Close

Strona 16 z 21 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 202

Wątek: Nikon D10?

  1. #151

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Nikon z podpiętą "eLką" ...
    Czekaj, najpierw FX w D10
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #152

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Prosty przykład - pbase
    D3 - 10 użytkowników
    D300 - 6 użytkowników
    D40x - 246 użytkowników
    D40 - 569 użytkowników
    D80 - 2172 użytkowników

    Canon 5D - 4121 użytkowników - łaaaaa i łooooooooo
    Nikon D200 - 5132 użytkowników - eeee jak to taki beznadziejny aparat z bandingiem i szumi

    I dlaczego jak na Canona tak długo nie ma następcy 5D? Nie ma konkurencji - a może to Canon się przejechał z wypuszczeniem 5D i nie jest to taka żyła złota w stosunku do potrzeb inwestycji?

    Szkoda tylko, że wszyscy zapomnieli jak wyszedł D3 + D300, jak to "5D był zjadany na śniadanie", a jak wyjdzie ten upragniony aparat znów zacznie się czekanie na następcę - tylko po co przecież ideał już istnieje - 5D, nie czekajcie nie ma na co.

    Na D200 teraz dużo osób się skusiło bo cena spadła o połowę w momencie pojawienia się D300. Może połowa tych użytkowików zakupiła aparat D200 w ciagu sotatnich szesciu miesięcy? tego nie wiemy, ale sprzedaż tego modelu wzrosła właśnie w ciagu ostatnich kilku mieśięcy. Jakie były te dane rok temu? W momencie pojawienia sie następcy 5D sytuacja może być podobna i tez nagle wzrośnie ilość użytkowników starego 5D tylko w sumie na to za bardzo bym nie liczył bo 5D jest na tyle dobry ze nie ma co w nim poprawiać. Można dołożyć więcej klatek na sek. Uszczelnienia nie są mu potrzebne. Matryca na poziomie podobnym lub lepszym niż D300 więc po co canon ma się spieszyc? Owszem zawsze można dać lepszą matrycę i pewnie to będzie główna zmiana w nowym modelu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 15-06-2008 o 20:13
    NIKON...

  3. #153

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Nikon z podpiętą "eLką" ...
    Tylko po co?...

  4. #154

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Tylko po co?...
    Równie dobrze można zapytać - po co Nikon D10?

    Mam takie wrażenie, że onaniści wymacali D3 i D300. Policzyli pixele na samplach. Menu aparatów znają na pamięć.
    I... nuda panie ... nuda...
    Przecież półrocznym starociem zdjęć wstyd robić...

  5. #155

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    I... nuda panie ... nuda...
    Przecież półrocznym starociem zdjęć wstyd robić...
    Ojj nie mozna , nie mozna, ma zafarby i jest juz troche "beeeee"
    trzeba pozwzdychać na Psowego fake'a
    Pozdrawiam GRUPA FOTOKUJAWY

  6. #156

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Równie dobrze można zapytać - po co Nikon D10?
    Żeby było jeszcze trudniej połapać się w tych wszystkich modelach.

  7. #157

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Żeby było jeszcze trudniej połapać się w tych wszystkich modelach.

    A swoją drogą, to trochę wkurza mnie taki, wydaje się niekonsekwentny i jakby nieprzemyślany, sposób nazywania modeli aparatów u Nikona: entry level, advanced amator, semi pro, pro mają odpowiednio 2, 2, 3, 1 cyfry w nazwie.

    U Canona bardziej mi się widzi: 4, 3, 2, 1

    Podobnie obiektywy: u nas w Nikonie nie ma żadnego wyróżnika,że szkło jest "profi" - u Canona mają L-ki...

    Tylko mi nie piszcie, żebym się do Canona przeniósł (za nic ), mam tylko dzisiaj małą handrę, a kolega z cytatu wyzwolił moje marudzenie i tak wyszło...
    Pozdrawiam, Piotr

  8. #158

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Podobnie obiektywy: u nas w Nikonie nie ma żadnego wyróżnika,że szkło jest "profi" - u Canona mają L-ki...
    Kiedyś był bodaj złoty pasek i ED, od takiegoż szkła. Ale fakt faktem, że z marketingowego punktu widzenia seria L z jej oznaczeniami i wyraźnymi wyróżnikami jest strzałem w dziesiątkę.

  9. #159

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Ze względu na marketing nazwali procesor. Może i wyróznią lepsze obiektywy jakąś nazwą.
    Ale to w żaden sposób nie zmieni jakości optyki
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #160

    Domyślnie Odp: Nikon D10?

    Cytat Zamieszczone przez Orkaniusz Zobacz posta
    Podobnie obiektywy: u nas w Nikonie nie ma żadnego wyróżnika,że szkło jest "profi" - u Canona mają L-ki...
    No przecież u nas jest teraz piękne N - nanopowłoki

Strona 16 z 21 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •