Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Samotne drzewo

  1. #1

    Domyślnie Samotne drzewo

    Witam

    Wczoraj wyjechałem rowerem na poszukiwanie fajnych miejsc do focenia i znalazłem takie oto samotne drzewko na polu



    Pozdrawiam
    Pentax *istDS

  2. #2
    Rozmowny Awatar mariusz_777
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Sosnowiec / Dąbrowa Górnicza
    Posty
    643

    Domyślnie

    Podłoga troszkę ciemna kadr jakich jest dużo ale jest przyjemny, i chyba pomyliłeś działy bo to raczej krajobraz jest chociaż być może się czepiam
    Pozdrawiam
    Nikon D40

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariusz_777 Zobacz posta
    Podłoga troszkę ciemna kadr jakich jest dużo ale jest przyjemny, i chyba pomyliłeś działy bo to raczej krajobraz jest chociaż być może się czepiam
    Pozdrawiam
    Podłoga ciemna bo jakbym chciał jasną to bym niebo spalil, ale w sumie to ta ziemia ciemna była :P co do działu to jakby nie patrzeć jest to przyroda :P Jeżeli to aż tak przeszkadza to niehc moderator przeniesie i poprawi literówkę w tytule


    Wrócę tam dzisiaj i zobaczę czy da się coś poprawic, niebo u mnie jest dzisiaj całkiem czyste, może dam dół troszkę jaśniej, zobaczymy jak to wyjdzie... Właśnie się pakuję i jadę
    Pentax *istDS

  4. #4

    Domyślnie

    A czemu nie rozjaśnisz tego w PS.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aumar Zobacz posta
    A czemu nie rozjaśnisz tego w PS.
    Nie lubię PSuć zdjęć, mała obróbka owszem ale bez przesady...
    Pentax *istDS

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież taka poprawka jest właśnie mała. Ja nie mówię o przerobieniu całego zdjęcia na port kosmiczny , tylko o lekkim rozjaśnieniu dołu.
    Chyba, że masz nastawienie typu "tylko zdjęcie prosto z puszki...". Ale wydaje mi się, że to ślepy zaułek. Zdjęcia analogowe też były zmieniane poprzez samo wywołanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aumar Zobacz posta
    Przecież taka poprawka jest właśnie mała. Ja nie mówię o przerobieniu całego zdjęcia na port kosmiczny , tylko o lekkim rozjaśnieniu dołu.
    Chyba, że masz nastawienie typu "tylko zdjęcie prosto z puszki...". Ale wydaje mi się, że to ślepy zaułek. Zdjęcia analogowe też były zmieniane poprzez samo wywołanie.
    Przez rozjaśnienie całości niebo by się spaliło, a poza tym ta gleba właśnie tak wyglądała! Nie wymagaj od ziemi żeby kolor zmieniła!
    Pentax *istDS

  8. #8
    Rozmowny Awatar mariusz_777
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Sosnowiec / Dąbrowa Górnicza
    Posty
    643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez David012 Zobacz posta
    Podłoga ciemna bo jakbym chciał jasną to bym niebo spalil, ale w sumie to ta ziemia ciemna była :P co do działu to jakby nie patrzeć jest to przyroda :P Jeżeli to aż tak przeszkadza to niehc moderator przeniesie i poprawi literówkę w tytule


    Wrócę tam dzisiaj i zobaczę czy da się coś poprawic, niebo u mnie jest dzisiaj całkiem czyste, może dam dół troszkę jaśniej, zobaczymy jak to wyjdzie... Właśnie się pakuję i jadę

    Nie chciałem się czepiać co działu myślałem tylko że zdjęcie lepiej się wpasuje w krajobraz niż w dział gdzie je wcześniej umieściłeś. Co do podłogi da się ją rozjaśnić nie psując przy tym nieba i myślę że nie ma się co ograniczać do PS. Przy czym rozjaśnienie podłogi wpłynie na plus dla samego zdjęcia, ale to tylko moja sugestia jeśli taka była Twoja wizja to ja to szanuje.
    Pozdrawiam i życzę pomyślnych łowów
    Nikon D40

  9. #9
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez David012 Zobacz posta
    Przez rozjaśnienie całości niebo by się spaliło, a poza tym ta gleba właśnie tak wyglądała! Nie wymagaj od ziemi żeby kolor zmieniła!
    Błąd, drugi błąd i trzeci błąd.

    1. 'Przez rozjaśnienie całości [...]'

    A kto mówi o rozjaśnieniu całości? TO, że nie potrafisz rozjaśnić części nie znaczy, że nie można.




    2. 'Nie wymagaj od ziemi żeby kolor zmieniła!'

    A kto mówi o zmianie koloru? Gleba jest kilka razy za ciemna, kolor będzie widać dopiero wtedy, jak będzie widać glebę, bo na razie jest tylko czarna dziura.



    3. 'ta gleba właśnie tak wyglądała'

    Wybacz, że powiem to, co teraz powiem. To najgłupsza wymówka, jaką słyszałem. Już lepiej byłoby, gdybyś powiedział, że taką miałeś wizję artystyczną i że nie zmienisz zdania, bo ta wizja Ci nie pozwala.

    Ta gleba nie mogla wyjść dobrze, bo tak a nie inaczej działa aparat fotograficzny. Ale tłumaczenie własnych błędów tym, że 'tam tak naprawdę było' jest śmieszne. Ta gleba wyglądała mniej więcej tak jak po lewej stronie na obrazku poniżej - i teraz dopiero, jak widać, że to gleba, a nie czeluść piekielna - można zacząć dyskutować o kolorze gleby. BO wcześniej to tylko klasyczny (jakich było tu już z kilka tysięcy) przykład na zdjęcie pt. 'za jasne niebo, za ciemna podłoga'.

    Czyli błąd najbardziej klasyczny z klasycznych. Tylko trzeba umieć to dostrzec. Jeśli ktoś nie chce go nawet zauważyć - jak Ty - jak chcesz go poprawić?

    Acha, nawet nie ruszałem nieba, a moim zdaniem przydałoby się, oj przydało...


  10. #10

    Domyślnie

    "Przez rozjaśnienie całości niebo by się spaliło"

    Wydaje mi się,że: albo po prostu nie chcesz nic zmieniać, a nie chcesz tego powiedzieć wprost, albo
    PS-a widziałeś dotąd tylko z daleka, jeśli piszesz takie rzeczy.

    O widzę, że bombel był szybszy.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •