Szukaj
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Na forumowej giełdzie masz spory wybór używanych AF-S 18-70 - ja sam sprzedałem niedawno taki za 600 zł.
To bardzo dobre szkło, dużo lepsze zarówno mechanicznie jak i optycznie od 18-55, nie kręci "mordką" i ma o wiele szybszy AF niż 18-55. Na początek - optymalny wybór do D40x.
D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800
potwierdzam, że 18-70 to bardzo dobre szkło. A co do aparatu to też bym polecił d40/x/60. Sam obecnie sprzedaję d200 które mam jako backup i kupuję d60. Wspaniałe jpg przy iście kompaktowych wymiarach!!!
Moim zdaniem to d60 nie wnosi nic poza systemem czyszczenia matrycy. Mam d40x i przy nim pozostanę.
Jakbyś kupiła np d80 to nie byłabyś skazana podobnie jak ja na obiektywy z własnym silnikiem AF, które są dość kosztowne.
Nikon D7000 | Nikkor 35 f/1.8 G| Nikkor 50 f/1.8 D| Nikkor 18-70 G |Nikkor 70-300 G | Kenko extension tube set | Nissin Di622 Mark II | Velbon Sherpa 600 |
Mam Nikona d60. Myślę, że ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z fotografią nie myśli jeszcze o zakupie nowego obiektywu. Raczej opanowuje sprzęt, uczy się techniki, podpatruje innych...A zanim wszystko pozna, ceny obiektywów AF-S spadną. Spadają cały czas, co prawda niewiele, ale jednak. Poza tym konkurencja na rynku rośnie, mamy coraz większy wybór, a tym samym cena też musi być ruchoma.
Pozdrawiam.
jezeli chodzi o konkretne szkła a nie o zatyczki pokroju 18-55 czy kity 18-70 to nie jest prawda... Cena 70-200VR twardo się trzyma od dwóch lat mniej więcej na tym samym poziomie. Jedyne co staniało ostatnio to 17-55/2.8 ale to tez nieznacznie (jakieś 500zł) i to wina raczej wejścia D3 z FF niż "starzenia się" samego szkła. Oczywiście rozmawiamy tu o nówkach...
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
Witam.
Jestem zupelnie zielony jesli chodzi o fotografie. dopiero bede zaczynal sie w to bawic. i mam do was jedno pytanko. czy da sie podlaczyc szkła które mają AF do aparatu który ma wbudowany śrubokręt?
pozdrawaim
aha dzieki
to dlaczego tu jest tylu przeciwnikow D60? skoro pozniej szkla AF mozna podlaczac do innych puszek.
Ostatnio edytowane przez foto tom ; 05-05-2008 o 20:35 Powód: myśl
Cóż, trochę odwróciłeś problem... D40/D40x/D40 nie ma napędu, a więc wszystkie obiektywy bez własnego napędu (nie posiadające np. AF-S, HSM) nie będą ostrzyć automatycznie z tymi aparatami. Natomiast obietkywy z własnym napędem (a więc np. te oznaczone jako AF-S, HSM) będą działały z każdym body z linii D40/D50/D70/D80/D200 itd.
Czyli Nikkor 50/1.8 bedzie miał AF np. w D50/D80 ale nie będzie miał w D40/D60.
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Skontaktuj się z nami