Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Wątek: d40x czy d60 ?

  1. #31

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez talisman Zobacz posta
    witam wszystkich - to moj pierwszy post.
    mam podobny dylemat jak osoba, ktora zaczela temat.. waham sie miedzy d40x a d60, z tego co wyczytalam tu i w innych miejsach, aparaty te nie roznia sie niczym procz systemu czyszczenia matrycy w D60..czy ktos moze definitywnie potwierdzic? roznica w cenie wynosi jakies 50zl, wiec chyba lepiej brac D60? :> btw, czy polecacie obiektyw z redukcja wibracji? bede wdzieczna za wskazowki
    Jak różnica 50 zł to brać D60 (mając do wyboru D40x/D60). A definitywne różnice znajdziesz w internecie w specyfikacji sprzętu.
    http://optyczne.pl/porownaj.php?co=a...0=456&add1=608
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #32

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    sprawdzalam specyfikacje, no wlasnie chodzi o to ze za bardzo nie widze zadnych roznic, poza wspomnianym systemem czyszczenia matrycy...

  3. #33

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Ewidentne plusy D40/x/D60:

    1. wizjer zdecydowanie lepszy niż w D50/D70s - polecam sprawdzić i się przekonać
    2. wyświetlacz o niebo lepszy niż w ww.
    3. ustawianie parametrów na głównym LCD jest bardzo wygodne i nie zjada specjalnie baterii - tu znów polecam sprawdzenie i przekonanie się
    4. dla początkujących - znakomite podpowiedzi przy ustawianiu kluczowych parametrów - super sprawa
    5. śliczne jpgi prosto z puszki (dużo, dużo lepsze niż w D70s/D50)
    6. rekordowo niski poziom szumów aż do ISO 1600 włącznie
    7. mała masa i niewielkie rozmiary dla wielu będą atutem a nie wadą, trzymanie zaskakująco wygodne jak na tak małe body
    8. bardzo wygodne i sprawnie działające Auto ISO (w D50 gorzej, D70s brak)

    można by jeszcze trochę wymieniać, ale po co ? Wniosek jest jeden:

    PRZY CENIE 1200 zł za nowy aparat z gwarancją dla początkującego użytkownika D40/x to IDEALNY wybór !

    tak samo jak zmienia się szkła można również zmieniać puszki, więc to żaden problem aby wraz z rosnącymi wymaganiami, wiedzą, świadomością ograniczeń puszki... kupić D80, 200, 300 czy cokolwiek innego ?
    Ostatnio edytowane przez PawelR ; 27-04-2008 o 23:51
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  4. #34

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    przestańcie się sprzeczać.

    Miałem przez rok d40, żeby zobaczyć czy foto mnie wciągnie. Jestem (a w sumie byłem) z niego BARDZO zadowolony - rewelacyjny sprzęt!
    Teraz mam d50.
    Podsumowanie zamiany:
    Jpegi są równie ładne jak w d40.
    Chwyt dużo lepszy!
    Wizjer w sumie to samo co d40.
    w d50 brakuje programowalnego przycisku Fn - d40 ma.
    wyświetlacz, szybkość wyświetlania DUŻO GORSZA w d50!
    Zmiana ustawień na górnym ekraniku wygodniejsze niż na tylnym, bo d40 ma około 1s zwłokę w pokazaniu ekranu do zmiany ustawień.
    AutoIso w d40 znacznie bardziej rozbudowane. WB mniej się mylił.
    w d50 dodatkowe 2 pola AF się przydają, nie łapię już ostrości na brzuchu (przy scenie dynamicznej nie można przekadrować)

    Do zamiany popchnął mnie średnio udany silnik AF w nowym Tamronie 17-50. Teraz mam "stary" typ i działa perfekt (szybciej).
    Reasumując - za każdym razem jak wchodzę do menu to myślę - co ja kurczę zrobiłem?! Zamieniłem siekierkę(d40) na kijek(d50) z poprzedniej epoki!
    Ale jak biorę w rękę z nielekkim T17-50 to już wiem o czym mowa jeśli chodzi o za małe wymiary. A to przecież nie rekordowo ciężkie szkło.

    Ideał dla początkującego amatora nie istnieje - to byłby dla mnie d50 z wyświetlaczem i elektroniką d60 ...

    PS. Jeśli coś pokręciłem, to proszę o sprostowanie - coś mogłem pokręcić z d50 bo jej jeszcze nie dobrze nie znam..
    Ostatnio edytowane przez wlasiukk ; 27-04-2008 o 21:32
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  5. #35

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Wątek uporządkowany. Poza tym możnaby go wręcz zamknąć, bo większość najważniejszych rzeczy została już napisana.

  6. #36

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    dziekuje za wszystkie odpowiedzi!! utwierdzaja mnie w wyborze.
    jeszcze mam jedno male pytanko, czy dla kitowego obiektywu 18-55 oplaca sie kupic go z VR, czy to naprawde mi sie przyda?? roznica w cenie to jakies 120-150zl.. przepraszam za maly offtop

  7. #37

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Jak już koniecznie 18-55 to brałbym z VR.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #38

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Jak już koniecznie 18-55 to brałbym z VR.

    A ja bym sprawdził dokładnie jaka jest różnica w cenie zakupu dla obu wersji i przyjął założenie, że prawie nieuchronnie szkło zostanie sprzedane i zastąpione czymś lepszym. Wersję bez VR sprzedasz za jakieś 250 zł, wersję z VR pewnie z 50 zł drożej

    VR przy ogniskowych w zakresie 18-55 stosunkowo mało się przydaje bo ryzyko poruszenia foty jest niewielkie. Zdecydowanie lepszą opcją jest tu jaśniejsze szkło. Wersja VR ciut lepiej wykonana, ale oba wymienione szkła to tani plastik.
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  9. #39

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    A ja bym sprawdził dokładnie jaka jest różnica w cenie zakupu dla obu wersji
    Zgadza się. Dlatego jak koleżanka talisman napisała, te 120 zł różnicy moim zdaniem warto dopłacić. Bo niedługo na 18-55 może nie być chętnych. A VR kusi.
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 29-04-2008 o 10:29
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #40

    Domyślnie Odp: d40x czy d60 ?

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Zgadza się. Dlatego jak kolega talisman napisał, te 120 zł różnicy moim zdaniem warto dopłacić. Bo niedługo na 18-55 może nie być chętnych. A VR kusi.
    kolezanka ;]


    kupilam sobie jednak D40x, poniewaz nadarzyla sie niezla okazja, na razie samo body, teraz musze kupic obiektyw.. jesli bedzie to 18-55, to z VR, ale jeszcze sie zastanawiam. co by nie bylo, dziekuje za pomoc

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •