę, natomiast cała reszta była raczej "specyfikacyjna". 3 zamiast 1 to niby 300% porpawa, ale w praktyce ? chociaż 5 to trochę więskza swoboda w kadrach poziomych i pionowych. Przy 3 to pewnie łatwij będzie komponować tylko w poziomie ;)

prz3mo
01-03-2012, 12:24
no tak... ale do tej pory ten jeden cross dawał radę, natomiast cała reszta była raczej "specyfikacyjna". 3 zamiast 1 to niby 300% porpawa, ale w praktyce ? chociaż 5 to trochę więskza swoboda w kadrach poziomych i pionowych. Przy 3 to pewnie łatwij będzie komponować tylko w poziomie ;)

No właśnie, dlatego niech sobie będzie 18, trzy krzyżowe, ale niech wreszcie im działają wszystkie, a nie tylko centralny... ;)

R
01-03-2012, 12:27
no tak... ale do tej pory ten jeden cross dawał radę, natomiast cała reszta była raczej "specyfikacyjna". 3 zamiast 1 to niby 300% porpawa, ale w praktyce ? chociaż 5 to trochę więskza swoboda w kadrach poziomych i pionowych. Przy 3 to pewnie łatwij będzie komponować tylko w poziomie ;)


moj eos 1nRS ma chyba 5 punktow... taka krecha przez srodek :D jesli zrobia 3 krzyzowe to poprawia AF bo szybkostrzlnosci jeszcze nie dogonili... a ta jedynka ma ze 20 lat :D

Cichy
01-03-2012, 12:39
Nie wiem, skąd wzięliście te 3 krzyże :) No ale może macie lepsze przecieki od moich...

Flores
01-03-2012, 12:41
Jeżeli poprawią AF i DR to prawdopodobnie zmienię jedną z moich 5DII na MKIII. Jeżeli chodzi o wyciąganie czegoś z cienia to może faktycznie lepiej jest w D700 ale jak widzę narzekania o jakiś kaszkach itp. to opluwam monitor. Może lepiej nauczyć się dobrze naświetlać klatki i wołać RAWy zamiast psioczyć, że wychodzi coś z cienia jak presecik w LR uruchomi.

EDIT: Na rumorsach nic o krzyżach nie było powiedziane. Jedyne jakie ploty poszły to, że ma być podobny AF jak w 1DX (61pt) tylko trochę okrojony (z czego trochę japa mi się cieszy) :)

morzon
01-03-2012, 12:47
Jeżeli chodzi o wyciąganie czegoś z cienia to może faktycznie lepiej jest w D700 ale jak widzę narzekania o jakiś kaszkach itp. to opluwam monitor. Może lepiej nauczyć się dobrze naświetlać klatki i wołać RAWy zamiast psioczyć, że wychodzi coś z cienia jak presecik w LR uruchomi.


Jeszcze jakby każdą klatke dało się dobrze naświetlić...

Flores
01-03-2012, 13:03
Jeszcze jakby każdą klatke dało się dobrze naświetlić...

Ja czegoś takiego nie powiedziałem i zawsze się zdarzy, że możesz niedoświetlić klatkę. Ale przy D700 i 5DII nie mam żadnych problemów, które były wcześniej wspomniane przy wyciąganiu detali z cieniów.

morzon
01-03-2012, 13:12
No ja swego czasu mocno myślałem o mk2 (mając d700), ale widziałem pare rawów gdzie cienie przy podbiciu to po prostu sieczka (mam mk1, tam też za dużo z cienia sie nie wyciągnie, ale szum który wyłazi wygląda inaczej - po prostu nieregularny szum, a nie paski, które właśnie widać - to jest ten problem) - ja czasami muszę dużo pociągnąć z cienia i takie coś to dla mnie dyskwalifikacja w zasadzie, wyleczyłem się w ten sposób dość szybko.

Przy takich zdjęciach:

http://overlay.no-ip.org/s4int/sirr/y1.jpg
http://img804.imageshack.us/img804/6021/cyrikm.jpg

muszę mocno niedoświetlać żeby nie przepalić ognia i jego całej struktury. A że naokoło panują zwykle ciemności no to wyciąganie jest dość hardcorowe. Z D700 to żaden problem, jeśli wyjdzie nawet niewielki szum można go łatwo zlikwidować, pasków ni cholery.

Flores
01-03-2012, 13:22
Ok, do tak hardkorowych zastosowań to D700 :).

Ja przy studiu gdzie łączę kilka a czasami kilkanaście RAWów czegoś takiego nie wymagam. Przy repo też mi to nie potrzebne. Do ognia 5DII się nie nadaje :).

qbic
01-03-2012, 14:18
Ja przy studiu gdzie łączę kilka a czasami kilkanaście RAWów czegoś takiego nie wymagam.

Jak robisz przecierki na warstwach to wszystko fajnie działa... jak robiłbyś HDR albo jakieś inne wyliczanki to paski wyłażą. Nierówności przetworników 5D2 są w całym paśmie, a że w cieniach jest najmniej informacji to tam widać efekty bez specjalnych operacji.

Najśmieszniejsze ze ta sama przestarzała technologia (bez czegoś w stylu CDS sonego) jest stosowana w 1Dsmk3, tylko ze tam efektu sieczki nie ma, Canon mocno przyciął koszty i to teraz się mści.

sv
01-03-2012, 15:05
Pełna specyfikacja? :

Canonrumors:
Unsurpassed Image Quality

22.3 Megapixel Full Frame CMOS sensor
DiG!C 5+ Image Processor
ISO 100-25600 (expandable to L:50 H1:51200, H2: 102400
Full HD Movie (ISO 100-12800 (H:25600)

High Performance Operation
61-point high-density reticular AF (up to 41 crosstype points)
6.0 fps for high continuous shooting
Intelligent viewfinder with approx. 100% coverage
3.2-type, approx.1.04m dot (3:2 wide) Clear View LCD II
iFCL metering with 63-zone dual-layer sensor
Shutter durability of 150,000 cycles

High end features
Silent & low vibration modes
Dual card slots (CF & SD)
High Dynamic Range (HDR) Mode
Multiple Exposures
Comparative Playback function
Improved durability & water and dust resistance

SPECIFICATIONS
Available Colours – Black
Megapixels – 22MP
Sensor Size – 36 x 24mm
ISO/Sensitivity – 100 – 25600
Autofocus Points – 61 points
Lens Mount – Canon
LCD Size – 3.2″
Liveview – Yes
Viewfinder – Optical TTL
Min Shutter Speed – 30 sec
Max Shutter Speed – 1/8000 sec
Continuous Shooting Speed – 6 fps
Self Timer – 10 sec, 2 sec
Metering – Centre-weighted, Spot, Evaluative, Partial
Video Resolution – Full HD 1080
Memory Type – Compact Flash
Connectivity – USB 2, HDMI, Mic Input, Wireless (optional)
Battery – LP-E6
Battery Type – Lithium-ion
Charger – Includes Li-Ion Charger
File Formats – AVI, RAW, H.264, MOV, MPEG-4
Dimensions – 152 x 116 x 76mm
Box Contents – Battery Pack LP-E6 .. Battery Charger LC-E6 .. AV Cable AVC-DC400ST .. Interface Cable IFC-200U .. Eyecup Eg .. Wide Strap EWEOS5DMKIII .. CR1616 Lithium Battery

shaolin
01-03-2012, 15:14
Czyżby AF z 1Dx? Reszta wygląda całkiem ok. W końcu będzie mała repopuszka w C.

Ale już widzę te głosy niezadowolenia na dpr w stylu - czemu nie ma 4K? Czemu nie ma 45mpx? Czemu nie ma przyszywania guzików? :mrgreen:

sv
01-03-2012, 15:24
Specyfikacja niezła, czekamy na cenę :-)

tomek s
01-03-2012, 15:25
Koniec świata 5-tka będzie miała AF i Improved durability & water and dust resistance, tylko pewnie trochę cena może popsuć nastroje, ale sama specyfikacja wygląda ciekawie :p
pozdr

sv
01-03-2012, 15:28
http://www.teds.com.au/canon-eos-5d-mark-iii
trochę drogo :-)

Flores
01-03-2012, 15:32
Dobrze, że tutaj z baterią nie szaleją i nie będzie nowej bo przy stadzie LP-E6 kupować nowe to szaleństwo.


http://www.teds.com.au/canon-eos-5d-mark-iii
trochę drogo :-)

Jak tyle będzie kosztować to ja Whitney Houston zaśpiewam na starówce a capella. Mówią o 3500 dolców co w rzeczywistości będzie jeszcze niżej.

shaolin
01-03-2012, 15:36
http://www.teds.com.au/canon-eos-5d-mark-iii
trochę drogo :-)

4200AUD = 4500USD :shock:

sv
01-03-2012, 15:38
4200AUD = 4500USD :shock:

Cena z Fotojokera :-)

shaolin
01-03-2012, 15:40
No chyba, bo to o przynajmniej tysiak US$ za dużo ;)

sv
01-03-2012, 15:45
No chyba, bo to o przynajmniej tysiak US$ za dużo ;)

Gdyby dali 50/60 klatek/s w FullHD to nawet te 4500 bym przeżył :-)

qbic
01-03-2012, 15:51
Gdyby dali 50/60 klatek/s w FullHD to nawet te 4500 bym przeżył :-)

IMO lepsze byłoby video bez line skippingu.

sv
01-03-2012, 16:00
IMO lepsze byłoby video bez line skippingu.

Na to raczej nie ma co liczyć. Canon nie rozdaje prezentów, a C300 też trzeba jakoś sprzedać :-)

qbic
01-03-2012, 16:13
Na to raczej nie ma co liczyć. Canon nie rozdaje prezentów, a C300 też trzeba jakoś sprzedać :-)

C300 to niestety crop.

Kryhu
01-03-2012, 16:38
Czy tylko mnie się wydaje że taka specyfikacja będzie odbierać klientelę 1dx?
Jedyny dość mocny hamulec to IMO 6fps ale to jednak połowa ceny 1dx, może być kuszące. Oczywiście dla części fps będzie dyskwalifikujący ale reszta poważnie podrapie się za uchem przed zamówieniem 1dx.
W ten 61 polowy AF nie uwierzę do czasu aż nie zobaczę tego czarno na biały w oficjalnej specyfikacji :)

Pawel Pawlak
01-03-2012, 16:44
fajna specyfikacja :)
cena... wysoka

R
01-03-2012, 16:46
juz jedna specyfikacja byla fajna i zostala wydmuszka. z zachwytami proponuje sie wstrzymac nie tyle do oficjalnej premiery co do pojawienia sie w sklepach. jak pokazala historia 1dx od oficjalnej specyfikacji do produktu sklepowego jeszcze wiele moze sie zmienic.

Pawel Pawlak
01-03-2012, 16:52
Tymbardziej z porównaniem do 1dX :D to że AF ma 61pkt w jednym i drugi nie oznacza ż oba muszą mieć czułość -2EV, że muszą tak samo szybko działać ( oi le pamiętam 1dX ma oddzielnego DIGICa do AF), poza tym jak widzę, w 5d3"iFCL metering with 63-zone dual-layer sensor" to też co innego niż 100.000 sensor w 1dX. O lagach puszki nawet nie wspominam ;)
Z całą pewnością 5tka wreszcie dostała by lepszy AF, ale nie ma co się porywać na AF sportowego body ;) 6FPS też nie bardoz mówi o tym ile zdjęć wejdzie do bufora. Także myślę że w praktyce specyfikacja jest na tyle przemyślana, żeby nie podciąć skrzydeł 1dXowi

Jacek_Z
01-03-2012, 16:54
Czy tylko mnie się wydaje że taka specyfikacja będzie odbierać klientelę 1dx?
Jedyny dość mocny hamulec to IMO 6fps ale to jednak połowa ceny 1dx, może być kuszące. Canon się zapatrzył w parę D3/D700. Przy takiej cenie 1DX szybko pojmą, że zrobili błąd :) i Pucha będzie się sprzedawać wśród ślubniaków rewelacyjnie.
Na papierze - bardzo, bardzo fajna puszka. 22 Mpx wystarcza, to jest detalu od groma, 6 fps też jest akceptowalne. Osobiście wolałbym taką specyfikację jak D800. I to pomimo tego, żem studyjniak. Bufor mnie interesuje sporadycznie, a jak już, to na jakies 1,5 s, więc byłbym spokojny.

D800 też nie mamy w rękach. Zakładajmy, że to co zrobiono, zrobiono dobrze.

Cichy
01-03-2012, 17:33
Akceptowalne FPS, akceptowalny AF. Panowie, to jest Canon, te zmiany są REWOLUCYJNE :)

shaolin
01-03-2012, 17:35
Pytanie kiedy się pojawi, żeby nie było jak z 1dx, że trzeba czekać pół roku...

Cichy
01-03-2012, 18:57
Najgorsze jest to, że sezon za pasem a nie jest pewne, czy Nikon i Canon zdążą... :/

shaolin
01-03-2012, 19:02
U Was też poprzednie puszki przestały działać tak jak u nas (D700/D3/D3s/D3x/itp)? :mrgreen:

ranbir kapoor
01-03-2012, 19:03
Najgorsze jest to, że sezon za pasem a nie jest pewne, czy Nikon i Canon zdążą... :/

Jak nie zdaza to w tym roku nie bedzie zdjec slubnych

R
01-03-2012, 19:17
Najgorsze jest to, że sezon za pasem a nie jest pewne, czy Nikon i Canon zdążą... :/


no wlasnie... :|

pastwisko
01-03-2012, 19:34
bez przesady, ślub można przełożyć.

Kryhu
01-03-2012, 19:54
Najgorsze jest to, że sezon za pasem a nie jest pewne, czy Nikon i Canon zdążą... :/

Roadshow Nikona z D800 za chwilę się zaczyna, korpusy dla dystrybutorów już pewnie płyną w kontenerach.
IMO gdyby miała być jakaś obsuwa z D800 w podstawowej wersji to już by było o tym wiadomo.
Chyba że Somalijscy piraci przejmą sprzęt ;P

ranbir kapoor
01-03-2012, 19:59
Fakt w somalii tez sa sluby

Fatman
01-03-2012, 20:01
Ahhh jakie one w kształcie podobne :-) Migracja w dowolną stronę będzie przyjemniejsza dla oka i dłoni :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/8210/canonik.jpg)

(proporcje mogą być niewłaściwe)

deep
01-03-2012, 20:26
Tylko z przodu pani na C ma większą dziurkę :)

woytec60
01-03-2012, 22:29
Kolejne zajawki: Canon EOS 5D Mark III - więcej zdjęć, szersza specyfikacja. (http://www.swiatobrazu.pl/canon-eos-5d-mark-iii-wiecej-zdjec-szersza-specyfikacja-przedpremierowe-plotki-25901.html)
Nic nowego jednak nie napisali.

Cichy
01-03-2012, 23:16
Jak nie zdaza to w tym roku nie bedzie zdjec slubnych

Dobre :)

Z Canona już prawie wszystko sprzedałem, ale została mi jeszcze m9... ;)

samson09
01-03-2012, 23:43
Dobre :)

Z Canona już prawie wszystko sprzedałem, ale została mi jeszcze m9... ;)

A to co na d800 przechodzisz?:)

pastwisko
02-03-2012, 00:48
Z Canona już prawie wszystko sprzedałem, ale została mi jeszcze m9... ;)

jak z Canona to chyba G9 ;)

rychu_cmg
02-03-2012, 08:07
Oficjalnie:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=14515&canon-eos-5d-mark-iii

gavin
02-03-2012, 08:48
5 2xcrossów git!

woytec60
02-03-2012, 08:55
Oficjalnie:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=14515&canon-eos-5d-mark-iii

Specyfikacja mnie zachwyca, poczekamy na sample :)

prz3mo
02-03-2012, 09:03
Noo, czyli tak jak myślałem i pisałem już dawno... Canon pokazał aparat, na który czekałem w Nikonie. Ehhh...
Na papierze wygląda świetnie. Myślę, że obrazek też będzie git.

woytec60
02-03-2012, 09:03
Są ceny w pre-order: http://www.bhphotovideo.com/c/buy/CAE5D3*/Ntt/CAE5D3*/N/0
100 prezydentów więcej od D800 ale chyba do przyjjęcia jak za taką specyfikację.

LordYoghurt
02-03-2012, 09:12
na dpreview już krótki opis (recenzją bym tego nie nazwał ;-):
http://www.dpreview.com/news/2012/03/02/Canon-EOS-5D-Mark-III-preview

tomek67
02-03-2012, 09:17
Noo, czyli tak jak myślałem i pisałem już dawno... Canon pokazał aparat, na który czekałem w Nikonie. Ehhh...
Na papierze wygląda świetnie. Myślę, że obrazek też będzie git.
Dokładnie myślę tak samo.
Najbardziej mi imponuje dużo krzyżowych punktów AF na całej powierzchni.
Nikon ma tylko małe pole w centrum.
No i te 36mln w D800 to mnie ciut przeraża jeśli chodzi o rozmiar zdjęć RAW

tomek s
02-03-2012, 09:17
No no ładne cacko :grin:
http://www.optyczne.pl/4711-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_EOS_5D_Mark_III.html
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=14515&canon-eos-5d-mark-iii
pozdr.

Cichy
02-03-2012, 09:22
Najbardziej mi imponuje dużo krzyżowych punktów AF na całej powierzchni.
Nikon ma tylko małe pole w centrum.

Zrobili tak dla jaj, w końcu koniec świata w grudniu :D

morzon
02-03-2012, 09:27
Dokładnie myślę tak samo.
Najbardziej mi imponuje dużo krzyżowych punktów AF na całej powierzchni.
Nikon ma tylko małe pole w centrum.


Jest gdzieś obrazk z rozmieszczeniem? Bo chyba przegapiłem...


Zrobili tak dla jaj, w końcu koniec świata w grudniu :D

W sensie, że nie zdążą dać tego do sklepów? :D

arturherda
02-03-2012, 09:28
Pierwsze oficjalne sample: http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/

tomek s
02-03-2012, 09:32
Jest gdzieś obrazk z rozmieszczeniem? Bo chyba przegapiłem...


Proszzzz http://www.dpreview.com/previews/canoneos5dmarkiii/4
pozdr

fafniak
02-03-2012, 09:35
Jakoś mam dziwne wrażenie że i tym razem będzie tak że nikon będzie miał więcej informacji zachowanych w cieniach i światłach

woytec60
02-03-2012, 09:36
Porównanie ze starym: http://www.dpreview.com/previews/canoneos5dmarkiii/3

Poważne zmiany w auto ISO:

Auto ISO Improvements

The 5D Mark III's Auto ISO mode now offers additional customization options. You can now set a minimum ISO as well as a maximum, and define a specific minimum shutter speed too. It's not quite the same flexibility as offered by the Nikon D800 with its multiple progam lines, but it's a big improvement over previous Canon implementations.

And, unlike the 5D II, can be used in Manual shooting mode, allowing you to specify the shutter speed and aperture you want, and leaving the camera to worry about ISO. You can apply AE lock when working with Auto ISO in Manual mode and the viewfinder will show you the difference between the locked value and the current metered value. It's not currently clear whether there's any way of setting exposure compensation.

Nareszcie.

MC_
02-03-2012, 09:39
Bardzo ładnie się zapowiada.
Jako posiadacza Mk II cena w sumie mnie cieszy, bo jeśli oszaleję do końca i będę chciał zamienić, to mój staruszek nie będzie aż tak mało wart.

Wygląda na to, że poprawili to na co najwięcej osób narzekało (szczególnie tych, co nie mieli aparatu w ręku) czyli AF.
Matrycy pewnie nie zepsuli, a jest szansa, że i poprawili. Nie trzeba kupować nowych komputerów, żeby RAWy obrabiać. Wygląd w stylu 7D. Jest dobrze.

tomek s
02-03-2012, 09:43
Jakoś mam dziwne wrażenie że i tym razem będzie tak że nikon będzie miał więcej informacji zachowanych w cieniach i światłach


dobre :lol:

MC_
02-03-2012, 09:44
To akurat jest bardziej niż oczywiste.
Sony robi dobre matryce, a Nikon je świetnie programuje.

arturherda
02-03-2012, 10:00
Póki co oczywistym jest, że u nas to rewolucja :) Przesiadka z 9 pól na 61 z czterdziestoma krzyżakami i z ISO 6400 natywnego na 25000 natywne to naprawdę absolutna rewolucja :)

eSPe
02-03-2012, 10:07
Genialna specyfikacja, chyba naprawdę coś się kończy, że Canon wypuszcza takie cacko. Może 3D nadchodzi???

fafniak
02-03-2012, 10:11
Pytanie czy będą działały ;) te pola bo z tym może być różnie ja w swoim d700 mam 3 pola którym nie mogę wierzyć :d

Kryhu
02-03-2012, 10:19
Na pierwszy rzut oka brakuje mi 2 rzeczy w stosunku do D800, a może jeszcze nie jest to opisane:
- nieskompresowanego wyjścia video przez HDMI
- nie widzę też żadnego śledzenia 3d w trybie ciągłym AF przy fotografowaniu.
Po coś jednak jest ten dodatkowy procesor i czujnik RGB w 1dx, którego tutaj przyoszczędzili dając teoretycznie ten sam układ AF. Bardzo mnie ciekawi sprawność tego wykastrowanego układu AF.

sv
02-03-2012, 10:27
Piękna specyfikacja. Aż trudno uwierzyć, że księgowi w Canonie się na to zgodzili. Cena też niezła jak na mniejszego 1Dx :-)

Merde
02-03-2012, 10:39
Na pierwszy rzut oka brakuje mi 2 rzeczy w stosunku do D800, a może jeszcze nie jest to opisane:
- nieskompresowanego wyjścia video przez HDMI

Canon ma kamery, swoje C300 itd., nie mogą dać za dużo w aparacie fotograficznym, bo znów sobie strzelą w stopę.


- nie widzę też żadnego śledzenia 3d w trybie ciągłym AF przy fotografowaniu.

Daj kurze grzędę, hehe.
To jest Canon 5D!

shaolin
02-03-2012, 10:42
Obejrzalem specyfikacje i ciesze sie, ze w koncu Canonierzy dostali cos porzadnego w malej puszce (przynajmniej wszystko na to wskazuje). W koncu kazdy zazdroscil, ze mamy D700 (mowie o AF, fpsach, itp) ;) Ale dalej nie macie lampy wbudowanej... :mrgreen:

Autofocus wyglada bardzo milo, ciekawe jak to smiga.

MC_
02-03-2012, 10:45
Ale dalej nie macie lampy wbudowanej...
Jest mi z tego powodu strasznie i niewymownie wszystko jedno.
Przynajmniej nie kusi, żeby jej używać.

R
02-03-2012, 10:47
;) Ale dalej nie macie lampy wbudowanej... :mrgreen:


hmm... to jedyny ficzer, ktorego zadraszczam canonierom... u nas zeby miec taki bajer trzeba kupowac jednocyfrowki.

morzon
02-03-2012, 10:47
Jest mi z tego powodu strasznie i niewymownie wszystko jedno.
Przynajmniej nie kusi, żeby jej używać.

Byś używał CLSa to byś tak nie gadał :)

sv
02-03-2012, 10:49
Na pierwszy rzut oka brakuje mi 2 rzeczy w stosunku do D800, a może jeszcze nie jest to opisane:
- nieskompresowanego wyjścia video przez HDMI
.

Już widzę te tłumy filmowców nikona z podpiętym zewnętrznym rejestratorem sygnału za 2000$ :-)

MC_
02-03-2012, 10:50
Byś używał CLSa to byś tak nie gadał :)

Mam Pixel Kinga i mi wystarczy ;)

shaolin
02-03-2012, 10:51
hmm... to jedyny ficzer, ktorego zadraszczam canonierom... u nas zeby miec taki bajer trzeba kupowac jednocyfrowki.

Kup se superglue, dwie kropelki tu i tam i masz to samo :mrgreen:

sven, skoro 5dmkII byl uzywany w wielu profesjonalnych dzialaniach, to mysle ze filmowcy raczej raczej poradza z czyms co kosztuje tylko 2k$ ;) chyba, ze mowisz tylko o PL ;)

morzon
02-03-2012, 10:51
Miłego biegania do 4 lamp porozstawianych po kątach :)

Merde
02-03-2012, 10:52
Jakoś mam dziwne wrażenie że i tym razem będzie tak że nikon będzie miał więcej informacji zachowanych w cieniach i światłach

Przy 36 Mpix vs 22 Mpix nie byłbym tego już taki pewien...

PS: W światłach to raczej po równo zawsze było, przewaga Nikona (Sony) była tylko w cieniach.

Pawel Pawlak
02-03-2012, 10:53
Wg mnie świetna puszka "dla" każdego z naciskiem na "ślubniaka" ;) Ci którzy pracują szkłach jasniejszych niż 2.8 dostali crossy rozmieszczone najszerzej ze wszystkich pełnoklatokowych DSLRów. Generalnie nie wyobrażam sobie żeby to body nie było świetnym narzędziem w rękach fotografów ślubnych.
Prz3mo - na co czekasz ? zmienaj system :D

R
02-03-2012, 10:54
Miłego biegania do 4 lamp porozstawianych po kątach :)


a dlaczemu? nie mozna sobie wyzwalac kolejna sb?

MC_
02-03-2012, 10:54
Miłego biegania do 4 lamp porozstawianych po kątach :)

A po co? Wystarczy mi to co zrobię z poziomu body.

R
02-03-2012, 10:55
Wg mnie świetna puszka "dla" każdego z naciskiem na "ślubniaka" ;) Ci którzy pracują szkłach jasniejszych niż 2.8 dostali crossy rozmieszczone najszerzej ze wszystkich pełnoklatokowych DSLRów. Generalnie nie wyobrażam sobie żeby to body nie było świetnym narzędziem w rękach fotografów ślubnych.
Prz3mo - na co czekasz ? zmienaj system :D


poczekaj, poczekaj... ochlon... za pare dni sie okaze, ze te punkty dzialaja tylko z gripem, ze bateria jest na 150 zdjec a kart mozna uzywac tylko naprzemiennie i nie moga byc razem w slotach...

morzon
02-03-2012, 10:56
a dlaczemu? nie mozna sobie wyzwalac kolejna sb?

Super - wbudowana Ci nie pasuje, a wieszanie kolejnej SB na body tak?



A po co? Wystarczy mi to co zrobię z poziomu body.

Pixel king na sterowanie mocą lamp? Serio pytam, nie orientuje się.
Jeśli tak to ile kosztuje?

qbic
02-03-2012, 10:57
Czyli ... videło z line skippingiem nadal :-/ ?

MC_
02-03-2012, 10:57
Pixel king na sterowanie mocą lamp? Serio pytam, nie orientuje się.
Jeśli tak to ile kosztuje?
Tak. Nie ma tylko możliwości ustawiania ratio.
Nadajnik + odbiornik 480 zł.

Kryhu
02-03-2012, 10:58
Przy 36 Mpix vs 22 Mpix nie byłbym tego już taki pewien...

PS: W światłach to raczej po równo zawsze było, przewaga Nikona (Sony) była tylko w cieniach.

Sporo czasu minęło zanim ściągnąłem dostępne sample na ISO 800 i 6400 z zorzą polarną i bez zbędnej złośliwości międzysystemowej powiem że nie bardzo tam widzę cokolwiek ponad aktualne możliwości innych aparatów. Wydawało mi się że nie zwiększając praktycznie upakowania pixeli po takim czasie powinno być WOW, którego tutaj nie widzę.

morzon
02-03-2012, 10:59
Tak. Nie ma tylko możliwości ustawiania ratio.
Nadajnik + odbiornik 480 zł.

O, to nie tak źle :)
Tak czy inaczej - wbudowana przydatna, można mieć jedną sb zawsze przy sobie a i tak bez zbędnych gadżetów można fajne światło zaaranżować. Nie jestem w stanie pojąć narzekania na dodatkowy, bardzo przydatny ficzer ;)

sv
02-03-2012, 11:00
sven, skoro 5dmkII byl uzywany w wielu profesjonalnych dzialaniach, to mysle ze filmowcy raczej raczej poradza z czyms co kosztuje tylko 2k$ ;) chyba, ze mowisz tylko o PL ;)

Ja sporo filmuję (zawodowo) i nie wierze, że ktoś w reportażu będzie biegał z rejestratorem sygnału video. Znacznie istotniejszy jest dobry kodek, nieskompresowany sygnał po HDMI to może do studia, ale w reportażu to zawracanie głowy.

morzon
02-03-2012, 11:02
Ja sporo filmuję (zawodowo) i nie wierze, że ktoś w reportażu będzie biegał z rejestratorem sygnału video. Znacznie istotniejszy jest dobry kodek, nieskompresowany sygnał po HDMI to może do studia, ale w reportażu to zawracanie głowy.

Filmownie to nie tylko śluby czy repo z jakichś imprez... więc takie materiały to nie wszystko co się kręci. Poza studiem - wszelkie filmiki krótkometrażowe, teledyski, reklamówki, choćby i jakieś przyrodniczo-krajobrazowe - więc jak najbardziej przydatna rzecz.

shaolin
02-03-2012, 11:07
Ja sporo filmuję (zawodowo) i nie wierze, że ktoś w reportażu będzie biegał z rejestratorem sygnału video. Znacznie istotniejszy jest dobry kodek, nieskompresowany sygnał po HDMI to może do studia, ale w reportażu to zawracanie głowy.

Chodzilo mi raczej o krecenie Housow, reklam i innych wynalazkow, S4INT mniej wiecej trafil w to o czym myslalem ;) Ale skoro moga filmowcy biegac z rigami wielkosci PKiN z zamontowanymi followfocusami i innymi cudami na kiju, to jeden gadzet wiecej nie zaszkodzi ;)

sv
02-03-2012, 11:09
Filmownie to nie tylko śluby czy repo z jakichś imprez... więc takie materiały to nie wszystko co się kręci. Poza studiem - wszelkie filmiki krótkometrażowe, teledyski, reklamówki, choćby i jakieś przyrodniczo-krajobrazowe - więc jak najbardziej przydatna rzecz.

Poczekamy, zobaczymy, ale jakoś jestem zupełnie spokojny jeżeli chodzi o porównanie filmu D4 czy d800 z nowymi Canonami. I to bez względu czy sygnał zostanie zarejestrowany na karcie, czy na zewnętrznym rekorderze.

Jakoś to udało im się nakręcić 5 mk II bez zewnętrznych rekorderów :

http://actofvalor.com/

qbic
02-03-2012, 11:10
Jakoś to udało im się nakręcić 5 mk II bez zewnętrznych rekorderów :

http://actofvalor.com/

Wszystko się da, pozostaje kwestia wygody.

sv
02-03-2012, 11:10
Chodzilo mi raczej o krecenie Housow, reklam i innych wynalazkow, S4INT mniej wiecej trafil w to o czym myslalem ;) Ale skoro moga filmowcy biegac z rigami wielkosci PKiN z zamontowanymi followfocusami i innymi cudami na kiju, to jeden gadzet wiecej nie zaszkodzi ;)

Tylko po co skoro jest C300 do takiej zabawy? A gadzety zawsze fajnie wyglądają na papierze :-)

qbic
02-03-2012, 11:11
Tylko po co skoro jest C300 do takiej zabawy? A gadzety zawsze fajnie wyglądają na papierze :-)

crop, crop, crop.....

sv
02-03-2012, 11:12
Wszystko się da, pozostaje kwestia wygody.

W tym wypadku najwygodniej było z 5d mk II. Trudno biegać z całą masą sprzętu przymocowaną do hełmu :-)

sv
02-03-2012, 11:13
crop, crop, crop.....

Pojęcie względne. W przypadku filmu to raczej pełna klatka.

shaolin
02-03-2012, 11:17
Jakoś to udało im się nakręcić 5 mk II bez zewnętrznych rekorderów :


Ale nikt nie powiedzial, ze sie czegos nie da zrobic bez tego ;) To jest mniej wiecej tak - lepiej miec jakas mozliwosc i z niej nie skorzystac, niz jej potrzebowac i potem plakac, ze nie ma ;) Tylko o to mi chodzi.


Tylko po co skoro jest C300 do takiej zabawy? A gadzety zawsze fajnie wyglądają na papierze

A to juz nie do mnie to pytanie, w koncu to nie jest moje dziecko tylko Canona ;)

woytec60
02-03-2012, 11:18
Przy okazji premiery 5DMkIII Canon pokazał też nową lampę: Canon Speedlite 600EX-RT (http://www.adres-strony.pl), transmiter radiowy do wyzywalania grupy lamp, drugi transmiter do przesyłania plików, odbiornik GPS i grip do nowej "piątki".
Tylko kasę mieć... :(

Pawel Pawlak
02-03-2012, 11:20
sample w pełnej rozdziałce to tylko te 2 pierwsze zorze ? cholera to zdjęcia nocne; niewiele można o nich powiedzieć poza tym że z całą pewnością nowy digic działa sprawnie (podobnie jak w G1X) i do wielu zastosowań się nadają takie jpgi.

shaolin
02-03-2012, 11:23
Pawle, masz wiecej, z 5 czy cos...


EDIT:
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/01.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/02.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/06.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/08.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/11.jpg

sv
02-03-2012, 11:23
Ale nikt nie powiedzial, ze sie czegos nie da zrobic bez tego ;) To jest mniej wiecej tak - lepiej miec jakas mozliwosc i z niej nie skorzystac, niz jej potrzebowac i potem plakac, ze nie ma ;) Tylko o to mi chodzi.





Lepiej mieć time code, niż go nie mieć :-)

Pawel Pawlak
02-03-2012, 11:27
Pawle, masz wiecej, z 5 czy cos...


EDIT:
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/01.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/02.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/06.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/08.jpg
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos5dmk3/downloads/11.jpg

Już widzę - coś dziwnego dzieje się z przeglądarką, albo ze stronę - po doświeżeniu pojawiły się sample z iso 100, przedtem do pobrania były tylko zorze. Właśnie kumpel mi mówił że oglądał tygrysa na iso3200 w pełnej rozdziałce a u mnie jest coming soon... nie wiem o co chodzi ?

arturherda
02-03-2012, 11:28
Byś używał CLSa to byś tak nie gadał :)


acha, szczególnie w pełnym słońcu... miałem i dziękuję... Jeśli bezprzewodowo to tylko radio. Amen.

Panowie te sample, do których podałem link mają po kilka MB wagi, trzeba poczekać na jakieś pełne.

cz4rnuch
02-03-2012, 11:29
Jakoś to udało im się nakręcić 5 mk II bez zewnętrznych rekorderów :

http://actofvalor.com/

Fakt, ale za to pewnie z kilkoma ciężarówkami innego sprzętu ;) Nikomu z ekipy pewnie taki rekorderek by nie zawadził.

shaolin
02-03-2012, 11:29
Lepiej mieć time code, niż go nie mieć :-)

Tez ;)


Już widzę - coś dziwnego dzieje się z przeglądarką, albo ze stronę - po doświeżeniu pojawiły się sample z iso 100, przedtem do pobrania były tylko zorze. Właśnie kumpel mi mówił że oglądał tygrysa na iso3200 w pełnej rozdziałce a u mnie jest coming soon... nie wiem o co chodzi ?

Daj im szanse, dopiero obrabiaja foty :mrgreen:

Pawel Pawlak
02-03-2012, 11:31
Daj im szanse, dopiero obrabiaja foty :mrgreen:

Spoko, byłem ciekaw jak sobie radzi 400IS2.8 II + tc20 ;)

prz3mo
02-03-2012, 11:45
Prz3mo - na co czekasz ? zmienaj system :D

Za drogi interes trochę... :-/
Ale jak dla mnie to optymalna puszka by była (ten 5d) - do ślubów, portretu, sportu (a to właśnie robię).

Merde
02-03-2012, 11:48
Sporo czasu minęło zanim ściągnąłem dostępne sample na ISO 800 i 6400 z zorzą polarną i bez zbędnej złośliwości międzysystemowej powiem że nie bardzo tam widzę cokolwiek ponad aktualne możliwości innych aparatów. Wydawało mi się że nie zwiększając praktycznie upakowania pixeli po takim czasie powinno być WOW, którego tutaj nie widzę.

To ja również bez żadnej złośliwości ci powiem, że spodziewanie się rewolucji bez zmiany technologii jest naiwne.
Dali dobry* AF (ilość pól, ilość krzyżowych, czułość od -2EV), dali dwa sloty na kartę, dali lepsze ponoć uszczelnienia, nie dali** dużo gęstszej matrycy, dali mniejszy shutter lag, kompensacja ekspozycji +/-5EV, lepszy spot, 6 FPS (obleci nawet w sporcie)...

Jak na Canona 5D (podkreślam: 5D) to nie jest WOW?

Nawet jeśli w cieniach będzie lepiej o pierdnięcie motyla (0,5 EV :D), to jest to spora rewolucja w systemie.

Mnie się tam ten aparat (na papierze) podoba, choć i tak nie zamierzam go kupować przez najbliższe ~2 lata.
Generalnie czekam na rawy i ACR je obsługujący. Sample w jpeg zawsze można sobie było w HDMI wsadzić ;-)
Plastelinka z odszumiania na iso 100? Litości...

* wyjdzie w praniu oczywiście
** dla niektórych to oczywiście wada

Pawel Pawlak
02-03-2012, 11:54
Za drogi interes trochę... :-/
Ale jak dla mnie to optymalna puszka by była (ten 5d) - do ślubów, portretu, sportu (a to właśnie robię).

Jeśli sport robisz w RAWach to mógbyś poczuć niedosyt - bufor 13RAWów przy korzystaniu z udma7 128GB ;) Przy JPGach, spoko.
Zresztą przy sporcie to i tak w wielu przypadkach lepszy może być d800 -crop 1.2 przu 5fps z większym bufoerm, 15.3mpix DX przy 6 z jeszcze większym buforem... a iso ? AF do sportu pewnie też lepszy

superkomornik
02-03-2012, 11:57
del

Pawel Pawlak
02-03-2012, 12:00
dali mniejszy shutter lag
Jaki ?

prz3mo
02-03-2012, 12:06
Jeśli sport robisz w RAWach to mógbyś poczuć niedosyt - bufor 13RAWów przy korzystaniu z udma7 128GB ;) Przy JPGach, spoko.
Zresztą przy sporcie to i tak w wielu przypadkach lepszy może być d800 -crop 1.2 przu 5fps z większym bufoerm, 15.3mpix DX przy 6 z jeszcze większym buforem... a iso ? AF do sportu pewnie też lepszy

Pożyjemy, zobaczymy... zakres ISO na papierze też w C powala - od 100 do 25600...

shaolin
02-03-2012, 12:07
Pawle... 59 milisekund ;)

prz3mo i co Cie tam powala? Poza tym jeszcze wczoraj chciales D800, a teraz widze ze robisz sport... ar ju krejzi? :mrgreen: Kup D3s i nie marudz ;)

Lulek39
02-03-2012, 12:11
Uspokójcie się!
Bo na CB znów napiszą, że aż szumi u nikoniarzy po premierze piątki i połowa już się przesiada :mrgreen:

prz3mo
02-03-2012, 12:13
prz3mo i co Cie tam powala? Poza tym jeszcze wczoraj chciales D800, a teraz widze ze robisz sport... ar ju krejzi? :mrgreen: Kup D3s i nie marudz ;)

shao, właśnie problem w tym, że ja nie wiem już co kupić :(
D800 byłby swego rodzaju kompromisem.
D3s powiadasz... trochę poza moim budżetem. Chyba, że jakaś "tania" używka...
Dobra, nieważne, nie będę też tu smęcił ;) :-P

Pawel Pawlak
02-03-2012, 12:13
Pożyjemy, zobaczymy... zakres ISO na papierze też w C powala - od 100 do 25600...

No... na papierze... czyli ma 1EV lepsze iso niż d3s i d4...


Pawle... 59 milisekund ;)


No to trchę jednak słabiej niż wooolne D800 z lagiem 42milisekundy ;)

Merde
02-03-2012, 12:14
No to trchę jednak słabiej niż wooolne D800 z lagiem 42milisekundy ;)

Powtórzę po raz trzeci - to jest 5D. Nie jedynka.

shaolin
02-03-2012, 12:18
D800 to tez nie jest D4, a jednak jest szybko... Wiec po co tu powtarzac, ze to nie 1D? :D

http://blog.jeffascough.com/photographers/2012/03/canon-eos-5d-mark-iii-review.html

EDIT: Wbilem na dpr, w dziale D4/D800 moze ze dwa watki o 5dmkIII. Po premierze D800 w dziale 1D/5D bylo z 500 watkow o Nikonie ;)

SHOX!
02-03-2012, 12:28
Jestem zawiedziony trochę tą premierą, spodziewałem się lepszych trybów filmowania, brak 60fps jest dla mnie kluczowy Canon i Nikon polegli ;(... Czekamy na testy, zaczną się porównania, ustabilizują się ceny i będzie się wybierać jak do tej pory pod kątem potrzeb, bazy szkieł itp. W tej chwili to widzę tak, D800 do studia, portrety w plenerze i landszafty, 5Dmk3 do tego samego tylko trochę mniej plus niewymagający superszybkiej strzelności reportaż :) a filmy, tutaj już pewnie będzie po równo...

qbic
02-03-2012, 12:29
"Each photodiode is equipped with an underlying transistor that provides initial noise processing at the instant of signal transmission" - z tego wynika iż jest pewna szansa na brak sieczki w cieniach.

Kryhu
02-03-2012, 12:38
To ja również bez żadnej złośliwości ci powiem, że spodziewanie się rewolucji bez zmiany technologii jest naiwne.

Jak na Canona 5D (podkreślam: 5D) to nie jest WOW?

WOW oczekiwałem po obrazku a znacząca ewolucja bez rewolucji w technologii jak pokazał Nikon podnosząc poprzeczkę o 1.5EV przy przejściu z D3 na D3s jak widać jest możliwa.

Wierzę w to co widzę, pokazali do tej pory co pokazali i chyba zachwytów nie ma.

A co do papierowych specyfikacji np. ISO to wiesz, w 1dm4 też zdaje się było nawet ISO 100'kilka tys. tyle że nieużywalne ale w specyfikacji było tyle co u konkurencji :)

Merde
02-03-2012, 12:39
D800 to tez nie jest D4, a jednak jest szybko... Wiec po co tu powtarzac, ze to nie 1D? :D

Korpusy w C/N są/bywają pozycjonowane odmiennie. Bezkrytyczne porównywanie do "konkurencji" bez zwracania uwagi na poprzednika w tym samym systemie jest bez sensu.

Merde
02-03-2012, 12:43
WOW oczekiwałem po obrazku a znacząca ewolucja bez rewolucji w technologii jak pokazał Nikon podnosząc poprzeczkę o 1.5EV przy przejściu z D3 na D3s jak widać jest możliwa.

Wierzę w to co widzę, pokazali do tej pory co pokazali i chyba zachwytów nie ma.

Nic nie pokazali do tej pory. Obrazek to trzeba porównywać we własnym zakresie i na własnym workflow - z rawów.
Jpegi to sobie można porównywać np. tak, jak ten pan (kij w mrowisko :lol:):

http://fakechuckwestfall.files.wordpress.com/2012/02/1dxd800highiso1.jpg
http://fakechuckwestfall.files.wordpress.com/2012/02/1dxd800highiso4.jpg


A co do papierowych specyfikacji np. ISO to wiesz

Tak, wiem. Dlatego bardzo ostrożnie podchodzę do tematu do momentu kiedy nie dostanę do łap rawów.

shaolin
02-03-2012, 12:46
Korpusy w C/N są/bywają pozycjonowane odmiennie. Bezkrytyczne porównywanie do "konkurencji" bez zwracania uwagi na poprzednika w tym samym systemie jest bez sensu.

Merde ale ja tego nie robie bezkrytycznie, raczej z przymruzeniem oka :D Na CB tez ciagle piszecie (chociaz moze to zle wyrazenie skoro premiera dzisiaj byla, a 'ciagle' brzmi jakbyscie pisali od czasu powstania firmy Canon :D), ze to przeciez TYLKO 5D, a tu tyle niespodzianek. To fajnie, ze Was milo zaskoczyli. Ja sie ciesze, ze macie 5dmkIII (przynajmniej papierowo bo przeciez trzeba czekac na porzadne rewjusy i sample itp).

Ja jestem z Wami, nie przeciw Wam :mrgreen:

Flores
02-03-2012, 13:07
Uspokójcie się!
Bo na CB znów napiszą, że aż szumi u nikoniarzy po premierze piątki i połowa już się przesiada :mrgreen:

Za późno :)

arturherda
02-03-2012, 13:08
...

http://blog.jeffascough.com/photographers/2012/03/canon-eos-5d-mark-iii-review.html

...

Jeff pisze, że ISO około 2EV lepsze i to zgadzało by sę ze specyfikacją natywności matrycy, 25600 jak obecne 6400 - rewelacja. O AF pisze, że jest niesamowity, z inej planety w porównaniu z poprzednimi piątkami, doskonała praca z różnymi szkłami.

W podsumowaniu pisze, że Canon zbudował w końcu oszałamiająco dobry aparat :)

Flores
02-03-2012, 13:11
Jeff pisze, że ISO około 2EV lepsze i to zgadzało by sę ze specyfikacją natywności matrycy, 25600 jak obecne 6400 - rewelacja. O AF pisze, że jest niesamowity, z inej planety w porównaniu z poprzednimi piątkami, doskonała praca z różnymi szkłami.

W podsumowaniu pisze, że Canon zbudował w końcu oszałamiająco dobry aparat :)

Co do AF to może sobie on mówić. Wymienił matówkę i na manualu jedzie przez cały czas. No ale ja mu wierzę na słowo :).

akustyk
02-03-2012, 13:16
O AF pisze, że jest niesamowity, z inej planety w porównaniu z poprzednimi piątkami, doskonała praca z różnymi szkłami.



Co do AF to może sobie on mówić. Wymienił matówkę i na manualu jedzie przez cały czas. No ale ja mu wierzę na słowo :).

ale tak serio... jesli to jest cokolwiek przypominajacego uklad AF z ery 40D lub nowsze, to w porownaniu z 5D mkI czy mkII to juz i tak jest gigantyczny skok. wiec nie robmy nagle klimatu, jakby koles bajki opowiadal, bo w to ze udalo sie AF z wczesniejszych 5D poprawic, to ja zawsze uwierze. mam taki...

Pawel Pawlak
02-03-2012, 13:17
http://cpn.canon-europe.com/files/education/technical/inside_canon_eos_5d_mark_iii/11_cinc_big.jpg
iso25600

MC_
02-03-2012, 13:23
Jotpeg jakoś mnie nie porywa.
A na rawy trzeba jeszcze poczekać.

R
02-03-2012, 13:30
pusccie shao na prezentacje to przyniesie...

Pawel Pawlak
02-03-2012, 13:32
wydaje mi się że canon porawił DR i dlatego zdecydował się na "wyższe iso". Trudno doszukać się w tym samplu poprawy szumów - raczej lepiej działa nowy digic - robiąc papkę jak w przypadku sampli z g1x. Ale światła trzymają poziom, a z ceiniach jest nadal sporo informacji (choć strasznie zaszumionych)

krolewicz
02-03-2012, 13:36
ale to jest iso 25k w nocy, z ręki, czego Wy się tam spodziewacie?

MC_
02-03-2012, 13:37
Cudu!
Skoro już wrzucili fajny AF, to czemu nie miażdżącą matrycę?

pastwisko
02-03-2012, 13:40
Cudu!
Skoro już wrzucili fajny AF, to czemu nie miażdżącą matrycę?

serca tez mozna przeszczepiać, a zobacz jakie kolejki i ile się czeka.

cyberkoko
02-03-2012, 13:45
Tak przy okazji pokazali też Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT i tak z ciekawości to nie przypomina wam sabinki obciętej ;)
http://fotoblogia.pl/images/2012/03/20120302-hiRes-speedlite-transmitter-STE3RT-tview.jpg

shaolin
02-03-2012, 14:24
pusccie shao na prezentacje to przyniesie...

:mrgreen:
Lepiej nie, bo znowu beda niedoswietlone/przeswietlone i kazdy bedzie plakal, ze sa be ;)

Pawel Pawlak
02-03-2012, 14:46
teraz iso6400 http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=40780167

LordYoghurt
02-03-2012, 15:10
jak to widzę to mój D700 przeżywa drugą młodość ;-)

qbic
02-03-2012, 15:30
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/03/1726009shut_up_and_take_my_money_super-1.jpg?1317708806
źródło (http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/181/813/1726009-shut_up_and_take_my_money_super.jpg?1317708806)

Na dpreview wysyp wątków kupić czy nie kupić.....zabawne.

qooba
02-03-2012, 15:33
sample na 3200 (tygrys i panienka) nie powalają... wiem że to tylko jpg, ale cholernie mi to przypomina odszumianie w kompaktach fuji...

samson09
02-03-2012, 16:10
sample na 3200 (tygrys i panienka) nie powalają... wiem że to tylko jpg, ale cholernie mi to przypomina odszumianie w kompaktach fuji...

Na 6400 tym bardziej. Wydaję mi się, że to iso 100-12800 będzie tylko ładnie wyglądało na papierze :), a d800 i tak ze swoim 6400 będzie bardziej używalny. No ale o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Fakt faktem w sprawie af to canon naprawdę dał duży krok naprzód. Ciekawe tylko gdzie jest jakiś haczyk bo nie od dziś wiadomo, że C w pewien sposób upośledza swoje tańsze i mniej pro puchy względem swoich większych i zamożniejszych braci.

Sztolcman
02-03-2012, 16:15
Na dpreview sample (http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/canon-eos-5d-mark-iii-low-light-iso-samples) ze wszystkich ISO.

shaolin
02-03-2012, 16:23
Przedprodukcyjna puszka... Ale tu wyglada to duzo lepiej niz na stronie producenta ;) (ale z tym lowlightem to troche przesadzili ;) ).

Fatman
02-03-2012, 16:47
sample na 3200 (tygrys i panienka) nie powalają... wiem że to tylko jpg, ale cholernie mi to przypomina odszumianie w kompaktach fuji...

Mogę poprosić o linka ? Bo ja mam ciągle fote niedostępną....

qooba
02-03-2012, 17:05
http://cweb.canon.jp/camera/eosd/5dmk3/samples/

Merde
02-03-2012, 17:13
Mogę poprosić o linka ? Bo ja mam ciągle fote niedostępną....

Tu jest parę sampli na różnych czułościach:

http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/canon-eos-5d-mark-iii-low-light-iso-samples

samson09
02-03-2012, 17:15
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=14519&canon-eos-5d-mark-iii-pierwsze-wrazenia

Chyba nie było.

Siepacz
02-03-2012, 17:17
http://www.bsmultimedia.sklep.pl/pl/p/Canon-5D-Mark-III-Body/4210 to kto zamawia pierwszy do testów? ;d

Flores
02-03-2012, 17:22
http://www.bsmultimedia.sklep.pl/pl/p/Canon-5D-Mark-III-Body/4210 to kto zamawia pierwszy do testów? ;d

Porównując ceny w pre-orderach w stanach to jest na prawdę fajna oferta. Ciekawe na ile realna ta cena.

marekb
02-03-2012, 17:47
krótko: wygląda pięknie :) jak się cieszę, że systemu nie zmieniłem:)

GoOrange
02-03-2012, 18:47
http://www.youtube.com/watch?v=JnFaIPCU3d8&feature=uploademail Ładnie widać różnicę ISO w 3/4 filmu.

flashmen
02-03-2012, 18:53
smieje mi sie mordka gdy na niego patrze :)
jest sliczny! ...i niecale 3k drozszy od D700 ;]

ciekawy jestem czy nowe kity 24-70 beda dodawane do zestawow z 5dmk3 ?

GoOrange
02-03-2012, 18:57
smieje mi sie mordka gdy na niego patrze :)
jest sliczny! ...i niecale 3k drozszy od D700 ;]

ciekawy jestem czy nowe kity 24-70 beda dodawane do zestawow z 5dmk3 ?

Pewnie będzie. Czemu mieli by to zmieniać? Aczkolwiek na początek coś blisko 20k to będzie stało... :-)

Mały OT. Zwracał ktoś uwagę na 82 mm filtr w nowym 24-70?

Pawel Pawlak
02-03-2012, 19:22
właśnie dojrzałem takie info przy AF 1dX i 5d3: " (EV-2 for a central point with a f/2.8 lens)." czyżby ta lepsza czułość AF miał tylko na jednym pkt o to przy bardzo jasnych szkłach ??

sv
02-03-2012, 19:47
właśnie dojrzałem takie info przy AF 1dX i 5d3: " (EV-2 for a central point with a f/2.8 lens)." czyżby ta lepsza czułość AF miał tylko na jednym pkt o to przy bardzo jasnych szkłach ??


Czułość AF
5d mk III:

EV od -2 do 18 (przy temperaturze 23°C i czułości ISO 100)

stara 5 mk II:

EV -0,5-18 (przy 20°C i ISO 100)

stef
02-03-2012, 19:57
Czułość AF
5d mk III:

EV od -2 do 18 (przy temperaturze 23°C i czułości ISO 100)

stara 5 mk II:

EV -0,5-18 (przy 20°C i ISO 100)
No tak, tylko ilu punktów dotyczy maksymalna czułość i przy jakich szkłach - oto jest pytanie.

Pioterq
02-03-2012, 19:58
http://itc.ua/blogs/sravnenie-canon-5d-mark-iii-vs-nikon-d800-tak-kto-zhe-tsar-goryi/

- 0sobiście uważam że jednak następcą d 700 jest bliżej Canon 5dIII niż nikon d800 wprowadzając mało potrzebną walkę na megapiksele,
bo chyba nie do końca o to chodzi.??

Choć wszystko się okaże po pierwszych testach jak radzi sobie C w ISO 100-25,600 <102,400> i AF

Obie firmy jednak chyba zamieniły się rolami Nikon chciał bardziej dorównać canonowi w zdjęciach ślubnych konstruując wolną puszkę do zastosowań studyjno -portretowych A canon Pozazdrościł d700 uniwersalności za rozsądne pieniądze.

shaolin
02-03-2012, 20:02
- 0sobiście uważam że jednak następcą d 700 jest bliżej Canon 5dIII niż nikon d800 wprowadzając mało potrzebną walkę na megapiksele,


Tylko, ze D800 nie jest nastepca D700...

Pawel tu masz wytlumaczone jakie punkty AF (zwykle czy crossy) sa przy jakich szklach ->
http://www.dpreview.com/previews/canoneos5dmarkiii/4

Dla porownania D800 -> http://www.dpreview.com/previews/nikonD800/3

Pioterq
02-03-2012, 20:13
Napisał shaolin Tylko, ze D800 nie jest nastepca D700...

zgadza się i uważam to za błąd :) nikona zamiast udoskonalić coś co jest sprawdzone zrobił puszkę dla konkretnych odbiorców robiących zdjęcia w studiu.

shaolin
02-03-2012, 20:16
Daj im szanse, D800 mialo wyjsc pol roku temu, ale fale i telepania gleby troche przeszkodzily. Pewnie cos sie jeszcze kiedys pokaze, co bedzie oficjalnym nastepca D700.

Tego tu chyba nie bylo...
TNu3_oQ3miw

Pawel Pawlak
02-03-2012, 20:20
Czułość AF
5d mk III:

EV od -2 do 18 (przy temperaturze 23°C i czułości ISO 100)

stara 5 mk II:

EV -0,5-18 (przy 20°C i ISO 100)

Zwątpiłem przeglądając stronę producenta:
5d3
http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/slr_cameras/eos_5d_mark_iii#Features
i 1dX
http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/slr_cameras/eos_1d_x#Features
w obu przypadkach jest ten sam dopisek:
"and is sensitive in extremely low-light situations (EV-2 for a central point with a f/2.8 lens)."

GoOrange
02-03-2012, 20:21
Dziwne że wszędzie zestawiają obok siebie D700 i D800... No chyba że Nikon jak Wałęsa, "jest za a nawet przeciw" i w zależności od rozwoju sytuacji (nowy Canon "lepszy") wypuści D700s (D800 nie jest wtedy następcą) lub nowy Canon "gorszy" i oto mamy godnego następcę...

Andrzej Olender
02-03-2012, 20:22
Fajna ta puszka, chyba za jakiś czas zmienię, przynajmniej dla foto. Szkoda tylko że w trybie filmowym nie pozamiatali a plotki były co do tego bardzo ciekawe. Wspomniane nieskompresowane wyjście hdmi były by bardzo pożądane... rejestratory wbrew pozorom nie muszą kosztować fortuny, udowodnił to blackmagic-design (http://www.blackmagic-design.com/products/hyperdeckshuttle/). Ten kto zajmował się chociaż na chwilę kolorowaniem ruchomego obrazka (np. w Davinci Resolve) wie co można wycisnąć z nieskompresowanego obrazka.

shaolin
02-03-2012, 20:23
Pawle bo przy f2.8 ma podwojne crossy. Ale nie wiem czemu napisali central point, a nie points skoro podwojnych crossow maja cala kolumne ;)


Dziwne że wszędzie zestawiają obok siebie D700 i D800... No chyba że Nikon jak Wałęsa, "jest za a nawet przeciw" i w zależności od rozwoju sytuacji (nowy Canon "lepszy") wypuści D700s (D800 nie jest wtedy następcą) lub nowy Canon "gorszy" i oto mamy godnego następcę...

A co maja zestawiac ze soba? D3x i D800? Chyba niezbyt... Chociaz zestawiali czesto D700 i D3 ;) Z reszta i tak prawda jest taka, ze jezeli ktos od 5 lat ma problem, ze zrobieniem dobrego zdjecia i zwala cala wine na sprzet, to znaczy ze powinien sie zajac uprawa marchewek, moze pojdzie mu lepiej ;)

Pawel Pawlak
02-03-2012, 20:24
ja tam sądzę że canon pokaże jakiegoś eos 3D który będzei konkurował z d800 rozdzielczością.

kymaj
02-03-2012, 20:34
to juz pewnie widzieliscie, ale dla tych co nie chce im sie cofac do tylu stron http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/1779798/iso-102400?inalbum=canon-eos-5d-mark-iii-low-light-iso-samples mi kopara opadla, noktowizor

GoOrange
02-03-2012, 20:40
pawle bo przy f2.8 ma podwojne crossy. Ale nie wiem czemu napisali central point, a nie points skoro podwojnych crossow maja cala kolumne ;)



a co maja zestawiac ze soba? D3x i d800? Chyba niezbyt... Chociaz zestawiali czesto d700 i d3 ;) z reszta i tak prawda jest taka, ze jezeli ktos od 5 lat ma problem, ze zrobieniem dobrego zdjecia i zwala cala wine na sprzet, to znaczy ze powinien sie zajac uprawa marchewek, moze pojdzie mu lepiej ;)

d70 > d80 > d90 > d7000 ???
D100 > d200 > d300 >... D7000 ???
D700 > d800 > ...

Pawel Pawlak
02-03-2012, 20:57
Dla ogólniepojętego repo, 5d3 powinno być super. DR na wysokich iso zdecydowanie powinien dać komfort pracy - wydaje się że wyciąganie BW skopanego nawet na iso25600 nie powinno być problememem. 22mpix to taka rozdzielczość że o brak detali nie powinniśmy się martwić a i kadrować jest z czego. AF z całą pewnością da radę - jeśli na 5d2 ludziska robili śłuby to na 5d3 tym bardziej będą.
Ciekaw jestem potęgi DR na niskich iso, jak bardzo AF będzei się różnił od 1dX i porównania obrazka z 1dX, d4 i d800

morzon
02-03-2012, 21:19
acha, szczególnie w pełnym słońcu... miałem i dziękuję... Jeśli bezprzewodowo to tylko radio. Amen.


Używałem w pełnym słońcu i działało. I chyba nie tylko w pełnym słońcu się robi zdjęcia? Enter.

Bartek_902
02-03-2012, 22:28
http://www.youtube.com/watch?v=JnFaIPCU3d8&feature=g-u&context=G257188bFUAAAAAAAAAA troszkę z prezentacji puszki , fajnie się prezentuje chociaż wolałem kształty mkII :) uważam że będzie to dobre body i zagości w mojej torbie gdy cena spadnie poniżej 10k .
Najbardziej cieszy mnie że nie przesadzili z pixelami , bo w przypadku d800 chyba musiał bym kupić odrazu nowy komputer żeby sprawnie wszystko działało :)

shaolin
02-03-2012, 22:44
Na CB juz o tym pisali ale mozna i u nas ;)

Cyfrowy optymalizator obiektywu - nowość w Digital Photo Professional v3.11
EOS 5D Mark III jest sprzedawany z najbardziej zaawansowaną wersją Digital Photo Professional (DPP) - bezpłatnego oprogramowania, które zapewnia szybką i dokładną obróbkę zdjęć w formacie RAW. Nowością w wersji DPP v3.11 jest cyfrowy optymalizator obiektywu - rewolucyjne narzędzie, które radykalnie zwiększa rozdzielczość obrazu.

Ciekawe co mieli na mysli ;)

qbic
02-03-2012, 22:49
Nowością w wersji DPP v3.11 jest cyfrowy optymalizator obiektywu - rewolucyjne narzędzie, które radykalnie zwiększa rozdzielczość obrazu.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://chanarchive.org/content/5_co/27948590/1311372147348.jpg)

redrumdanyboy
02-03-2012, 23:10
http://www.youtube.com/watch?v=WrDHEi3z-sY było ? (zabili mi ćwieka z tą puszką ech....)

Jacek_Z
02-03-2012, 23:43
właśnie dojrzałem takie info przy AF 1dX i 5d3: " (EV-2 for a central point with a f/2.8 lens)." czyżby ta lepsza czułość AF miał tylko na jednym pkt o to przy bardzo jasnych szkłach ??
Pięć punktów w pionowej kolumnie w centrum jest podwójnie krzyżowe na 2.8 (lub jaśniej). Jak szkło jest ciemniejsze to one się robią normalnie, pojedynczo krzyżowe. Działają jako krzyżowe ze szkłami do 5.6.

sv
02-03-2012, 23:46
http://www.youtube.com/watch?v=WrDHEi3z-sY było ? (zabili mi ćwieka z tą puszką ech....)

YT tak masakruje jakość obrazka, że przykro patrzeć. Jak chcesz coś zobaczyć/porównać, to poszukaj na Vimeo.
Jest jakiś prosty filmik z 5d mk III:
http://vimeo.com/37804617
ale jeżeli chcesz zobaczyć coś, co naprawdę robi wrażenie (c300), to polecam to:
http://vimeo.com/34833707

Oba proponuję na pełnym ekranie.

sv
02-03-2012, 23:48
Pięć punktów w pionowej kolumnie w centrum jest podwójnie krzyżowe na 2.8 (lub jaśniej). Jak szkło jest ciemniejsze to one się robią normalnie, pojedynczo krzyżowe. Działają jako krzyżowe ze szkłami do 5.6.

A środkowy działa ze szkłami F8. Wreszcie będzie można podpiąć EF 1200 z TC 1,4 :-)

Pawel Pawlak
02-03-2012, 23:52
Pięć punktów w pionowej kolumnie w centrum jest podwójnie krzyżowe na 2.8 (lub jaśniej). Jak szkło jest ciemniejsze to one się robią normalnie, pojedynczo krzyżowe. Działają jako krzyżowe ze szkłami do 5.6.


A na środkowy działa ze szkłami F8. Wreszcie będzie można podpiąć EF 1200 z TC 1,4 :-)

"The newly designed 61-Point High Density Reticular AF features an Offset Array Sensor (with staggering AF point arrangement) to deliver greater accuracy, no matter the situation. It offers multi-zone wide-area AF for better tracking, has 5 central dual cross-type points (f/2.8 diagonal), 21 central cross-type points (f/5.6 horizontal & vertical) and 20 outer cross-type points (f/4.0 horizontal), and is sensitive in extremely low-light situations (EV-2 for a central point with a f/2.8 lens)."

Jacek, ja pytam o czułość a nie o to kiedy i jak działa 5 śdorkowych crossów.

Sven, gdzie to wyczytałeś ? Wtekście który przytoczyłem ze strony canonusa nic takiego nie ma. Z tego co widzę jest natomiast że superczułość -2EV, ma tylko jedne centraly punkt AF przy szkłach nie ciemniejsztch niż 2.8

shaolin
02-03-2012, 23:57
A środkowy działa ze szkłami F8. Wreszcie będzie można podpiąć EF 1200 z TC 1,4 :-)

Mam nadzieje, ze nie mowisz o tym schemaciku co ktos wrzucil na CB w watku o 5dmkIII (bo to dotyczylo Nikona).

EDIT: http://www.canon-board.info/showpost.php?p=1051816&postcount=216 ;)

jarvik
03-03-2012, 00:01
http://www.youtube.com/watch?v=JnFaIPCU3d8&feature=g-all&context=G29e095cFAAAAAAAAAAA maly filmik

sv
03-03-2012, 00:02
Mam nadzieje, ze nie mowisz o tym schemaciku co ktos wrzucil na CB w watku o 5dmkIII (bo to dotyczylo Nikona).

EDIT: http://www.canon-board.info/showpost.php?p=1051816&postcount=216 ;)

Nie to. Jakiś link z Dpreview kierował do tabeli porównującej spec. 5d mk II, mk III i D800.

Jak znajdę to podlinkuję.

shaolin
03-03-2012, 00:05
Nie to.

Uf, bo juz sie balem ;)

Przy okazji...
http://www.canonklub.cz/clanky/prvni-test-eos-5d-mk-iii-na-sum

EDIT: http://blog.vincentlaforet.com/2012/03/01/canon-5d-mkiii-my-thoughts/

EDIT: Tak napisali na Imaging-Resource (http://www.imaging-resource.com/news/2012/03/02/hands-on-preview-canon-5d-mark-iii-speedlite-radio-flash-system-and-more):

Focusing System
Phase Detect : 61-point (up to 41 cross-type points); One to five cross-type AF points at f/2.8, 10 to 20 cross-type AF points at f/4, and 15 to 21 cross-type AF points at f/5.6.
Does not have AF assist lamp
Manual focus possible

I to sie zgadza z tym co jest wszedzie w necie...

redrumdanyboy
03-03-2012, 00:12
Źle napisałem. Źle odczytałeś. Moja wina. Nie rozwinąłem myśli. Nie jaram się tym filmem, (znam możliwości mk2 jeśli chodzi o obraz filmowy, więc nie sądzę, żeby mk3 był w tej materii gorszy) a ćwieka mi zabili bo puszka (o ile af będzie śmigał tak jak sobie wszyscy canonierzy życzą) to dla mnie stuningowane d700 (22mpx ideał, + filmy również chce) d800 niestety mnie nie przekonało. Sprzęt kupuje za 3 msc no i stąd ta dylema.. W zasadzie chodzi też poniekąd o szkła. (24 w canonie taniej, 35 również )


YT tak masakruje jakość obrazka, że przykro patrzeć. Jak chcesz coś zobaczyć/porównać, to poszukaj na Vimeo.
Jest jakiś prosty filmik z 5d mk III:
http://vimeo.com/37804617
ale jeżeli chcesz zobaczyć coś, co naprawdę robi wrażenie (c300), to polecam to:
http://vimeo.com/34833707

Oba proponuję na pełnym ekranie.

sv
03-03-2012, 00:14
Tu jest jakiś przeciek z francuskiego testu: 41 krzyżowych do 5,6:
http://www.eoshd.com/content/7247/first-full-5d-mark-3-review-features-intra-frame-all-i-video-recording
ale w tym porównaniu widziałem, że środkowy jest do f8, jak znajdę to dam linka

shaolin
03-03-2012, 00:24
Tu jest jakiś przeciek z francuskiego testu: 41 krzyżowych do 5,6:

To teraz pytanie kto sie myli bo na dpr jest tak (co juz pokazywalem tu wczesniej):
http://www.dpreview.com/previews/canoneos5dmarkiii/4

Czyli przy 5.6 i jasniej jest 21 crossow...

grissley
03-03-2012, 00:26
d70 > d80 > d90 > d7000 ???
D100 > d200 > d300 >... D7000 ???
D700 > d800 > ...

Nie do końca:

...D70 > D70s > D80 > D90 ~> D7000
...D100 > D200 > D300 > D300s
.............................D700 > ?
D1x > D2x > D2xs> D3 > D3x > D800
.....> D2H > D2Hs > D3 > D3s > D4

sv
03-03-2012, 00:27
To teraz pytanie kto sie myli bo na dpr jest tak (co juz pokazywalem tu wczesniej):
http://www.dpreview.com/previews/canoneos5dmarkiii/4

Czyli przy 5.6 i jasniej jest 21 crossow...

Też gdzieś czytałem, że jest 21 5,6 a 20 f4
trzeba poczekać na jakiś rozsądny test i normalne foty, bo tak to sobie tylko poteoretyzować można. To i tak tylko teoria, bo w praktyce chyba mi się nie zdarzyło podpiąć niczego ciemniejszego niż F4.

qba87
03-03-2012, 00:32
Czy zielone pole w Mk III na pokrętle trybów to tryb AUTO????

Sorry, w ogóle nie znam Canona dlatego pytam, ale wydaję mi się to wręcz niewiarygodne...

Fatman
03-03-2012, 00:41
Sorry, w ogóle nie znam Canona dlatego pytam, ale wydaję mi się to wręcz niewiarygodne...

A dlaczego nie ? Automatyka w obecnych puszkach jest tak zaawansowana, że często można się na nią całkowicie zdać. Wystarczy tylko zdusić w sobie "kaca moralnego" i cieszyć się np. szukaniem odpowiedniego kadru.......

sv
03-03-2012, 00:43
Czy zielone pole w Mk III na pokrętle trybów to tryb AUTO????

Sorry, w ogóle nie znam Canona dlatego pytam, ale wydaję mi się to wręcz niewiarygodne...

Że niby taki nieprofesjonalny? Przecież nie musisz go używać, a jak chcesz pożyczyć komuś aparat, to najczęściej sprawdza się idealnie :-)

To jest zaawansowana automatyka stworzona specjalne dla dentystów i ginekologów. W dodatkowej opcji zdejmuje dekiel z obiektywu.

gavin
03-03-2012, 00:44
Del

qba87
03-03-2012, 00:49
A dlaczego nie ? Automatyka w obecnych puszkach jest tak zaawansowana, że często można się na nią całkowicie zdać. Wystarczy tylko zdusić w sobie "kaca moralnego" i cieszyć się np. szukaniem odpowiedniego kadru.......

Wydawało mi się to dziwne bo bo w Nikonie nie mamy Auto już od D300s bodajże, ale tak jak mówię w ogóle nie znam Canona ( dlatego jak zobaczyłem jak wygląda Menu w Mk III to aż się przeraziłem :) )

Korzystając z okazji :

Rafał jak oceniasz D800 vs 5d MkIII pod względem video ( wiadomo na papierze ) będzie to samo ?

morzon
03-03-2012, 00:50
Wydawało mi się to dziwne bo bo w Nikonie nie mamy Auto już od D300s bodajże,

A tryb P ?

Pawel Pawlak
03-03-2012, 00:50
Też gdzieś czytałem, że jest 21 5,6 a 20 f4
trzeba poczekać na jakiś rozsądny test i normalne foty, bo tak to sobie tylko poteoretyzować można.

ale sądzisz że "jakiś rozsądny test" będzie miał lepsze wiadomości odnośnie ilości i typu sensorów AF niż specyfikacja na stronie canonusa ? ;)


To i tak tylko teoria, bo w praktyce chyba mi się nie zdarzyło podpiąć niczego ciemniejszego niż F4.

pewnie dlatego tak sie ucieszyłeś że wreszcie będzie można podpiąć 1200+tc14 ;)

shaolin
03-03-2012, 00:51
Wydawało mi się to dziwne bo bo w Nikonie nie mamy Auto już od D300s bodajże, ale tak jak mówię w ogóle nie znam Canona ( dlatego jak zobaczyłem jak wygląda Menu w Mk III to aż się przeraziłem :) )


Chyba raczej od D100 ;)



pewnie dlatego tak sie ucieszyłeś że wreszcie będzie można podpiąć 1200+tc14 ;)

Podpiac mozna... tylko podpiac... :mrgreen:

Fatman
03-03-2012, 00:52
Rafał jak oceniasz D800 vs 5d MkIII pod względem video ( wiadomo na papierze ) będzie to samo ?

Z dostępnych danych to można ocenić tylko kodek. Tu nie będzie tak samo -będzie spora przewaga Canona.
Reszta parametrów nieznana -nie wiemy jak obie puszki skalują obraz, jak odszumiają, redukują morę, aliasing....
Oczywiście biorąc pod uwagę same puchy, bez dodatków w postaci dodatkowego rekordera HDMI.

sv
03-03-2012, 00:53
A tryb P ?


No nie; to już jest baaardzo zaawansowana automatyka dla ginekologów i dentystów po internetowym kursie fotograficznym z Grupona :-)

qba87
03-03-2012, 00:53
A tryb P ?

S4INT przecież dobrze wiesz o co mi chodzi...

sv
03-03-2012, 00:56
ale sądzisz że "jakiś rozsądny test" będzie miał lepsze wiadomości odnośnie ilości i typu sensorów AF niż specyfikacja na stronie canonusa ? ;)



pewnie dlatego tak sie ucieszyłeś że wreszcie będzie można podpiąć 1200+tc14 ;)

nie, przy tym EF 1200 myślałem wyłącznie o Tobie :-)

a więcej się dowiemy jak się pojawi "white paper" Canona :-)

tomitom
03-03-2012, 00:56
na taką specyfikację liczyłem do ostatnich chwil przed premierą D800.
gratuluję Canonierom dobrej semi puchy.

morzon
03-03-2012, 00:59
Pierwsze wrażenia:

http://www.optyczne.pl/4716-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_EOS_5D_Mark_III_-_pierwsze_wra%C5%BCenia.html

marekb
03-03-2012, 09:54
wysoka cena nie jest, gdyby nie jadł nie pił to to są 3-4 śluby, z jedzeniem piciem 5-6, zakładając gdyby to był jeden wydatek w sezonie to dość szybka amortyzacja, zwłaszcza że jest w końcu AF;)

Pawel Pawlak
03-03-2012, 10:21
Prawda jest taka, że jeśli komuś zależy na iso większym niż iso6400 (czasem 12800), to w cena jest bardzo atrakcyjna - w nikonie trzeba za to wyłożyć 40%więce za d4 albo szukać używki D3s.

edit:
to mi wygląda na HDRa ?
http://cpn.canon-europe.com/files/education/technical/inside_canon_eos_5d_mark_iii/02_cinc_big.jpg

shaolin
03-03-2012, 10:34
Tak wyglada... dziwna ciemna kreska na granicy drzew na ostatnim planie. I nie wiem czemu ale te wszystkie sample u nich na stronie wygladaja jak jakis czerstwy upsize robiony w paincie... masakra! To co pokazalo dpr jest jak z zupelnie innego aparatu...

fafniak
03-03-2012, 10:35
Bardzo bym chciał zobaczyć porównanie trybów video z d800 i tego nowego canona i starego. Szczególnie z elementami które są oświetlone światłem sztucznym i na granicy cienia. Sam kodek mi wisi i powiewa - byleby był czytany przez proste programy montażowe i nie sprawiał problemów.

sv
03-03-2012, 10:38
Bardzo bym chciał zobaczyć porównanie trybów video z d800 i tego nowego canona i starego. Szczególnie z elementami które są oświetlone światłem sztucznym i na granicy cienia. Sam kodek mi wisi i powiewa - byleby był czytany przez proste programy montażowe i nie sprawiał problemów.

Musisz jeszcze poczekać, bo to co do tej pory prezentuje nikon nie wygląda zbyt wiarygodnie:
http://www.steves-digicams.com/news/whoops_nikon_uses_canon_dslr_footage_to_launch_d80 0.html

a co do kodeka: jakość kodeka i bitrate są istotniejsze niż hipotetyczna możliwość zgrywania sygnału po HDMI

Fatman
03-03-2012, 10:46
a co do kodeka: jakość kodeka i bitrate są istotniejsze niż hipotetyczna możliwość zgrywania sygnału po HDMI

Raczej wygodniejsze i tańsze, bo nie trzeba kupować dodatkowego rekordera. A poza tym, czemu hipotetyczna ? Myślisz, że Nikon nie daje takiej możliwości w D800/D4 ? :-)

sv
03-03-2012, 10:53
Raczej wygodniejsze i tańsze, bo nie trzeba kupować dodatkowego rekordera. A poza tym, czemu hipotetyczna ? Myślisz, że Nikon nie daje takiej możliwości w D800/D4 ? :-) Jeżeli sample Nikona są robione Canonem, to w co tu wierzyć ;-)
A wracając do sygnału po HDMI: będziesz biegał z dodatkowym rekorderem? Ilu użytkowników D800 kupi ten rekorder? Ilu go uzyje?

fafniak
03-03-2012, 11:04
Wystarczy że w małej obudowie zamknięty będzie dysk 128-256 gb ssd + kawałek elektroniki który umożliwi zrzucanie tego na dysk. Biorąc pod uwagę wagę takiego dysku i ilość sprzętu podpinanego do lustrzanki żeby miała z 70% użyteczności normalnej kamery.... to takie małe urządzenie niewiele już zmieni ;) A co do kodeka - jak będzie dobry obrazek to mi wisi i powiewa co to jest :)

sv
03-03-2012, 11:09
Wystarczy że w małej obudowie zamknięty będzie dysk 128-256 gb ssd + kawałek elektroniki który umożliwi zrzucanie tego na dysk. Biorąc pod uwagę wagę takiego dysku i ilość sprzętu podpinanego do lustrzanki żeby miała z 70% użyteczności normalnej kamery.... to takie małe urządzenie niewiele już zmieni ;) A co do kodeka - jak będzie dobry obrazek to mi wisi i powiewa co to jest :)

Skoro ci wisi i powiewa, to super!

Fatman
03-03-2012, 11:14
A wracając do sygnału po HDMI: będziesz biegał z dodatkowym rekorderem? Ilu użytkowników D800 kupi ten rekorder? Ilu go uzyje?

Na chwilę obecną bardzo wątpię, żeby mi się chciało kupować dodatkowy rekorder. Dzisiaj. Jutro być może zmienię zdanie........ wszystko zależy od potrzeb i mojego kompulsywnego zakupoholizmu..... :-)

[dopisane] a poza tym do filmowania to ja mam GH2 i żadne Canony lub Nikony nie są mi aktualnie potrzebne ;-) Kodek mam wystarczająco dobry w tym maleństwie :D

fafniak
03-03-2012, 11:17
To co - pozbyc się tego cholernego 5di kupić GH2?

sv
03-03-2012, 11:18
Na chwilę obecną bardzo wątpię, żeby mi się chciało kupować dodatkowy rekorder. Dzisiaj. Jutro być może zmienię zdanie........ wszystko zależy od potrzeb i mojego kompulsywnego zakupoholizmu..... :-)

To dokładnie tak jak u mnie :-) Mam nadzieję, że kodek 5d mk III będzie beznadziejny i uda mi się go nie kupić :-)
Zadziwiające, jak każda premiera powoduje natychmiastową chęć posiadania czegoś nowego :-)

sv
03-03-2012, 11:20
[dopisane] a poza tym do filmowania to ja mam GH2 i żadne Canony lub Nikony nie są mi aktualnie potrzebne ;-) Kodek mam wystarczająco dobry w tym maleństwie :D

Fatman, powiedz mi proszę, którego haka mam wgrać do GH2, bo od nadmiaru nowości straciłem orientację (taki coby class 10 wyrabiały)?

Fatman
03-03-2012, 11:22
To dokładnie tak jak u mnie :-) Mam nadzieję, że kodek 5d mk III będzie beznadziejny i uda mi się go nie kupić :-)

AVC-INTRA 100Mbit -niestety nie ma szans żeby był beznadziejny -kupisz :-)


Zadziwiające, jak każda premiera powoduje natychmiastową chęć posiadania czegoś nowego :-)

Post wyżej pisałem, że mam GH2 i nie potrzebuję Canona/Nikona do filmowania................. na szczęście czy go potrzebuję czy nie jest i tak nieistotne -ja go/je chcę :D więc wcześniej czy później kupię (a na kogo wypadnie, to zobaczymy po pierwszych sensownych testach).

Cierpimy na tą samą chorobę....... ;-)

juggler
03-03-2012, 11:24
To co - pozbyc się tego cholernego 5di kupić GH2?

Mogę potwierdzić zhakowane GH2 zabija jakością obrazu. Ten Canon też mi się bardzo podoba, ale najpierw zajadę swoje d700.:)

sv
03-03-2012, 11:24
AVC-INTRA 100Mbit -niestety nie ma szans żeby był beznadziejny -kupisz :-)



Cierpimy na tą samą chorobę....... ;-)

Niestety masz rację :-(

Fatman
03-03-2012, 11:27
Fatman, powiedz mi proszę, którego haka mam wgrać do GH2, bo od nadmiaru nowości straciłem orientację (taki coby class 10 wyrabiały)?

Driftwood Quantum X 'SpanMyBitchUp' v2b -Adaptive Hi Bitrate 25p(50i PsF) INTRA - upto 100M -działa nawet na średnim Kingstonie (niby klasa 6 ;) ), który zapisuje z szybkością 16MB/s

Driftwood Quantum X (v4 Orion) CBR -full AVC-INTRA Matrix -zrywa kask razem z głową, ale wymaga szybszej karty, minimum 30MB/s

http://www.personal-view.com/talks/discussion/2364/driftwood-quantum-x-v3b-rocket-v4b-orion-v5-%CE%B2-pictoris-out-now/p1

Sorry za OT ;-)

juggler
03-03-2012, 11:29
Fatman, powiedz mi proszę, którego haka mam wgrać do GH2, bo od nadmiaru nowości straciłem orientację (taki coby class 10 wyrabiały)?

Driftwood Quantum X (v4 Orion) CBR 'Settings' for ptools 3.64d . Na 32GB class 10 działa dobrze.

qba87
03-03-2012, 11:32
A jak ma się pomiar światła w nowym Marku do 91 000 czujnika z D800 ?

Bo gdzieś tego nie mogę znaleźć

shaolin
03-03-2012, 11:33
iFCL 63-zone dual layer metering sensor.

sv
03-03-2012, 11:58
A jak ma się pomiar światła w nowym Marku do 91 000 czujnika z D800 ?

Bo gdzieś tego nie mogę znaleźć

Nawet pierdylionowy czujnik nie zastąpi pomiaru punktowego i kompensacji ekspozycji :-)

robin102
03-03-2012, 14:01
No i bravo dla pana Canona, bo zrobił następce Nikona :) czyli to na co czekało, czeka wielu userów D700. Ja sobie jeszcze trochę poczekam na D700S. Cały rok 2012 i kilka miesięcy 2013 cierpliwie przeczekam, a potem jak nie będzie D700S kupie canonowskie 3 szkła: 24mm, 50mm, 135mm albo jak kasy zabraknie zwykłe canonowskie 100mm f2.0 i do tego dwa korpusy 5DMKlll i będzie ok.
Po wielu doświadczeniach fotografowania ciągle tego samego te 3 ogniskowe wystarczą mi do wszystkiego.
5DMKlll na papierze zapowiada się świetnie, uszczelnienia, krzyżowe na bocznych, efektywny AF-ponoć, niesamowite podbicie sygnału z matrycy do ekwiwalentu odpowiadającego 12000 ISO !!! , fajna akuratnej wielkości matryca 22 MPX, rewelacyjna szybkostrzelność 6 klatek na sekundę. Echhhh ... tylko te pieruńskie kółko z tyłu trzeba będzie opanować :)
Kamerzysta z którym współpracuje często już sobie zamówił nową piąteczkę, bo lubi nowe gadżety :) wiec będę miał okazje do zapoznania się z tym cudakiem już niedługo :)

iceman
03-03-2012, 14:19
Kamerzysta z którym współpracuje często już sobie zamówił nową piąteczkę, bo lubi nowe gadżety :) wiec będę miał okazje do zapoznania się z tym cudakiem już niedługo :)

Kamerzyści pierwsi przed fotografami kupują aparaty! Świat się kończy! :D