Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7100 czy D610

    Witajcie obecnie mam Nikona D3300 ale przymierzam się do zmiany na lepszy model, zastanawiam się nad dwoma modelami D7100 lub D610 wiem że większość z Was powie bierz pełną klatkę. Pytanie jest takie bo obecnie mam 4 obiektywy pod niepełną, druga sprawa jest taka ze podobno D610 ma możliwość włączenia cropa jak to sie ma wtedy z obiektywami czy jest taka sama ogniskowa wtedy jak np przy D7100 czyli przelicznik 1,5 czy jest to inaczej ?

  2. #2

    Domyślnie

    Od początku. Musisz odpowiedzieć, przede wszystkim sobie do jakiego rodzaju zdjęć ma być aparat i jaką kwotę chcesz przeznaczyć. Nam też to pomoże coś doradzić. No i jakie masz obiektywy, czyli czy przejście na ff będzie bolało finansowo.
    Kupowanie FX, żeby robić zdjęcia tylko w trybie DX, to nie jest dobry pomysł.

  3. #3

    Domyślnie

    Obecnie mam 18-105 vr, 35 1.8 , 17-50 z 2.8 oraz 70-300 co do tego co chce fotografować to kiedyś śluby komunie itp cenowo jest tak że na samo body chce wydać około 4 tyś wiec D610 używkę kupię ewentualnie nowy D7100

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak kupisz D610 do w/w celów to masz chyba wszystkie obiektywy do sprzedania, kupisz za to jeden dobry jakiś tamron 24-70 2.8 i może styknie na początek ?
    Jak kupisz D7100 to może zacznie ci brakować użytecznej pracy na wysokich ISO bo przecież nie będziesz w kościele straszył flashem.
    Więcej pomogą ci ślubniacy.

  5. #5

    Domyślnie

    Popatrz jeszcze na d7200, z S17-50 to bardzo zacny zestaw, ale jak śluby to ja się nie znam.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam obiektyw sigmy 17-50 ale z tego co czytałem to D7100 jest lepszy od D7200 WiFi i GPS nie jest mi potrzebny w aparacie

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lepszy jest D7200 chyba że nie robisz serii i zapychający się bufor nie przeszkadza, ciut lepsze użyteczne ISO też ważne.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał25 Zobacz posta
    Mam obiektyw sigmy 17-50 ale z tego co czytałem to D7100 jest lepszy od D7200 WiFi i GPS nie jest mi potrzebny w aparacie
    Dosyć oryginalne stwierdzenie.
    Poszukaj na forum porównań d7200 z d610, były takie o ile pamiętam, ISO, wyciąganie z cieni, itd. FX bez przyzwoitego obiektywu/obiektywów to średni pomysł, moim zdaniem.

  9. #9

    Domyślnie

    Kurcze to teraz sam nie wiem a co powiecie na D7200 za 2700 używany z przebiegiem około 10 tyś zdjęć

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dosyć oryginalne stwierdzenie.
    Poszukaj na forum porównań d7200 z d610, były takie o ile pamiętam, ISO, wyciąganie z cieni, itd. FX bez przyzwoitego obiektywu/obiektywów to średni pomysł, moim zdaniem.
    próbowałem wejść na to porównanie ale antywirus wywala mi stronę że jest zagrożona, nawet sama opera błędy mi pokazuje

  10. #10
    ksh
    Gość

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 czy D610
    By putson in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 18-03-2018, 14:31
  2. Jakosc obrazu JPEG nikon d7100,d610 i d750
    By Lukas1979 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 14:57
  3. D7100 czy D610
    By josem32 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 21:45
  4. NIKON d7100/D610 + 80-200 mm f/2.8
    By floresowa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •