Witam,
Mam takie pytanie/problem. Jeśli było przepraszam, szukałem nie znalazłem.
Fotka w Nikonowskim RAWie czyli NEF.
W podglądzie okna windowsa na miniaturach barwy są jakby ok (dość żywe itp).
Gdy przeglądam w Adobe Bridge barwy są blade, wyprane.
Gdy otwieram w Adobe Camera Raw, barwy znów są blade (bez rzadnej ingerencji) (fotka po lewej).
Gdy otwieram w Capture NX kolorki są znów jakby ok. (również bez zmian) (fotka po prawej).
Przypuszczam, że może to mieć związek z przestrzenią i profilami kolorów.
sRGB lub AdobRGB ale niewiele o tym wiem. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi.
Wolę obrabiać fotki w CameraRAW, ale barwy bardziej bym chciał te jak z NXa.
Pozdrawiam
Jarek
Szukaj




Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami