pelno nekromantow na forum![]()
Szukaj
pelno nekromantow na forum![]()
Witam szczęśliwych posiadaczy tego pięknego szkiełka które też właśnie nabyłem![]()
Z moim D-80 daje mi 100% zadowolenia oczywiście w tym zakresie cenowym i ogniskowym
Nie będę już się rozpisywał co jest super w tym obiektywie bo wiele tego tu było - też przed zakupem przeczytałem cały ten wątek (bardzo mi pomógł) który chyba nie zginie! i fajno
Życzę udanych fotek z tym zoomem i nie tylko!
Pozdrawiam!
Najważniejsze w Fotografi jest światło - D80 + T17-50 2.8 + N50 1.8 + N70-300 4.5-5.6 VR ! oraz SB-800 i pare drobiazgów
A ja długo myślałem, myślałem, myślałem, aż się namysliłem i w tej samej cenie wolałem poszukać Nikkora 80-200 2.8 ED. Opinie o nim jednak zwyciężyły i przekonałem się, że lepszy używany 80-200 2.8 pompeczka, niż nóweczka 70-300VR. Ale to oczywiście mój pogląd. Podstawowa sprawa jaka wzieła tu górę, to jakość i pancerność szkła 80-200, oraz stałe światło 2.8. Przy tak drastycznym spadku światła i takiej ciemności VR wiele nie nadrobi. Otycznie i konstrukcyjnie to także inna półka. Ale jak ktoś koniecznie chce szkło nówka z gwarancją, to z penoscią dobry wybór.
Pozdrawiam i życzę miłego focenia (przecież oto tu chodzi)
Poniżej dla poglądu fotka zrobiona 80-200 2.8 ED (pompka bez D)
D800, AF-S 24-70 2,8, AF 80-200 f2.8 ED new, Leica X typ 113
D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
lhttp://wld-art.pl
nie wiem czy ktoś już sobie tak wymyślił jak ja ale w związku że nie mam kasy na 70-200 vr , a 300mm też by się przydało postanowiłem zanabyć najpierw 70-300vr, a w wakacje dorzucę do zestawu jakąś sigmę 70-200 2,8 lub nikkora180 i tym sposobem za 3000zł będę miał uniwersalny sprzęt![]()
Ostatnio kupiłem żonie 70-300VR, jest bardzo zadowolona. Od tego czasu Sigma 70-200 często zostaje w szafie, a ja sam go od żony ciągle pożyczam. Okazuje się, że choć jasny obiektyw jest czasami niezbędny, to stabilizacja i mała masa są często ważniejsze, tym bardziej, że 2,8 niejednokrotnie jest złem koniecznym bo daje zbyt małą głębię. Co prawda bywa też odwrotnie.
a ile to trzeba za płacić za 80-200/2.8 z tego co widziałem na szybko to ok 1kpln więcej niż nowy 70-300.
Dziś miałem pecha chciałem kupic 70-300 już wkładałem go w sklepie do torby a tu niespodzianka płatnośąć kartą odrzucona - powód jakieś durne limity przy płatności kartą, myśałem że mnie szlak trafi, trundo kupie jutro czyli 30 czerwca
mam nadzieję. pzdr
Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....
Witam, juz mam szkiełko, bawiłem się testowałem. z początku myślałem że vr kaput ale teraz w nocy dopadłem reklame którą widze z okna dałem iso 400 w górę ogniskowa ok170-210mm a czas to 1/4-1/14 sec, różnice zaraz widać zz vr są ostre troszke tyl;ko poruszone ale prace vr czuć nawet na własnej dłoni.
zastanawiam sie tylko dlaczego active nie przynosi takich rezultatów, czym się róznią te tryby i kiedy jaki stosować???
więc dziś były testy uspokiłem sięże vr ok, jak czas pozwoli to udam się w jakieś ptaszne miejsce.
pzdr..
Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....
Skontaktuj się z nami