Close

Strona 83 z 187 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1868
  1. #821

    Domyślnie

    Nie dajmy się też zwariować. Nie trzeba lądować na Księżycu by móc twierdzić, że ciężko się tam oddycha. Tak samo nie trzeba mieć RP i go samemu zważyć by móc wtedy pisać, że jest lżejszy od innych, które również sami zważymy. To samo się tyczy baterii, której pojemność znamy, szybkości serii, ustawień video, rozdzielczości wizjera czy ilości slotów. Nie jest to oczywiście obraz całościowy, ale jak najbardziej na podstawie nawet szczątkowych danych można pisać o wadach czy inaczej o tym co nam nie pasuje.

  2. #822
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czyli nie miałeś, nie używałeś, poczytałeś dane w necie. I dziwić się że potem tworzą się mity na podstawie takich opinii wyssanych z palca .
    Przypuszczam że dane w specyfikacji są prawdziwe, a testy je potwierdzające nie naginają rzeczywistości jakby to chcieli użytkownicy.
    Ja potrafię zrozumieć że najlepszy sprzęt jest taki jaki się posiada albo chce się go kupić ( jak już się sprzeda swój "ten najlepszy na świecie" ).

    Do czego można porównać canona Rp ?
    Póki co do niczego, żadna inna firma nie zrobiła takiego kastrata, porównania cenowe tez sa trudne bo jak tu porównywać aparat sprzed pięciu lat jakim jest A7II, który i tak ma kilka rozwiązań, które canon nie dał w swoim modelu, A7III i Z6 to nie ta półka.

  3. #823

    Domyślnie

    A wiesz koesh co to jest Magic Lantern? Stare Canony przez to mają opcje jakie są w nowych bezlustrach np zebra, fokus peaking itp może tutaj też będzie taki "dodatek" a może i pozostanie kastratem.

    https://magiclantern.fm/
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  4. #824
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znam znam, świetna sprawa.

  5. #825

    Domyślnie

    Uzywales kiedys Magic Lantern? W jakiej puszce?
    @Ligo. za $1300 warto kupic R-ke.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #826

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Uzywales kiedys Magic Lantern? W jakiej puszce?
    @Ligo. za $1300 warto kupic R-ke.
    byl jakiś klops ale kolega to ma na 5dmk3 i mówił że dziala.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    @Ligo. za $1300 warto kupic R-ke.
    Za późno, przegapiłem, to było wczoraj.
    Ale myślę, że znowu przyślą ofertę, bo ostatnio ich polityka sprzedaży zrobiła się dosyć agresywna. Pewnie od czasu, kiedy musieli zacząć doliczać tax przy sprzedaży wysyłkowej i obroty im siadły.
    Swoją drogą taka R-ka pewnie tyle jest warta w detalu i to z przelotką, bo nie sądzę, by nawet w promocjach dopłacali do interesu.

  8. #828
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ceny w usa zawsze fajne były, nie wysłałbyś gołębiem kart XQD ?

  9. #829

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gołębia pocztowego, to jest on dość drogi w eksploatacji.

  10. #830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Póki co do niczego, żadna inna firma nie zrobiła takiego kastrata, porównania cenowe tez sa trudne bo jak tu porównywać aparat sprzed pięciu lat jakim jest A7II, który i tak ma kilka rozwiązań, które canon nie dał w swoim modelu, A7III i Z6 to nie ta półka.
    AII która przy RP praktycznie nie ma AF-a - świetne porównanie ...
    BTW: "rewelacyjny" A7III ma identycznej rozdzielczości wizjer jak RP - rozumiem że według Twoich kryteriów to też do niczego nie nadający się kastrat - przynajmniej tak wynika z "danych technicznych" ....

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie dajmy się też zwariować. Nie trzeba lądować na Księżycu by móc twierdzić, że ciężko się tam oddycha. Tak samo nie trzeba mieć RP i go samemu zważyć by móc wtedy pisać, że jest lżejszy od innych, które również sami zważymy. To samo się tyczy baterii, której pojemność znamy, szybkości serii, ustawień video, rozdzielczości wizjera czy ilości slotów. Nie jest to oczywiście obraz całościowy, ale jak najbardziej na podstawie nawet szczątkowych danych można pisać o wadach czy inaczej o tym co nam nie pasuje.
    Znakomity sposób na stwierdzenie "omiń to szerokim łukiem" czy "tragicznie wykastrowany aparat" - czytanie specyfikacji ....

    Panowie - ja nie twierdzę, że RP to jakaś rewelacja - sam bym z kilku powodów go nie kupił. Natomiast wokół tego aparatu narosło sporo mitów, które są bezmyślnie powielane, głównie przez osoby które nie miały go w ręce a jedynie czytały opisy.
    Dla mnie zasadniczą wadą tego sprzętu jest jego cena - grubo przesadzona IMHO.
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 83 z 187 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133183 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •