Close

Strona 108 z 120 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 071 do 1 080 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #1071

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    ale lubi ssać paprochy Mi podczas focenia zassał takiego wielkiego że nawet na f4,5 był świetnie widoczny
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  2. #1072

    Domyślnie 70-300 Vr + D40

    Mam chyba dziwny problem:
    Po przekroczeniu 200mm, a zwłaszcza na 300 strasznie głupieje mi AF, nawet jeśli jest nieduża nieostrośc.
    AF na chwilę się zatrzymuje po czym leci do końca, wraca, na chwilę zatrzymując się znowu w punkt i ucieka do minimum po czym kaplica - staje i nic nie pomaga:
    - puszczenie spustu i ponowne wciśnięcie
    - zmiana trybu AF' a
    - nawet cofnięcie manualnie
    Ale teraz najlepsze; a kombinowałem dosyc długo, po przełączeniu na któreś z bocznych pól jest błysk i z min odległości ostrzenia do prawie max lub max w ułamku sekundy łapie i to bez żadnego myślenia, poprawiania i terkotania w przód i tył jak na centralnym polu
    I nie jest to 1 na 10 prób tylko ponad połowa spokojnie i to na różnych nawet bardzo kontrastowych obiektach i w dobrym świetle też
    Ostatnio edytowane przez hoody ; 07-05-2008 o 22:56 Powód: przypadkiem Enter
    Cyfrowy Aparat Fotograficzny z Wymiennymi Obiektywami

  3. #1073

    Domyślnie Odp: 70-300 Vr + D40

    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    Mam chyba dziwny problem:
    Po przekroczeniu 200mm, a zwłaszcza na 300 strasznie głupieje mi AF, nawet jeśli jest nieduża nieostrośc.
    AF na chwilę się zatrzymuje po czym leci do końca, wraca, na chwilę zatrzymując się znowu w punkt i ucieka do minimum po czym kaplica - staje i nic nie pomaga:
    - puszczenie spustu i ponowne wciśnięcie
    - zmiana trybu AF' a
    - nawet cofnięcie manualnie
    Ale teraz najlepsze; a kombinowałem dosyc długo, po przełączeniu na któreś z bocznych pól jest błysk i z min odległości ostrzenia do prawie max lub max w ułamku sekundy łapie i to bez żadnego myślenia, poprawiania i terkotania w przód i tył jak na centralnym polu
    I nie jest to 1 na 10 prób tylko ponad połowa spokojnie i to na różnych nawet bardzo kontrastowych obiektach i w dobrym świetle też
    hmmm a może zabrudzone styki bagnetu ?
    |D90|D7200|S10-20|35 f1.8|18-105vr |T70-300VC |T150-600VC |
    FOTKIJETPHOTOS,AIR FOTO

  4. #1074

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    |D90|D7200|S10-20|35 f1.8|18-105vr |T70-300VC |T150-600VC |
    FOTKIJETPHOTOS,AIR FOTO

  5. #1075

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    drakenus77 super...,no może troszeczkę za centralnie, ale extra wyglądają gazy wylotowe.

  6. #1076

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    > drakenus77
    nie sądzę, ale sprawdzę. D 40 ma 2 miesiące a obiektyw 2 tygodnie więc chyba się nie ubrudziły
    sprawdzałem z F 80 - działają wszystkie pola AF' a - wolno ale bezbłędnie
    Czyżby coś z body ?
    Z bliska jest dobrze, ale jak patrzę na Twoje niesamowite "strzały" to nie sądzę żeby to było kilka czy kilkanaście
    nawet metrów. Ja bym nie złapał ostrości. Może coś mam nie tak ustawione ? A może to body tak ma ? Shit
    Cyfrowy Aparat Fotograficzny z Wymiennymi Obiektywami

  7. #1077

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    "Start w zachodzącym..." świetny,
    co do AF to działa mi bezbłędnie (z D80), ale zawsze używam środkowego pola
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  8. #1078

    Domyślnie Odp: 70-300 Vr + D40

    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    Mam chyba dziwny problem:
    Po przekroczeniu 200mm, ...
    Wyczyść lustro. Pod nim jest jeszcze takie małe lusterko, które odbija wiązkę w kierunku detektora AF. Tam też może być jakiś paproch. Powyżej 200mm znacznie spada jasnośc tego obiektywu więc AF tym bardziej może miec problem.

    Pozdrawiam Piotr.
    Nikon D40x, N AF-S 18-55, N AF-S VR 55-200

  9. #1079

    Domyślnie Odp: 70-300 Vr + D40

    Cytat Zamieszczone przez pi_wi Zobacz posta
    Wyczyść lustro. Pod nim jest jeszcze takie małe lusterko, które odbija wiązkę w kierunku detektora AF. Tam też może być jakiś paproch. Powyżej 200mm znacznie spada jasnośc tego obiektywu więc AF tym bardziej może miec problem.

    Pozdrawiam Piotr.
    Dzięki wielkie , wszystkim, a zwłaszcza >pi_wi . Wygląda na to, że jest znowu szybki jak grzechotnik
    Super, że forum naprawdę jest pomocne .
    Cyfrowy Aparat Fotograficzny z Wymiennymi Obiektywami

  10. #1080

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Tez sobie taki sprawiłem ale nie mam polskiej instrukcji i nie bardzo wiem do czego ten pierwszy mały pierścień... Niby jak nim obróce to w pewnych stadiach szybciej ostrość łapie ale mam go od 1,5h więc nie zdążyłem się przekonać czy to do tego.
    NIKON D40 ll KIT 18-55 1:3,5-5,6 GII ED ll 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom-Nikkor

Strona 108 z 120 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110118 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •