Close

Strona 704 z 1914 PierwszyPierwszy ... 20460465469470270370470570671475480412041704 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 031 do 7 040 z 19131
  1. #7031

    Domyślnie

    Jak dla mnie przełomowa puszka i prawdziwy masakrator to a99 mk II. Jak dla mnie ma wszystko, czego można chcieć - punkty AF w całym kadrze, EVF, dobry AF, dużą szybkostrzelność, dobrą baterię. Jakby mnie było stać i jakbym nie był już w Sony E, to bym brał. :P

  2. #7032

    Domyślnie

    To wątek o Sony a7 czy kolejny o Nikonach?

  3. #7033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    mi najwygodniej w ręku leży d3300, w torbie mieszczą sie dwa aparaty ze szkłami. szkoda że Nikon nie robi takich maluchów tylko idzie w duże puszki.
    D3300 - 124 x 98 x 75,5 460g.
    D5500 - 124 x 97 x 70 (D5600 to samo) 470g.
    A7 - 126,9 x 94,4 x 48,2 474g.
    A7II - 126,9 x 95,7 x 59,7 599g.

    Jak widać różnica głównie w grubości, Nikony grubsze o Kargulowe dwa palce od A7 a od II tylko o jeden. Wagowo prawie to samo. Jeśli chcesz poczuć różnicę to raczej powinieneś spojrzeć w stronę APSC i serii A6000.

    Jest też Canon 100D obecnie najmniejsze lustro na rynku - 116 x 90,7 x 69,4 407g.
    Ostatnio edytowane przez otwieracz ; 16-11-2016 o 00:48
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  4. #7034

    Domyślnie

    A6000 jest rozmiarowo takie samo jak a7 (miałem oba). a7 jest większy o piramidkę wizjera.

  5. #7035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A6000 jest rozmiarowo takie samo jak a7 (miałem oba). a7 jest większy o piramidkę wizjera.
    Troszkę mniejsze jest ale masz rację, w sumie prawie to samo. Szczerze to sam się teraz zdziwiłem bo sądziłem że ten korpus jest wymiarowo raczej bliski A5100 niż A7.
    Ale sugerując się nie wymiarami tylko wielkością sensora to wśród tych wymienionych przeze mnie modeli wybór może być tylko jeden
    Ostatnio edytowane przez otwieracz ; 16-11-2016 o 01:10
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  6. #7036

    Domyślnie

    Na pewno jeśli chodzi o entry level, to Nikon jest w czarnej d.... Bezlustra dają pomiar światła z manualami, a do tego jeszcze zebrę i focus peaking. Pentax i Canon dają pomiar światła. Nikon... nie daje nic. Na drugim końcu też szału nie ma w porównaniu z Sony. Dopiero D500 ma dobre pokrycie kadru punktami AF, ale to DX (co do niektórych zastosowań jest zaletą - np. przyroda, ptaki).

  7. #7037

    Domyślnie

    Ta dyskusja jest absurdalna. Zakładam, że każdy dobiera sobie świadomie sprzęt pod swoje potrzeby. Będzie to m.in.: sposób fotografowania, temat, preferencje dotyczące obsługi, dostępność określonej optyki i masa innych. Do jednych tematów używamy jednego aparatu, do innych innego. Do danego rodzaju fotografii potrzebuje mały cichy aparat, to go biorę. Ale jest to kompromis bo nie jest FF, jest powolny, ale i ale go lubię. Do Innego tematu biorę FF, mam jakość, szybkość, ale muszę dźwigać, jest mniej poręczy, dyskretny. Coś za coś. Nie wiem, jak Wy, ale ja sobie zdaję doskonale sprawę, że nie ma sprzętu idealnego. Nawet jak by mnie nie ograniczały finanse, to zawsze będzie czegoś brakować, jedna cecha się sprawdzi doskonale w danym typie fotografii, a w drugim będzie przeszkadzać. Tak jak dobry dalmierz może być lepszy przy określonych oczekiwaniach i preferencjach od najlepszego AF, czy średniej jakości wizjer elektroniczny, w danej sytuacji dla danej osoby może być lepszy od najlepszego wizjera optycznego.
    A wszystko to kupa złomu, która mniej, lub bardziej przeszkadza w robieniu zdjęć, więc po co ciąć pasy?

  8. #7038

    Domyślnie

    elduce - jest dokładnie tak jak piszesz. Podam na swoim przykładzie : fuji ma trzy zoomy
    16-50/3.5-5.6 stabilizacja tani
    16-55/2.8 bez stabilizacji, uszczelniony, optycznie najlepszy, stosunkowo drogi
    18-55/2.8-4 stabilizacja, cena znośna, no ale czemu od dołu od 18 ?
    a idealny dla mnie byłby 16-50/2.8 stabilizacja uszczelniony, cenę bym jakoś przełknął.

    Trochę ciekawej lektury z Sony https://alphauniverse.com/articles/ , dzielę się jeśli nie znacie, ja trafiłem na tą stronę dosłownie przedwczoraj.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 16-11-2016 o 08:56
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  9. #7039

    Domyślnie

    a tu filmik dla nikoniarzy https://alphauniverse.com/stories/vi...tched-to-sony/
    ... tylko agresywna reklama ??

    oraz film ze studia https://www.youtube.com/watch?v=GNaktFt7nfw
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 16-11-2016 o 10:45
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  10. #7040

    Domyślnie

    No przecież to propagandowa tuba Sony...

Strona 704 z 1914 PierwszyPierwszy ... 20460465469470270370470570671475480412041704 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •