Jak różnica 50 zł to brać D60 (mając do wyboru D40x/D60). A definitywne różnice znajdziesz w internecie w specyfikacji sprzętu.
http://optyczne.pl/porownaj.php?co=a...0=456&add1=608
Szukaj
Jak różnica 50 zł to brać D60 (mając do wyboru D40x/D60). A definitywne różnice znajdziesz w internecie w specyfikacji sprzętu.
http://optyczne.pl/porownaj.php?co=a...0=456&add1=608
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
sprawdzalam specyfikacje, no wlasnie chodzi o to ze za bardzo nie widze zadnych roznic, poza wspomnianym systemem czyszczenia matrycy...![]()
Ewidentne plusy D40/x/D60:
1. wizjer zdecydowanie lepszy niż w D50/D70s - polecam sprawdzić i się przekonać
2. wyświetlacz o niebo lepszy niż w ww.
3. ustawianie parametrów na głównym LCD jest bardzo wygodne i nie zjada specjalnie baterii - tu znów polecam sprawdzenie i przekonanie się
4. dla początkujących - znakomite podpowiedzi przy ustawianiu kluczowych parametrów - super sprawa
5. śliczne jpgi prosto z puszki (dużo, dużo lepsze niż w D70s/D50)
6. rekordowo niski poziom szumów aż do ISO 1600 włącznie
7. mała masa i niewielkie rozmiary dla wielu będą atutem a nie wadą, trzymanie zaskakująco wygodne jak na tak małe body
8. bardzo wygodne i sprawnie działające Auto ISO (w D50 gorzej, D70s brak)
można by jeszcze trochę wymieniać, ale po co ? Wniosek jest jeden:
PRZY CENIE 1200 zł za nowy aparat z gwarancją dla początkującego użytkownika D40/x to IDEALNY wybór !
tak samo jak zmienia się szkła można również zmieniać puszki, więc to żaden problem aby wraz z rosnącymi wymaganiami, wiedzą, świadomością ograniczeń puszki... kupić D80, 200, 300 czy cokolwiek innego ?
Ostatnio edytowane przez PawelR ; 27-04-2008 o 23:51
D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800
przestańcie się sprzeczać.
Miałem przez rok d40, żeby zobaczyć czy foto mnie wciągnie. Jestem (a w sumie byłem) z niego BARDZO zadowolony - rewelacyjny sprzęt!
Teraz mam d50.
Podsumowanie zamiany:
Jpegi są równie ładne jak w d40.
Chwyt dużo lepszy!
Wizjer w sumie to samo co d40.
w d50 brakuje programowalnego przycisku Fn - d40 ma.
wyświetlacz, szybkość wyświetlania DUŻO GORSZA w d50!
Zmiana ustawień na górnym ekraniku wygodniejsze niż na tylnym, bo d40 ma około 1s zwłokę w pokazaniu ekranu do zmiany ustawień.
AutoIso w d40 znacznie bardziej rozbudowane. WB mniej się mylił.
w d50 dodatkowe 2 pola AF się przydają, nie łapię już ostrości na brzuchu(przy scenie dynamicznej nie można przekadrować)
Do zamiany popchnął mnie średnio udany silnik AF w nowym Tamronie 17-50. Teraz mam "stary" typ i działa perfekt (szybciej).
Reasumując - za każdym razem jak wchodzę do menu to myślę - co ja kurczę zrobiłem?! Zamieniłem siekierkę(d40) na kijek(d50) z poprzedniej epoki!
Ale jak biorę w rękę z nielekkim T17-50 to już wiem o czym mowa jeśli chodzi o za małe wymiary. A to przecież nie rekordowo ciężkie szkło.
Ideał dla początkującego amatora nie istnieje - to byłby dla mnie d50 z wyświetlaczem i elektroniką d60 ...
PS. Jeśli coś pokręciłem, to proszę o sprostowanie - coś mogłem pokręcić z d50 bo jej jeszcze nie dobrze nie znam..
Ostatnio edytowane przez wlasiukk ; 27-04-2008 o 21:32
######################D50 | T17-50 | 55-200VR | T90
Wątek uporządkowany. Poza tym możnaby go wręcz zamknąć, bo większość najważniejszych rzeczy została już napisana.
dziekuje za wszystkie odpowiedzi!! utwierdzaja mnie w wyborze.
jeszcze mam jedno male pytanko, czy dla kitowego obiektywu 18-55 oplaca sie kupic go z VR, czy to naprawde mi sie przyda?? roznica w cenie to jakies 120-150zl.. przepraszam za maly offtop![]()
Jak już koniecznie 18-55 to brałbym z VR.![]()
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
A ja bym sprawdził dokładnie jaka jest różnica w cenie zakupu dla obu wersji i przyjął założenie, że prawie nieuchronnie szkło zostanie sprzedane i zastąpione czymś lepszym. Wersję bez VR sprzedasz za jakieś 250 zł, wersję z VR pewnie z 50 zł drożej
VR przy ogniskowych w zakresie 18-55 stosunkowo mało się przydaje bo ryzyko poruszenia foty jest niewielkie. Zdecydowanie lepszą opcją jest tu jaśniejsze szkło. Wersja VR ciut lepiej wykonana, ale oba wymienione szkła to tani plastik.
D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800
Ostatnio edytowane przez mpwt ; 29-04-2008 o 10:29
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Skontaktuj się z nami