Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    a nie myślałeś o zakupie nowej baterii?

  2. #12

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    Cytat Zamieszczone przez Fr@ntz Zobacz posta
    a nie myślałeś o zakupie nowej baterii?
    Nie mam jak na razie takiej potrzeby. Tą co mam jest oryginalna JAPAN EN-EL3a (wzmocniona). Trzyma niesamowicie długo. Raczej to nie wina baterii....
    NIKON D50\18-55 G ED\JUPITER 37A\JUPITER-9\HELIOS-44-2\MIR-1B\Słoik po delikatesowej Topca 325 CS

  3. #13
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 140

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    a może jak się włoży jakąś podrasowaną baterię to AF w Heliosie zacznie działać??
    instagram.com/darkroomnightlife

  4. #14

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    A może zwyczajnie, jak to jest chyba nawet w instrukcji D200, obiektywy manualne muszą być domknięte (a nie pełna dziura) a by pomiar ostrości działał jak należy.
    NIKON

  5. #15

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    Cytat Zamieszczone przez konrat Zobacz posta
    A może zwyczajnie, jak to jest chyba nawet w instrukcji D200, obiektywy manualne muszą być domknięte (a nie pełna dziura) a by pomiar ostrości działał jak należy.
    To dla mnie wiadomość szokująca Nie nadążam już za techniką
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  6. #16

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    Tzn nie pamiętam dokładnie o ile trzeba przymknąć, ale trochę na pewno
    NIKON

  7. #17

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    Cytat Zamieszczone przez konrat Zobacz posta
    A może zwyczajnie, jak to jest chyba nawet w instrukcji D200, obiektywy manualne muszą być domknięte (a nie pełna dziura) a by pomiar ostrości działał jak należy.
    A to coś nowego !
    Możesz coś o tym więcej ?

    To z pomiarem (i to ekspozycji) - to zgoda (od DXXX).
    Ale ostrość ?

    Rzuć chociaż linkiem.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #18

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    o qrcze A może to moje własne spostrzeżenie Wydawało mi się, że tak było napisane w instrukcji, ale w tej chwili jej nie posiadam
    Jeśli się pomyliłem, serdecznie przepraszam, ale jestem pewien, że przymknięcie pomaga złapać "ostrość" (co jest zresztą naturalnym zjawiskiem).
    NIKON

  9. #19

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    Przymknąć przysłonę? Raczej pomiar ostrości działa przy otwartej przysłonie. Jak się ją zamknie, to za mało wpada wtedy światła i czujnik nie zadziała. Tak mam w D50. Śmiało można domknąć do f/5.6 przy kiepskim oświetleniu. Później jest lipa. A ustawienie punktu ostrości w m42 raczej nie ma nic do gadania i nie wpływa na ostrość. Zawsze przy m42 punkt ostrości wypada w środku.

    I do kolegi "cypherdid" - co to za pierdoły z tym AF ?
    NIKON D50\18-55 G ED\JUPITER 37A\JUPITER-9\HELIOS-44-2\MIR-1B\Słoik po delikatesowej Topca 325 CS

  10. #20

    Domyślnie Odp: Problem BF/FF D50 + M42

    hmm no raczej przymknięcie ma sporo do ostrości Natomiast nie pisałem przecież o przesłonie 22 Stosuję sam raczej w granicach 3-5 przy m42 Aczkolwiek jak sobie przeanalizowałem, to przymknięcie przesłony pozwoli jedynie szybciej i dokładniej złapać ostrość, niż poprawi BF/FF
    Łatwo to sprawdzić, sprawdź "łapanie ostrości" przy przesłonie 2, a przy większych. Zwłaszcza jeśli nie używasz statywu
    Ostatnio edytowane przez konrat ; 23-04-2008 o 23:00
    NIKON

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •