Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: d40x czy d60 ?

  1. #21

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Troszkę panowie przechylacie się na jedną burtę z tymi aparacikami. Ja osobiście mam jeden kitowy zestaw na analogu N80, narobiłem "skrzynkę" zdjęć i jakoś nie odczuwam konieczności zakupu coraz to nowych szkiełek.

    Wszystko zależy od użytkownika, jednemu będzie leżał D80 innemu D60. Mi mimo dużych łap pasuje D60 i takowy mam zamiar zakupić (z dwoma szkiełkami na dobry początek). coś mi się wydaje, że Nikoś powoli będzie zmieniał system ostrzenia na te montowane w obiektywach, więc nie ma co sie tak znęcać nad d tymi aparacikami.

    Widziałem fotki z D200 i D80, to porównując je z D60 wypadały bardzo podobnie, a niektóre nawet gorzej. A porównując do F80 to ten ostatni cud miód robi (subiektywne, proszę nie brać do serca)
    Na razie Nikoś N80 (F80) + 28-80, 70-300. Wizja cyfrowego lustra się zbliża i będzie to D60 z dual kitem.

  2. #22

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez slayer17 Zobacz posta
    (...)jakoś nie odczuwam konieczności zakupu coraz to nowych szkiełek.
    (...)
    Wszystko zależy od użytkownika
    Przecież cały czas o tym mówimy, że zależy od (wolę powiedzieć) fotografa i to co ma zamiar fotografować. I właśnie to, że Tobie wystarcza kit, nie oznacza że innym wystarczy.

    Cytat Zamieszczone przez slayer17 Zobacz posta
    Widziałem fotki z D200 i D80, to porównując je z D60 wypadały bardzo podobnie, a niektóre nawet gorzej.
    Bo przede wszystkim to fotograf robi zdjęcia.

    Ale warto przemyśleć kiedy i czy w ogóle sprzęt zacznie przeszkadzać w rozwoju.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #23

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    mpwt wyzej napisales ze D40 nie posiada posrednich wartosci iso to zle napisales.D40 posiada posrednie wartosci iso tylko trzeba iso dac na auto i dobiera posrednie wartosci bardzo przyzwoicie

  4. #24

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    To tylko sprecyzuję

    - brak możliwości samodzielnego wyboru pośrednich wartości ISO

    Teraz ok?
    Ja staram się unikać auto wynalazków w SLR...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #25

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    AUTO focusa ?
    AUTO pomiaru naświetlenia ?
    AUTO WB ?
    AUTO przewijania filmu ?


    Bez tych auto niektóre z działów foto były by prawie niemożliwe (sport)
    Akurat AUTOIso poprawnie używane to rewelacyjna sprawa. Pamiętam jak jakiś fotograf zwierząt (profi) był wręcz nim zachwycony i przyrównywał to do "trzeciej ręki".
    Sam w makro zawsze korzystam z tego udogodnienia. Na manualu ustawiam czas niezbędny do nieporuszonej fotki, przesłonę do uzyskania głębi ostrości a AUTOIso robi resztę.
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  6. #26

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez wlasiukk Zobacz posta
    AUTO focusa ?
    Gdyby D80 miało wizjer jak F100 pewnie więcej miałbym szkieł manualnych. Ale lubię MF Soligora 135. Ale w dobie wizjerów jakie mamy to raczej jesteśmy bez wyjścia...

    Cytat Zamieszczone przez wlasiukk Zobacz posta
    AUTO pomiaru naświetlenia ?
    Korzystam z trybu M w aparacie. Drabinkę używam jako pomoc i bezmyślnie z niej nie korzystam
    Cytat Zamieszczone przez wlasiukk Zobacz posta
    AUTO WB ?
    Zdjęcia robię w formacie RAW. Dla mnie bez różnicy czy body ma AWB czy coś innego.
    Cytat Zamieszczone przez wlasiukk Zobacz posta
    AUTO przewijania filmu ?
    W F100 jak skończy się film trzeba wcisnąć kombinację klawiszy, żeby go zwinąć. A żeby przewinąć o klatkę, no cóż. W Zenicie musiałem robić ręcznie. W F100 nie ma wyjścia...

    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #27

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Z drabinki trzeba umieć korzystać, ale bez niej to trzeba by jak w Smienie narysować sobie słoneczko, słoneczko za chmurką i chmurkę
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  8. #28

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Ech, drabinka to była rewelacyjna w Zenicie ET. A właściwie to drabinka i kółko.
    Kółko musiałeś ustawić na drabinkę i odczytać z tarczy parametry ekspozycji...

    Tym Zenitem robiłem jeszcze niedługo przez Nikonem D70s (w tej małej luce pojawił się tylko na chwilę EOS300).
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 08-04-2008 o 14:21
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #29

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Ja miałem XT z 5 (chyba) diodami. Pełen luksus
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  10. #30

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    witam wszystkich - to moj pierwszy post.
    mam podobny dylemat jak osoba, ktora zaczela temat.. waham sie miedzy d40x a d60, z tego co wyczytalam tu i w innych miejsach, aparaty te nie roznia sie niczym procz systemu czyszczenia matrycy w D60..czy ktos moze definitywnie potwierdzic? roznica w cenie wynosi jakies 50zl, wiec chyba lepiej brac D60? :> btw, czy polecacie obiektyw z redukcja wibracji? bede wdzieczna za wskazowki

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •