A ja raz podpialem pod pare szkiel konwerter....i nigdy wiecej.
To tak jak z przejsciowka z soczewka do m42 dla Nikona.
W 9/10 przypadkach wprowadzenie dodatkowego elementu do ukladu optycznego jakim jest obiektyw pogarsza jakosc. W 1/10 zostaje tak samo. A pierscienie nie "zaklocaja" toru optycznego. No cudow nie ma.
Raynoxy to jedyna alternatywa dla kompaktow jak chcemy cos np z makro zadzialac.
Przy lustrzankach i wymiennych obiektywach dla mnie to bez sensu.
Ale jak tobie tak pasuje, to twoj wybor.
Szukaj






Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami