Close

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 178
  1. #71
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    No tak, producenci zawsze zawyżają, tak czy inaczej wolę kupić najszybsze dostępne.
    A masz na rynku jakieś szybsze SD od tego co podałem żeby było do pary z szybkim XQD ?

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może się tak wydawać ale mineło pół roku i już mniej ludzi to hejtuje.

    Pamiętaj że mimo zaklinania rzeczywistości to mamy póki co w Zetkach odpowiedniki dla D610 i D750 mimo że cena Z7 jest kosmiczna, a wielkość matrycy sugerowałaby odpowiednik dla D850 co jest błędnym przypuszczeniem bo w niczym Z7 nie jest podobne do D850, dopiero flagowce czyli Z8 będzie można przyrównać do D850 i Z9 do zapowiedzianego D6.
    Czyli flagowce będą miały pewnie dwa sloty, "amatorskie" jeden slot.
    Jestem po analizie Z7 którą to miałem kupić, w porównaniu do 850, jak dla mnie to dokładnie ten sam aparat oczywiście poza lustrem i stabilizacja 5 osiowa która mnie strasznie kusiła, brak drugiego gniazda, brak szkieł systemowych jednak skreślił go na ten moment...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A masz na rynku jakieś szybsze SD od tego co podałem żeby było do pary z szybkim XQD ?
    niestety szybszych nie znam.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    do dynamicznych akcji masz mega możliwość kadrowani przy obróbce, nie musisz ucinać rąk nóg wystarczy że trochę szerzej kadrujesz robiąc klatkę Zdarza się że wyciągam przypadkowe trafienia z dalszego planu, ni euperam sie przy kopi w NEF, nie o to chodzi, dla mnie kopia ma na celu zabezpieczenie wykonanego materiału, od biedy może być i JPG, ale kopia musi być, z założenia poprawiam balans bieli, redukuje szum i wyostrzam, prostuje piony czasem poprawiając kadr, a to najlepiej robić w rawach, gdy pada karta to lepszy rydz niż nic i JPG jest na wagę złota...
    Każdy ma swoje oczekiwania i swój styl pracy. Myślę, że jednak mRAW to wciąż rozdzielczość i więcej pikseli niż z nie jednej matrycy. Możliwości kadrowania wciąż są spore, ale co kto lubi.
    Moim zdaniem kopia zapasowa to kwestia realnej oceny, na ile zdjęcia możemy stracić w danej sytuacji i nie móc powtórzyć. Awaria dobrej karty to mimo wszystko nie tak duże prawdopodobieństwo, ale to już każdy ma swoją opinię. Ja nigdy nie znalazłem powodu do zapisu 2xNEF, ale, jeśli ktoś to stosuje zawsze, też jestem w stanie zrozumieć. Tyle, że to kosztuje

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może się tak wydawać ale mineło pół roku i już mniej ludzi to hejtuje.

    ...
    Ale jak widać ani ceny, ani dostępność tych kart nie jest ani ciut lepsza, wręcz przeciwnie.

  4. #74
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dostępność to inna sprawa, niestety tu najbardziej coś kombinuje Sandisk bo niby jest w tej grupie od XQD, a nie robi takich kart, wydaje mi się że dopiero obecne premiery panasa coś wniosą w temat więcej.
    Druga sprawa że podobno CFexpress ( a Nikon i Panas ma z tym zgodność ) będą robić producenci SSD, więc byłaby duża konkurencja, zobaczymy.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Każdy ma swoje oczekiwania i swój styl pracy. Myślę, że jednak mRAW to wciąż rozdzielczość i więcej pikseli niż z nie jednej matrycy. Możliwości kadrowania wciąż są spore, ale co kto lubi.
    Moim zdaniem kopia zapasowa to kwestia realnej oceny, na ile zdjęcia możemy stracić w danej sytuacji i nie móc powtórzyć. Awaria dobrej karty to mimo wszystko nie tak duże prawdopodobieństwo, ale to już każdy ma swoją opinię. Ja nigdy nie znalazłem powodu do zapisu 2xNEF, ale, jeśli ktoś to stosuje zawsze, też jestem w stanie zrozumieć. Tyle, że to kosztuje



    Ale jak widać ani ceny, ani dostępność tych kart nie jest ani ciut lepsza, wręcz przeciwnie.
    Pewnie ciężko komuś narzucić jak ma pracować, mRaw jak dla mnie jest o tyle bez sensu iż za dużo obcina, oczywiście skrajnie można go wykorzystać w jakichś tam sytuacjach, tylko po co kupować dużą matryce chcąc robić zdjęcia na jej połowie, szkoda kasy i jak dla mnie każdego klapnięcia, robiłem kiedyś komunie, z braku wolnych kart zmniejszyłem rawy do M, to była masakra przy obróbce kadrowaniu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dostępność to inna sprawa, niestety tu najbardziej coś kombinuje Sandisk bo niby jest w tej grupie od XQD, a nie robi takich kart, wydaje mi się że dopiero obecne premiery panasa coś wniosą w temat więcej.
    Druga sprawa że podobno CFexpress ( a Nikon i Panas ma z tym zgodność ) będą robić producenci SSD, więc byłaby duża konkurencja, zobaczymy.
    Miejmy nadzieję że coś się ruszy i pojawi na rynku, najchętniej kupiłbym kpl własnie SANDISK, jak narzazie jest jakiś dziwny DELKIN co to kurcze za wynalazek????? https://www.cyfrowe.pl/aparaty/karta...r440-w400.html

  6. #76
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest też wyjście inne, mniej tłuc zdjęć, ja czasami dostaję paczkę 1200 zdjęć i wybiera się z tego ledwo 200, roboty masakrycznie dużo, a sa fotografowie co pstrykają 400 zdjęć i trudno z nich wywalić połowę bo większość dobra.

    Co do karty to już chyba wszystko masz wyjaśnione, jeśli chcesz wykorzystać szybkość obu slotów to XQD te słabsze i SD te kosmicznie drogie, cenowo zrobiło się śmiesznie bo SD wychodzi 100% drożej.
    Szybkie XQD będzie miało sens chyba w flagowcach jak Z8 i Z9, nie wiem zobaczymy, tylko czy wtedy czasem CFE nie będzie lepszym wyborem bo tam szybkości są już większe też, a jak zaczną to robić obecni producenci SSD to może być taniej niż szybkie obecnie XQD i SD.

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jest też wyjście inne, mniej tłuc zdjęć, ja czasami dostaję paczkę 1200 zdjęć i wybiera się z tego ledwo 200, roboty masakrycznie dużo, a sa fotografowie co pstrykają 400 zdjęć i trudno z nich wywalić połowę bo większość dobra.

    Co do karty to już chyba wszystko masz wyjaśnione, jeśli chcesz wykorzystać szybkość obu slotów to XQD te słabsze i SD te kosmicznie drogie, cenowo zrobiło się śmiesznie bo SD wychodzi 100% drożej.
    Szybkie XQD będzie miało sens chyba w flagowcach jak Z8 i Z9, nie wiem zobaczymy, tylko czy wtedy czasem CFE nie będzie lepszym wyborem bo tam szybkości są już większe też, a jak zaczną to robić obecni producenci SSD to może być taniej niż szybkie obecnie XQD i SD.
    Nigdy nie patrze na licznik zdjęć i robię tyle ile uważam że wystarczy do obróbki i oddania, czasem jest to 20 czasem 2 tyś. a i więcej też się trafiało.

    Z kartami dalej d... jak dla mnie dalej pytanie otwarte czyli powód dla którego wycofują 128 i zastępują je 120, szybkie XQD jak najbardziej są rekomendowane dla 850 więc ich zakup ma sens. Kwestia sporna to dalej zapis na drugim slocie SD ale tu w praktyce zobaczymy jakie parametry należy ustawić.

  8. #78
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    Kwestia sporna to dalej zapis na drugim slocie SD ale tu w praktyce zobaczymy jakie parametry należy ustawić.
    Jeśli chcesz wykorzystać szybkość XQD przy zapisie na dwie karty to musisz wywalić kasę na te ekstremalnie drogie ( droższe od XQD ) karty SD, nie wiem czy to ma sens ?

  9. #79

    Domyślnie

    Pewnie ciężko komuś narzucić jak ma pracować...
    Nawet przez chwilę tak nie pomyślałem, co chyba podkreśliłem. Jednak czasem trzeba iść na kompromisy przy uniwersalnej puszce, jaką jest d850. Do sportu dedykowane są jednak puchy z mniejszą ilością pikseli, wystarczy popatrzeć na flagowce. Chcesz dłuższej, szybszej serii, ograniczyć koszty kart, może warto rozważyć mRAW, to tylko sugestia. Nie pasują? Ok, trochę to dla mnie dziwne, ale Twój wybór, ja nie oceniam. Można też kupować najszybsze i największe karty. Sam używam dużych kart i nie mam zamiaru tego zmieniać.

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ok, jeżeli mówimy o sporcie, to Cię rozumiem. Ale do tego wolałbym chyba D5 zamiast D850, bo jednak rozdzielczości tyle nie trzeba, a seria jeszcze lepsza
    Przecież zagripiona D850 daje radę na kartach mających zapis na poziomie 45 MB/s...
    Bezstratnie skompresowane 12 bitowe RAW'y i za ojczyznę.

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  3. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04
  4. Format
    By gruby in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 13:03
  5. Format A3
    By paranoid in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 16:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •