Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Wątek: d40x czy d60 ?

  1. #41

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez talisman Zobacz posta
    kolezanka ;]
    Ops.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #42

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez talisman Zobacz posta
    kolezanka ;]


    kupilam sobie jednak D40x, poniewaz nadarzyla sie niezla okazja, na razie samo body, teraz musze kupic obiektyw.. jesli bedzie to 18-55, to z VR, ale jeszcze sie zastanawiam. co by nie bylo, dziekuje za pomoc
    Na forumowej giełdzie masz spory wybór używanych AF-S 18-70 - ja sam sprzedałem niedawno taki za 600 zł.
    To bardzo dobre szkło, dużo lepsze zarówno mechanicznie jak i optycznie od 18-55, nie kręci "mordką" i ma o wiele szybszy AF niż 18-55. Na początek - optymalny wybór do D40x.
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  3. #43

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    potwierdzam, że 18-70 to bardzo dobre szkło. A co do aparatu to też bym polecił d40/x/60. Sam obecnie sprzedaję d200 które mam jako backup i kupuję d60. Wspaniałe jpg przy iście kompaktowych wymiarach!!!
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  4. #44

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Moim zdaniem to d60 nie wnosi nic poza systemem czyszczenia matrycy. Mam d40x i przy nim pozostanę.
    Jakbyś kupiła np d80 to nie byłabyś skazana podobnie jak ja na obiektywy z własnym silnikiem AF, które są dość kosztowne.
    Nikon D7000 | Nikkor 35 f/1.8 G| Nikkor 50 f/1.8 D| Nikkor 18-70 G |Nikkor 70-300 G | Kenko extension tube set | Nissin Di622 Mark II | Velbon Sherpa 600 |

  5. #45
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Bochnia/Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Mam Nikona d60. Myślę, że ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z fotografią nie myśli jeszcze o zakupie nowego obiektywu. Raczej opanowuje sprzęt, uczy się techniki, podpatruje innych...A zanim wszystko pozna, ceny obiektywów AF-S spadną. Spadają cały czas, co prawda niewiele, ale jednak. Poza tym konkurencja na rynku rośnie, mamy coraz większy wybór, a tym samym cena też musi być ruchoma.

    Pozdrawiam.

  6. #46

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez Bellis Zobacz posta
    Mam Nikona d60. Myślę, że ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z fotografią nie myśli jeszcze o zakupie nowego obiektywu. Raczej opanowuje sprzęt, uczy się techniki, podpatruje innych...A zanim wszystko pozna, ceny obiektywów AF-S spadną. Spadają cały czas, co prawda niewiele, ale jednak. Poza tym konkurencja na rynku rośnie, mamy coraz większy wybór, a tym samym cena też musi być ruchoma.

    Pozdrawiam.
    jezeli chodzi o konkretne szkła a nie o zatyczki pokroju 18-55 czy kity 18-70 to nie jest prawda... Cena 70-200VR twardo się trzyma od dwóch lat mniej więcej na tym samym poziomie. Jedyne co staniało ostatnio to 17-55/2.8 ale to tez nieznacznie (jakieś 500zł) i to wina raczej wejścia D3 z FF niż "starzenia się" samego szkła. Oczywiście rozmawiamy tu o nówkach...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #47
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Janów Lubelski
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Witam.
    Jestem zupelnie zielony jesli chodzi o fotografie. dopiero bede zaczynal sie w to bawic. i mam do was jedno pytanko. czy da sie podlaczyc szkła które mają AF do aparatu który ma wbudowany śrubokręt?
    pozdrawaim

  8. #48

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    da radę bez problemu.
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  9. #49
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Janów Lubelski
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    aha dzieki
    to dlaczego tu jest tylu przeciwnikow D60? skoro pozniej szkla AF mozna podlaczac do innych puszek.
    Ostatnio edytowane przez foto tom ; 05-05-2008 o 20:35 Powód: myśl

  10. #50

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez foto tom Zobacz posta
    aha dzieki
    to dlaczego tu jest tylu przeciwnikow D60? skoro pozniej szkla AF mozna podlaczac do innych puszek.
    Cóż, trochę odwróciłeś problem... D40/D40x/D40 nie ma napędu, a więc wszystkie obiektywy bez własnego napędu (nie posiadające np. AF-S, HSM) nie będą ostrzyć automatycznie z tymi aparatami. Natomiast obietkywy z własnym napędem (a więc np. te oznaczone jako AF-S, HSM) będą działały z każdym body z linii D40/D50/D70/D80/D200 itd.

    Czyli Nikkor 50/1.8 bedzie miał AF np. w D50/D80 ale nie będzie miał w D40/D60.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •