Close

Strona 1500 z 1914 PierwszyPierwszy ... 500100014001450149014981499150015011502151015501600 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 991 do 15 000 z 19131
  1. #14991

    Domyślnie

    Wcześniej nie miałem na własność pełnej klatki, używałem jedynie D700, ale za dużo na ten temat nie mam do powiedzenia. Poza tym, że AF był szybki i dość celny. Miałem wcześniej D7100, który moim zdaniem ma zauważalnie lepszy AF od A7 i A7II. Szczególnie przy śledzeniu.

  2. #14992
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Według mnie różnice miedzy AF łatwo widać między pierwszym, a drugim A7 co widać przy pierwszych testach, jedynka według mnie to jak nikon D5100 w trybie Lv ( może przesadzam ) ale trójka już szału nie robi, fakt że przy ganiającym zwierzaku trzeba pamiętać że skuteczne AF w dwójce nie jest na całym kadrze, a trójka już tak, do tego śledzenie twarzy i oka, to zostało z czasem nawet poprawione, no i do tego szybkość co efekt końcowy daje jak wiemy świetny ale nie wiem do czego ja mógłbym to wykorzystać.

    Moim zdaniem AF w D600 i A7II jest podobny, trzeba też się nauczyć jak działa af w bezlustrze, tak samo jak lustrzanka może się pogubić w innych sytuacjach.

  3. #14993

    Domyślnie

    A jak w A7II działa EYE AF ? W sensie czy za dzieckiem w dobrym świetle nadąży w trybie seryjnym z np 55 1.8 ?
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  4. #14994
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, to akurat szału nie robi i dopiero trójka po aktualizacjach wymiata ale tu niech się wypowiedzą praktycy.

  5. #14995

    Domyślnie

    Eye af w a7ii działa tylko w af-s, w trójce również w af-c co robi dużą różnicę.
    Dwójka nie nadaje się do biegajacych dzieci.
    Ostatnio edytowane przez mazak ; 13-03-2019 o 23:04

  6. #14996

    Domyślnie

    W A7 eye-AF też sprawnie działa na nieporuszających się osobach
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  7. #14997

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    W A7 eye-AF też sprawnie działa na nieporuszających się osobach
    No w Fuji też prawie to się udaje jeśli obiekt ma duże oczy i się nie rusza

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Moim zdaniem AF w D600 i A7II jest podobny, trzeba też się nauczyć jak działa af w bezlustrze, tak samo jak lustrzanka może się pogubić w innych sytuacjach.
    Hmm .. miałem d610 i właśnie jedyna rzecz której nie mogłem ogarnąć to ten AF który doprowadzał mnie do szału. Wiem wiem @koesh co napiszesz, słabe umiejętności się ma i że trolluję . Ale poważnie czy naprawdę A7II to ten poziom AF d610 ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Mnie to A7III właśnie interesuje bardzo ale chciałbym więcej od praktyków odnośnie AFa. Bo i lata już nie te, oko nie te, ręka coraz bardziej niepewna, stabilizacja by się przydała a i dobry AF to jednak podstawa tak koniec końców. Bez tego to ciężko czasem i dużo frustracji mimo wszystko....
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 14-03-2019 o 10:57
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  8. #14998

    Domyślnie

    No apropo AFu... Ma ktoś A7 z fe70-300? Bo część zdjęć z tego zestawu mam nieostrą (głównie na nieskończności). Z 5-10%, tak jakby wyostrzono za blisko/za daleko. I to mimo małego punktu AF, AF-S... Nie pomaga wyłączanie stabilizacji, włączenie ogranicznika 3m-nieskończoność, ani zmiana wielkości punktu AF. Zdjęcia zarówno na pełnym otwarciu jak i domknięte do f8 (wtedy się z tego co pamiętam wyłączał AF fazowy). Niezależnie od ogniskowych. W losowych momentach. Soft aparatu najnowszy jaki był, do obiektywu nie było.
    Z fe24-70 bywało tak rzadziej a i z tego co pamiętam w sytuacjach gdy było coś na pierwszym planie i lubił sobie to złapać. Nie wiem czy wina obiektywu czy aparatu (choć niby z batisem nie ma takich problemów, z fe28 i fe55 też nie było) czy to połączenie po prostu tak ma...
    Ma ktoś ten obiektyw z A7II?
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 14-03-2019 o 11:15
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  9. #14999
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Hmm .. miałem d610 i właśnie jedyna rzecz której nie mogłem ogarnąć to ten AF który doprowadzał mnie do szału.
    Tak jak napisałem wcześniej, miałem D750 i jak dla mnie był to przerost techniczny nad moje potrzeby, D600 wpasował się optymalnie, AF działał u mnie super z N18-35G, T24-70G1, T70-200LD, N4/24-120, N1.8/50 i T90, pudła trafiały się na powolnym pierwszym Tamronie 70-200 i mimo naprawy Tamron 90 też robił problemy, reszta śmigała bardzo dobrze.
    Przy A7II mam podobne odczucia co w D610 z czego tak jak napisałem D750 nie miałem jak wykorzystać żeby napisać coś więcej jak tylko że w bardzo złym oświetleniu jest szybki, a D600 i A7II zwalnia, no i na plus sony to ilość punktów AF i regulacja wielkości punktu, uchylny ekran to była dla mnie zaleta D750 i w sony to mam.

    Jak sony wprowadzi A7IV to kupię sobie w cashback za ~5 tysiaków A7III
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 14-03-2019 o 14:49

  10. #15000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak sony wprowadzi A7IV to kupię sobie w cashback za ~5 tysiaków A7III
    Ano, tylko kiedy to będzie ?
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 1500 z 1914 PierwszyPierwszy ... 500100014001450149014981499150015011502151015501600 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •