Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60

Wątek: Polarek - jaki?

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    Hoye są OK ale to jak czyści się te filtry potrafi człowieka doprowadzić do nerwicy...
    Ja mam Hoye. Aby czyszczenie było przyjemnością trzeba zaopatrzyć się w ściereczkę z mikrowłóknami. Do nabycia np. w FJ.

    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Ja mam Hoye. Aby czyszczenie było przyjemnością trzeba zaopatrzyć się w ściereczkę z mikrowłóknami. Do nabycia np. w FJ.

    Miałem już chyba z 20 takich ściereczek.
    Zaczynając od takich od optyka, poprzez kupowane w fotojokerze, skończywszy na jakiś SUPER z allegro.
    I powiem szczerze, że na hoyę nie ma mocnych
    Nawet taka ścierka nie pomogła.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Nawet taka ścierka nie pomogła.
    No to u mnie pomaga. Na następnym spotkaniu mogę zaprezentować
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    No to u mnie pomaga. Na następnym spotkaniu mogę zaprezentować
    Ok.
    Szkoda, że nie mam już HOYi bo chętnie bym przetestował.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Ja mam Hoye. Aby czyszczenie było przyjemnością trzeba zaopatrzyć się w ściereczkę z mikrowłóknami. Do nabycia np. w FJ.

    chłopie czego to ja nie próbowałem... poczynając od zwykłych poprzez drogie z mikrowłókien (dałem za jedną 50zł ) kończąc na sterylnych ściereczkach chirurgicznych (i te dopiero pomogły ale też na zasadzie przetrzeć, odwrócić przetrzeć odwrócić - każde przetarcie nową powierzchnią bo inaczej smmmuuuugiii ). Także nieee hoya to je.. bzdet
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  6. #46

    Domyślnie

    Nie chciałbym powielać wątków o tej samej tematyce...więc podczepię sie w ten temat : )

    Jako Początkujacy Amator fotografi nabyłem myślę okazyjnie używany polarek firmy HAKUBA:
    http://www.allegro.pl/item293532993_...mm_hakuba.html

    Nabyłem go po przeczytaniu opisu na innej www:
    http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfr...dukt-4111.html

    a w szczególności fragment:
    "Filtry japońskiej firmy Hakuba to jedne z najbardziej cenionych przez profesjonalistów filtry. Wykonywane są według najnowszej technologii ze specjalnego rodzaju szkła optycznego - gwarantuje to ich najwyższą jakość potwierdzaną przez surową kontrolę jakości."

    A tu nagle 2 strony wcześniej czytam, że Hakubę należy odpuścić bo to jest dziadostwo niczym Selco itp.
    robiłem zdjącie zegarkowi - całkiem przyzwoicie redukował refleksy.
    Jako, żę związany jestem z optyką - i wiem, że lepsze szkła polaryzacyjne dają większy komfort ich używania, to niezmienia to faktu , że nawet tańsze okulary za ok 150zł są już w zupełności wystarczające.

    I tu moje pytanie - czy utopiłem kasiurę czy jednak lepszy rydz niż nic.......Nikon D40x+ kit'owy obiektyw.
    Czytalem gdzieś że Hakuba jest lepsza od tańszych modeli Hamy czy Hoyi.
    czy dla mnie - początkującego Amatora - taka Hakuba jest wystarczająca?
    Czy tworzy bliki lub inne fatamorgany
    Dlaczego Hakuba jest ZŁA?

    PS
    Co do czyszczenia to ....polecam przed "polerowaniem" odtłuścić filtr pod letnią, bierzącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń
    Na samą soczewkę zadziała dobrze choć nie wiem jak z samym uchwytem/obejmą - czy nie bedzie rdzewieć ( choć to pewnie aluminium)?
    ....i potem do sucha dobrą szmatką - u optyka pytać polecam o szmatkę firmy ESSILOR - producenta szkieł okularowych.
    Ostatnio edytowane przez Nowicjusz_D40x ; 25-01-2008 o 15:11
    NIKOŚ D40X + 18-55mm ....trzeba pomyśleć o 55-200

  7. #47

    Domyślnie

    dolaczam do pytania. Czym rozni sie Hoya pro1 od super HMC?? I czy lepiej kupic marumi slim (nie zaden dhg czy jak tam) (110-120 pln) czy hoye pro 1 (150pln). Srednica 52mm. I ktory najmniej swiatla zabiera?
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  8. #48

    Domyślnie

    Hoya Pro1 różni się od SHMC tym, że jest w wersji Slim i ma mniej powłok.
    Co do wyboru HOYA-Marumi, ja wolałbym marumi (miałem już filtr Hoyi i Marumi) głównie ze względu na ich czyszczenie.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Hoya Pro1 różni się od SHMC tym, że jest w wersji Slim i ma mniej powłok.
    Co do wyboru HOYA-Marumi, ja wolałbym marumi (miałem już filtr Hoyi i Marumi) głównie ze względu na ich czyszczenie.
    ok, to teraz pytanie

    https://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_...=Marumi%20CPL&

    czy

    https://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_...=Marumi%20CPL&

    i czy roznica 50plnow jest zasadna?
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  10. #50

    Domyślnie

    różnica jest zasadna...

    brać DHG
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •