Szukaj
Jestem po analizie Z7 którą to miałem kupić, w porównaniu do 850, jak dla mnie to dokładnie ten sam aparat oczywiście poza lustrem i stabilizacja 5 osiowa która mnie strasznie kusiła, brak drugiego gniazda, brak szkieł systemowych jednak skreślił go na ten moment...
- - - - kolejny post - - - - - -
niestety szybszych nie znam.
Każdy ma swoje oczekiwania i swój styl pracy. Myślę, że jednak mRAW to wciąż rozdzielczość i więcej pikseli niż z nie jednej matrycy. Możliwości kadrowania wciąż są spore, ale co kto lubi.
Moim zdaniem kopia zapasowa to kwestia realnej oceny, na ile zdjęcia możemy stracić w danej sytuacji i nie móc powtórzyć. Awaria dobrej karty to mimo wszystko nie tak duże prawdopodobieństwo, ale to już każdy ma swoją opinię. Ja nigdy nie znalazłem powodu do zapisu 2xNEF, ale, jeśli ktoś to stosuje zawsze, też jestem w stanie zrozumieć. Tyle, że to kosztuje
Ale jak widać ani ceny, ani dostępność tych kart nie jest ani ciut lepsza, wręcz przeciwnie.
Dostępność to inna sprawa, niestety tu najbardziej coś kombinuje Sandisk bo niby jest w tej grupie od XQD, a nie robi takich kart, wydaje mi się że dopiero obecne premiery panasa coś wniosą w temat więcej.
Druga sprawa że podobno CFexpress ( a Nikon i Panas ma z tym zgodność ) będą robić producenci SSD, więc byłaby duża konkurencja, zobaczymy.
Pewnie ciężko komuś narzucić jak ma pracować, mRaw jak dla mnie jest o tyle bez sensu iż za dużo obcina, oczywiście skrajnie można go wykorzystać w jakichś tam sytuacjach, tylko po co kupować dużą matryce chcąc robić zdjęcia na jej połowie, szkoda kasy i jak dla mnie każdego klapnięcia, robiłem kiedyś komunie, z braku wolnych kart zmniejszyłem rawy do M, to była masakra przy obróbce kadrowaniu.
- - - - kolejny post - - - - - -
Miejmy nadzieję że coś się ruszy i pojawi na rynku, najchętniej kupiłbym kpl własnie SANDISK, jak narzazie jest jakiś dziwny DELKIN co to kurcze za wynalazek????? https://www.cyfrowe.pl/aparaty/karta...r440-w400.html
Jest też wyjście inne, mniej tłuc zdjęć, ja czasami dostaję paczkę 1200 zdjęć i wybiera się z tego ledwo 200, roboty masakrycznie dużo, a sa fotografowie co pstrykają 400 zdjęć i trudno z nich wywalić połowę bo większość dobra.
Co do karty to już chyba wszystko masz wyjaśnione, jeśli chcesz wykorzystać szybkość obu slotów to XQD te słabsze i SD te kosmicznie drogie, cenowo zrobiło się śmiesznie bo SD wychodzi 100% drożej.
Szybkie XQD będzie miało sens chyba w flagowcach jak Z8 i Z9, nie wiem zobaczymy, tylko czy wtedy czasem CFE nie będzie lepszym wyborem bo tam szybkości są już większe też, a jak zaczną to robić obecni producenci SSD to może być taniej niż szybkie obecnie XQD i SD.
Nigdy nie patrze na licznik zdjęć i robię tyle ile uważam że wystarczy do obróbki i oddania, czasem jest to 20 czasem 2 tyś. a i więcej też się trafiało.
Z kartami dalej d... jak dla mnie dalej pytanie otwarte czyli powód dla którego wycofują 128 i zastępują je 120, szybkie XQD jak najbardziej są rekomendowane dla 850 więc ich zakup ma sens. Kwestia sporna to dalej zapis na drugim slocie SD ale tu w praktyce zobaczymy jakie parametry należy ustawić.
Nawet przez chwilę tak nie pomyślałem, co chyba podkreśliłem. Jednak czasem trzeba iść na kompromisy przy uniwersalnej puszce, jaką jest d850. Do sportu dedykowane są jednak puchy z mniejszą ilością pikseli, wystarczy popatrzeć na flagowce. Chcesz dłuższej, szybszej serii, ograniczyć koszty kart, może warto rozważyć mRAW, to tylko sugestia. Nie pasują? Ok, trochę to dla mnie dziwne, ale Twój wybór, ja nie oceniam. Można też kupować najszybsze i największe karty. Sam używam dużych kart i nie mam zamiaru tego zmieniać.Pewnie ciężko komuś narzucić jak ma pracować...
Skontaktuj się z nami