Szukaj
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
chłopie czego to ja nie próbowałem... poczynając od zwykłych poprzez drogie z mikrowłókien (dałem za jedną 50zł) kończąc na sterylnych ściereczkach chirurgicznych (i te dopiero pomogły ale też na zasadzie przetrzeć, odwrócić przetrzeć odwrócić - każde przetarcie nową powierzchnią bo inaczej smmmuuuugiii ). Także nieee hoya to je.. bzdet
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
Nie chciałbym powielać wątków o tej samej tematyce...więc podczepię sie w ten temat : )
Jako Początkujacy Amator fotografinabyłem myślę okazyjnie używany polarek firmy HAKUBA:
http://www.allegro.pl/item293532993_...mm_hakuba.html
Nabyłem go po przeczytaniu opisu na innej www:
http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfr...dukt-4111.html
a w szczególności fragment:
"Filtry japońskiej firmy Hakuba to jedne z najbardziej cenionych przez profesjonalistów filtry. Wykonywane są według najnowszej technologii ze specjalnego rodzaju szkła optycznego - gwarantuje to ich najwyższą jakość potwierdzaną przez surową kontrolę jakości."
A tu nagle 2 strony wcześniej czytam, że Hakubę należy odpuścić bo to jest dziadostwo niczym Selco itp.
robiłem zdjącie zegarkowi - całkiem przyzwoicie redukował refleksy.
Jako, żę związany jestem z optyką - i wiem, że lepsze szkła polaryzacyjne dają większy komfort ich używania, to niezmienia to faktu , że nawet tańsze okulary za ok 150zł są już w zupełności wystarczające.
I tu moje pytanie - czy utopiłem kasiuręczy jednak lepszy rydz niż nic.......Nikon D40x+ kit'owy obiektyw.
Czytalem gdzieś że Hakuba jest lepsza od tańszych modeli Hamy czy Hoyi.
czy dla mnie - początkującego Amatora - taka Hakuba jest wystarczająca?
Czy tworzy bliki lub inne fatamorgany
Dlaczego Hakuba jest ZŁA?
PS
Co do czyszczenia to ....polecam przed "polerowaniem" odtłuścić filtr pod letnią, bierzącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń
Na samą soczewkę zadziała dobrze choć nie wiem jak z samym uchwytem/obejmą - czy nie bedzie rdzewieć ( choć to pewnie aluminium)?
....i potem do sucha dobrą szmatką - u optyka pytać polecam o szmatkę firmy ESSILOR - producenta szkieł okularowych.
Ostatnio edytowane przez Nowicjusz_D40x ; 25-01-2008 o 15:11
NIKOŚ D40X + 18-55mm....trzeba pomyśleć o 55-200
dolaczam do pytania. Czym rozni sie Hoya pro1 od super HMC?? I czy lepiej kupic marumi slim (nie zaden dhg czy jak tam) (110-120 pln) czy hoye pro 1 (150pln). Srednica 52mm. I ktory najmniej swiatla zabiera?
D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
http://picasaweb.google.com/mt.mostowski
Hoya Pro1 różni się od SHMC tym, że jest w wersji Slim i ma mniej powłok.
Co do wyboru HOYA-Marumi, ja wolałbym marumi (miałem już filtr Hoyi i Marumi) głównie ze względu na ich czyszczenie.
ok, to teraz pytanie
https://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_...=Marumi%20CPL&
czy
https://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_...=Marumi%20CPL&
i czy roznica 50plnow jest zasadna?
D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
http://picasaweb.google.com/mt.mostowski
różnica jest zasadna...
brać DHG
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
Skontaktuj się z nami