Close

Strona 71 z 187 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381121171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 1868
  1. #701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Dla amatora? Lol.
    A7r3 i SY 85 1.4 fe to lepsza opcja niż Z i 85 Nikona a cena podobna.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  2. #702

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Dla amatora drogich zabawek
    Większość sprzętu kupowanego dla celów niezarobkowych to drogie zabawki. Po co komu sprzęt za dziesiątki tysięcy? Żeby wrzucać zdjęcia na fejsa? Zaprawdę komórka wygodniejsza ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Większość sprzętu kupowanego dla celów niezarobkowych to drogie zabawki. Po co komu sprzęt za dziesiątki tysięcy? Żeby wrzucać zdjęcia na fejsa? Zaprawdę komórka wygodniejsza ....
    Z tym nie dyskutuję. Nawiązuję do wątku o Zetkach nieprzypadkowo. Tak raczej Z6/Z7 to często też amatorsko biorą a cena ze szkłem to niebagatela 13-15tysi jak nic. Więc za tą kasę to a7r3 i lepszy wybór szkieł jest aktualnie w Sony, a Samyang wydaje się że naprawdę idzie ostro do przodu ze swymi najnowszymi szkiełkami do Sony, cenowo rozsądnie, światła 1.4. W kwestii rozmyć to kwestia gustu czy te nikonowe 1.8 dają radę czy nie, wg mnie 1.4 samyanga lepiej mieć niż 1.8. A portret z bliska 1.4 wygra, bo rozmycia zrobią swoje czego na 1.8 nie będzie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No ale nic, to przecież wątek o R-kach a nie o innych systemach. Ale ale, dobrze jednak aby potencjalny zagladający miał przegląd tego co robi konkurencja w podobnym przedziale cenowym. Więc za RF 85/1.2 można kupić aktualnie właśnie a7r3 i SY85/1.4 FE AF. Może i obraz będzie słabszy niż z tego RFa ale do celów powiedzmy to "amatorkich" i dla poprawy własnego ego to lepiej aktualnie chyba wydać te 13 tysi w ten sposób .... albo na jakis fajny wyjazd, plenery, warsztaty czy inaczej zamiast na nowy sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 12-08-2019 o 10:53
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  4. #704

    Domyślnie

    Z nowości https://fotoblogia.pl/14202,canon-pa...50-80-mm-f-1-1
    Canon chyba zrozumiał, że ich siła tkwi w szkłach i myślę że będą ścigać sie z teraz Sigmą kto zrobi większe wow.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  5. #705

    Domyślnie

    Albo konkretniej, kto zrobi większy obiektyw.

  6. #706
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie im wzrośnie udział w rynku z takimi obiektywami, dla mnie paranoja.

  7. #707

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pewnie im wzrośnie udział w rynku z takimi obiektywami, dla mnie paranoja.
    Nie można oceniać wszystkiego tylko ze swego punktu widzenia i własnych potrzeb. Wasze potrzeby, moje też, pokrywa np. Samyang.
    Canon ma swoją politykę, swoich ludzi od strategii i myślę że są lepsi niż całe nasze mądre forum więc zluzujcie z tymi negatywnymi ocenami czasem może

    Nikon wybiera swoją malutką niszę, Canon też i widać że są one różne. Sony ją po prostu obecnie w bezlustrach już ma.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  8. #708

    Domyślnie

    Jakby Canon zrobił coś fajnego to bym przecież pochwalił. Już kilka razy mi się zdarzyło Poza tym sam przecież krytykujesz system Nikona, bo Ci nie odpowiada coś co tam w nim kombinują. U mnie jest dokładnie to samo, ale ja patrzę na wszystkie systemy pod kątem tego co by mi odpowiadało i taki zum, w dodatku pewnie drogi, wielki i z dziwacznym zakresem jakoś mnie nie eksajtuje. I to chyba tylko patent. Nawet nie wiadomo czy to kiedykolwiek się pojawi na rynku.

  9. #709

    Domyślnie

    alez panowie, nie robmy z nas pederastow...!

    Canon R to jest w tej chwili zajawka przyszlosci. tego, ze kiedys jak juz sie zamortyzuja i pozuzywaja te obiektywy, ktorymi obecni uzytkownicy Canona klepia, bedzie mozna je powymieniac na cos bardziej wywalonego. i ten wspanialy nowy swiat maja pokazywac te wszystkie szkla-misie. albo patenty ktore i tak nie ujrza swiatla dziennego, a jesli ujrza (28-70/2) to i tak nikt przy zdrowych zmyslach takiego wiaderka nie kupi i nie bedzie nosil (mialem ten RF 28-70/2 w lapie z EOS R... nie ma takich substancji odurzajacych, ktore sklonily by mnie do uzywania tego wiadra - nawet gdyby kosztowalo mnie 1/10 tej ceny ). ale to nie jest na dzisiaj, poza nielicznymi fanatykami nowosci (z nadmiarem nerek). tylko na za 5-10 lat i na kolejne 20 lat potem.

    jak w 1996 roku wychodzil taki EF 135/2 to tez byl szok i niedowierzanie ile to kosztuje i kto to kupi (zwlaszcza w zlotowkach). a dzisiaj za kwote nawet nie 2500 PLN kupuje sie nastoletnia uzywke w swietnym stanie. szkla, ktore w momencie premiery bylo takim wlasnie misiem, a dzisiaj po 20 latach jest wywalonym kawalem optyki.

    ogladac za szybka te RF-y, klepac EF-ami. za kilka lat pogadamy

  10. #710

    Domyślnie

    Zapodam linka, na dowód tego żę są nabywcy 28-70/2 i tego linka podesłał mi syn, ale aby pokazać plecak a nie co tam w środku - czyli eRka z 28-70/2

    https://youtu.be/FOp3L2OTG6g


    To że przeciętnego usera forum nikona nie stać na takie zabawki to nie znaczy że nie stać potencjanych klientów do których ta oferta jest kierowana ....
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 12-08-2019 o 15:18
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 71 z 187 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381121171 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •