Close

Strona 705 z 1914 PierwszyPierwszy ... 20560565569570370470570670771575580512051705 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 041 do 7 050 z 19131
  1. #7041

    Domyślnie

    Jak napisałem wcześniej, tydzień temu miałem w ręku a7r2, nie znałem tego aparatu wcześniej zupełnie. I zacząłem czytać ....
    Osobiście znam kilku fotografów którzy na robotę biorą 5dmk2 ale prywatnie na codzień ciągają ze sobą fuji100T. Ostatnio zaczęło się pojawiać też u kilku fotografów coś takiego a7r2/D800 ... zapewne zasada ta sama - aparat prywatny i do roboty za kasę.
    Co sądzicie ?
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  2. #7042

    Domyślnie

    Qrde jakiś nienormalny jestem, na komunię dostałem Druha, zdałem do technikum dostałem Zorke 4 z Jupiterem 8 50/2, gdy zdawałem maturę miałem już lustrzankę Zenita też z 50-siątką. Na studiach zarobiłem i kupiłem Praktikę też z 50-siątką. Wyjechałem na Zachód gdzi pracowałem w agencji fotograficznej do Kraju wróciłem z Pentaksami Mx i Lx w jednym obiektyw 28/3,5 w drugim zoom 45-125/4.
    Teraz mam Nikona D-80 i D-200 z obiektywami 12-24/4 i 24-70/2,8 oraz malutki AF24/2,8D oraz 2x Sony 5n jeden z Jupiterem 8 (tego z mojej młodzieńczej Zorki 4) a drugi z kitem 18-55.
    I dalej robię zdjęcia nie mając świadomości co do aspektów technicznych narzędzi. Tak jak mnie nie interesuje z czego zrobiony jest młotek, ma wbijać gwoździe. W latach sześćdziesiątych ( zaraz po komunii) nauczyłem się co to: jest ISO, przysłona/czas, głębia ostrości, podstawy kadrowania i wsio. Przez ok 20 lat żyłem z fotografii, potem w Polsce przyszedł kapitalizm, trzeba było zbijać kapitał na czymś bardziej intratniejszym, a sprzęt obecnie mam taki jaki mam i jeszcze się dziwię, że nim wychodzą mi zdjęcia. A po wpisach niektórych w ogóle nie powinny wychodzić. Pieniędzy których nie wydaję na sprzęt dokładam do swoich wojaży, tam delektuję się kuchnią i klimatami których nie ma Polsce a przy okazji przywożę zdjęcia. Wszystkim wojownikom sprzętowym zalecam robienie zdjęć a kupowanie takiego sprzętu jaki im się podoba, tak taki jakim się im podoba, kiedy miałem już pieniądze kupiłem nie Nikona, nie Canona ale Pentaksa bo mi się ta linia podobała
    Qrde jakiś nienormalny jestem !!!

    Ps. dodam jeszcze, ze zanim kupiłem te dwa Pentax-y to w agencji robiłem zdjęcia swoja Praktiką.
    Ostatnio edytowane przez lufcik ; 16-11-2016 o 11:03 Powód: uzup.

  3. #7043

    Domyślnie

    Pentax jest super, niestety w Polsce kuleje dystrybucja ale tutaj o modelach a7 sony mówmy
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 16-11-2016 o 11:25
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  4. #7044

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A6000 jest rozmiarowo takie samo jak a7 (miałem oba). a7 jest większy o piramidkę wizjera.
    Z doświadczenia to ta piramidka jest kluczowa w wymiarach. Nawet jak dwa wymiary są dość duże a trzeci mały to jest ok (płaskie rzeczy się w miarę wszędzie mieszczą), a jak się coś zaczyna robić obszerne w trzecim wymiarze to jest to już dużo gorsze w transporcie. Natomiast między nexami typu 5n a a6k nie było specjalnej różnicy w gabarytach. Naraz przeskok z 5n na A7 byłby bardziej traumatyczny I to samo się u mnie tyczy lustrzanek - głównie ten wymiar 'w górę' daje w tyłek przy transporcie i używaniu.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Nie nie stają. Natomiast A7 przestaje już być taki mały, a jak podepniesz już naprawdę jasne bądź długie szkiełka, to zaczyna się wręcz robić niezbyt poręczny
    To oczywiście moja prywatna opinia, choć jak najbardziej organoleptyczna.
    Lustrzanka z KAŻDYM szkłem jest duża, a A7ka tylko z dużymi.
    Z dużymi szkłami A7ka dalej jest mniejsza (i lżejsza)... A sam dobieram sobie głównie takie szkła aby był mały Duże są tam gdzie mi nie zależy na gabarytach. Nieporęczny dla mnie nigdy nie był. Miałem na nim szkła które miałem też na lustrzance. I wtedy i teraz mnie irytowała ich wielkość, a większy aparat irytuje i dodatkowo mi przeszkadza Ta pseudowygoda z lustrzankami to mit siedzący w głowach, duże szkło na dużym aparacie jest po prostu trochę mniej niewygodne...
    Ale co kto potrzebuje, ja nie używam całymi dniami ogórów typu 150-600 to nie potrzebuję tej odrobiny więcej wygody.

    Cytat Zamieszczone przez lufcik Zobacz posta
    Qrde jakiś nienormalny jestem, na komunię dostałem Druha, zdałem do technikum dostałem Zorke 4 z Jupiterem 8 50/2, gdy zdawałem maturę miałem już lustrzankę Zenita też z 50-siątką. Na studiach zarobiłem i kupiłem Praktikę też z 50-siątką. Wyjechałem na Zachód gdzi pracowałem w agencji fotograficznej do Kraju wróciłem z Pentaksami Mx i Lx w jednym obiektyw 28/3,5 w drugim zoom 45-125/4.
    Teraz mam Nikona D-80 i D-200 z obiektywami 12-24/4 i 24-70/2,8 oraz malutki AF24/2,8D oraz 2x Sony 5n jeden z Jupiterem 8 (tego z mojej młodzieńczej Zorki 4) a drugi z kitem 18-55.
    I dalej robię zdjęcia nie mając świadomości co do aspektów technicznych narzędzi. Tak jak mnie nie interesuje z czego zrobiony jest młotek, ma wbijać gwoździe. W latach sześćdziesiątych ( zaraz po komunii) nauczyłem się co to: jest ISO, przysłona/czas, głębia ostrości, podstawy kadrowania i wsio. Przez ok 20 lat żyłem z fotografii, potem w Polsce przyszedł kapitalizm, trzeba było zbijać kapitał na czymś bardziej intratniejszym, a sprzęt obecnie mam taki jaki mam i jeszcze się dziwię, że nim wychodzą mi zdjęcia. A po wpisach niektórych w ogóle nie powinny wychodzić. Pieniędzy których nie wydaję na sprzęt dokładam do swoich wojaży, tam delektuję się kuchnią i klimatami których nie ma Polsce a przy okazji przywożę zdjęcia. Wszystkim wojownikom sprzętowym zalecam robienie zdjęć a kupowanie takiego sprzętu jaki im się podoba, tak taki jakim się im podoba, kiedy miałem już pieniądze kupiłem nie Nikona, nie Canona ale Pentaksa bo mi się ta linia podobała
    Qrde jakiś nienormalny jestem !!!

    Ps. dodam jeszcze, ze zanim kupiłem te dwa Pentax-y to w agencji robiłem zdjęcia swoja Praktiką.
    Za duży wybór obecnie Różne aparaty z różnej wielkości matrycami, różnej wielkości body, o różnej szybkości, w różnych cenach, z różnymi szklarniami, obszerny rynek wtórny z dostępem do masy starszego sprzętu którego nie ma już w sklepach, a który wciąż potrafi robić świetne zdjęcia w super cenie... Każdy chce wybrać optymalny sprzęt za daną kasę i do swoich potrzeb... Ciężko nawet wybrać to co 'się podoba' bo często ciężko bezpośrednio porównać sobie aparaty w sklepie gdzie jest raptem parę różnych, a i sklepy na takich nieświadomych kupujących żerują manipulując cenami...
    A jeszcze czym więcej się wie tym ciężej Testów obecnie też od groma, do tego for dyskusyjnych, opinii, a żeby pogłębić niepewność to pewnie część z tego jest sponsorowana...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #7045
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    elduce - jest dokładnie tak jak piszesz. Podam na swoim przykładzie : fuji ma trzy zoomy
    16-50/3.5-5.6 stabilizacja tani
    16-55/2.8 bez stabilizacji, uszczelniony, optycznie najlepszy, stosunkowo drogi
    18-55/2.8-4 stabilizacja, cena znośna, no ale czemu od dołu od 18 ?
    a idealny dla mnie byłby 16-50/2.8 stabilizacja uszczelniony, cenę bym jakoś przełknął.

    Trochę ciekawej lektury z Sony https://alphauniverse.com/articles/ , dzielę się jeśli nie znacie, ja trafiłem na tą stronę dosłownie przedwczoraj.
    Ten 16-55/2.8 to zakładać pod bezlustro dla mnie mija się z celem. Lepiej jednak zostać czy wielkich puszkach.



  6. #7046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcus777 Zobacz posta
    Ten 16-55/2.8 to zakładać pod bezlustro dla mnie mija się z celem. Lepiej jednak zostać czy wielkich puszkach.
    Miałbyś rację zakładając że posiada się tylko to jedno szkło
    Swoją drogą puszki fuji jak na apsc nie są aż takie małe aby w pełni poczuć ich przewagę wielkości... Lepszym wyborem by było coś sonego. Ale tam z kolei brakuje zooma f2.8
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  7. #7047

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    ...Lustrzanka z KAŻDYM szkłem jest duża, a A7ka tylko z dużymi.
    Z dużymi szkłami A7ka dalej jest mniejsza (i lżejsza)... A sam dobieram sobie głównie takie szkła aby był mały Duże są tam gdzie mi nie zależy na gabarytach. Nieporęczny dla mnie nigdy nie był. Miałem na nim szkła które miałem też na lustrzance. I wtedy i teraz mnie irytowała ich wielkość, a większy aparat irytuje i dodatkowo mi przeszkadza Ta pseudowygoda z lustrzankami to mit siedzący w głowach, duże szkło na dużym aparacie jest po prostu trochę mniej niewygodne...
    Ale co kto potrzebuje, ja nie używam całymi dniami ogórów typu 150-600 to nie potrzebuję tej odrobiny więcej wygody...
    Zgadzam się: gusta i odczucia bywają rozmaite. Mnie mój A7R z 55/1.8 już wydawał się nieproporcjonalny.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #7048
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ktoś założył ciekawy watek porównanie jpg [(Canon, Nikon, Sony, Fuji, iPhone, Pentax, Olympus, Panasonic]

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=277419

  9. #7049

    Domyślnie

    To co do mnie dodatkowo przemawia to fakt, że Sony wprowadza stablizację matryc w nowych modelach a6500 a7r2 a99.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  10. #7050

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    To co do mnie dodatkowo przemawia to fakt, że Sony wprowadza stablizację matryc w nowych modelach a6500 a7r2 a99.
    Lustrzanki sonego (i SLT) miały od początku stabilizacje matryc
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

Strona 705 z 1914 PierwszyPierwszy ... 20560565569570370470570670771575580512051705 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •