Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie Odp: Problem z barwami RAW

    To nie jest teoria, tylko oczywista oczywistość. ACR woła z własnymi, zupełnie przypadkowymi ustawieniami. Po prostu doprawiasz potem zdjęcie dodając trochę kontrastu, wibrancji i saturacji i wyjdzie jeszcze ładniej. Możesz sobie zapisać najbardziej odpowiadające ci ustawienia jako defaultowe i wtedy ACR zawsze będzie w ten sposób otwierał zdjęcia, możesz potworzyć sobie różne presety, możesz kalibrować konwerter tuningując dziesiątki poszczególnych parametrów tonalnych. Na co ci jakieś fabryczne ustawienia puszek Nikona?

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Toruń / Gdańsk
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Problem z barwami RAW

    Racja, dzięki za wszystko, gdyby ktoś miał jeszcze swoje zdanie prosze pisać wiedzy nigdy za mało.

    Czornyj a czy masz jakiś komentarz do poniższego (powyższego x2) mojego zdania? Lub ktoś koliwiek?

    Cytat Zamieszczone przez Chaos1987 Zobacz posta
    No tak, zapisuje do bazy, i ta baza wędruje gdzieś na dysk jeśli się nie mylę, potem zapominamy o niej a co w razie gdy trafi zrobić format dysku, lub jakaś awaria, fotki mamy na CD. Bazę szlag trafi, a fotki na plytce zostaną surowe.
    D80 | N18-70 | N50 1.8 | 70-300G | SB-600

  3. #13

    Domyślnie Odp: Problem z barwami RAW

    Cytat Zamieszczone przez Chaos1987 Zobacz posta
    Racja, dzięki za wszystko, gdyby ktoś miał jeszcze swoje zdanie prosze pisać wiedzy nigdy za mało.

    Czornyj a czy masz jakiś komentarz do poniższego (powyższego x2) mojego zdania? Lub ktoś koliwiek?
    To również wielce prawdopodobne, acz oczywiście częsty back-up powinien problemowi zaradzić. Baza nie powinna być zbyt duża, nie powinien to zatem być kolosalny problem (poza pewną upierdliwością operacji). Choć osobiście z tego nie korzystam, a fotki zawsze przechowuję razem z XMP.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Problem z barwami RAW

    Ej, a to czasem nie jest tak, że przestrzeń Adobe RGB ma szerszy zakres odcieni w stosunku do sRGB i dlatego zdjęcia wyświetlane w ARGB są mniej nasycone, mają łagodniejsze przejścia tonane itd? Może puszkę masz ustawiona na sRGB, a PS korzysta z Adobe RGB? Jak wołasz w CR, wtyks używa standardowej przestrzeni ustawionej dla całego PSa. Najprawdopodobniej Bridge też jest domyślnie ustawiony na Adobe RGB. Dlatego w puszcze i w CNX masz żywsze kolory (sRGB), a w Bridge, PS/CR masz przygaszone (Adobe RGB). Ja bym kombinował w tę stronę. Jak otwierasz zdjęcie w PS, to nie wrzeszczy Ci, że przestrzeń kolorów otwieranego pliku jest inna, niż przestrzeń aktualnie używana przez program? Wtedy też możesz dokonać konwersji.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 24-06-2008 o 14:24

  5. #15

    Domyślnie Odp: Problem z barwami RAW

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Ej, a to czasem nie jest tak, że przestrzeń Adobe RGB ma szerszy zakres odcieni w stosunku do sRGB i dlatego zdjęcia wyświetlane w ARGB są mniej nasycone, mają łagodniejsze przejścia tonane itd? Może puszkę masz ustawiona na sRGB, a PS korzysta z Adobe RGB? Jak wołasz w CR, wtyks używa standardowej przestrzeni ustawionej dla całego PSa. Najprawdopodobniej Bridge też jest domyślnie ustawiony na Adobe RGB. Dlatego w puszcze i w CNX masz żywsze kolory (sRGB), a w Bridge, PS/CR masz przygaszone (Adobe RGB). Ja bym kombinował w tę stronę. Jak otwierasz zdjęcie w PS, to nie wrzeszczy Ci, że przestrzeń kolorów otwieranego pliku jest inna, niż przestrzeń aktualnie używana przez program? Wtedy też możesz dokonać konwersji.
    Nie jest tak. Zdjęcia w Adobe RGB mają się wyświetlać praktycznie dokładnie tak samo, jak te w sRGB, chyba że mamy monitor szerokogamutowy i na zdjęciu znajdują się barwy spoza przestrzeni sRGB. Ale wtedy w najlepszym wypadku zdjęcie w AdobeRGB może być bardziej - a nie mniej wysycone. Jeśli to samo zdjęcie wyrenderowane do AdobeRGB wyświetla się jako mniej wysycone od wyrenderowanego do sRGB, to znaczy że nie działa moduł zarządzania barwą i zdjęcie mechanicznie wyświetlane jest wg. liczb koloru w przestrzeni monitora (czyli w zupełnie przypadkowy sposób)
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 24-06-2008 o 14:33

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •