Close

Strona 701 z 1914 PierwszyPierwszy ... 20160165169169970070170270371175180112011701 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 001 do 7 010 z 19131
  1. #7001

    Domyślnie

    Przy okazji ostatniego wypadu "zagranicę" miałem okazję mieć w ręku najnowsze modele pentaxa, olympusa, nikona, canona, a7r2, lumix, fuji (leici, hassela, nawet nie brałem po po co ) więc jeśli chodzi o samo "trzymanie się w ręku" to sony a7 jest na pierwszym miejscu a potem olympus to takie moje "first impressions" z ergonomii i guzikologii biorąc pod uwagę kwestię rozmiaru jako priorytet, jednak przy zachowaniu jakości obrazu.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 15-11-2016 o 00:01
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  2. #7002

    Domyślnie

    Ktoś wsadził kijek w mrowisko Fuji?

  3. #7003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Ktoś wsadził kijek w mrowisko Fuji?
    Raczej w mrowisko sony
    Fuji

  4. #7004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Raczej w mrowisko sony
    I jeszcze się z tego cieszy

    Swoją drogą fuji w Xt2 dalej ma ISO100 dopiero rozszerzane?;/ Od kilku lat jak się zastanawiałem nad fuji to nic z tym nie zrobili...

    Ale obecnie mamy niesamowity wybór aparatów o każdej wielkości matrycy i na różnych półkach jakościowo-cenowych Na razie osiadłem na A7ce z kilkoma głównymi szkłami i wiele mi do szczęścia nie potrzeba, ciekaw jestem czy z czasem moje potrzeby się mocno pozmieniają, na jak długo mi wystarczy ten aparat. Jak widać po wklejanych niedawno szumach to a6300/6500 pod tym względem już się lepiej zachowuje niż ff sprzed 3 lat. Inna sprawa że kosztują tyle co te FFy (5/7k zł)... Jakby sony dorzuciło jakieś fajne szkiełka apsc wzorem fuji to by był mocny argument za sonowym apsc A jak by dodali trochę budżetowych do A7ek to z kolei w tę stronę...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #7005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Przy okazji ostatniego wypadu "zagranicę" miałem okazję mieć w ręku najnowsze modele pentaxa, olympusa, nikona, canona, a7r2, lumix, fuji (leici, hassela, nawet nie brałem po po co ) więc jeśli chodzi o samo "trzymanie się w ręku" to sony a7 jest na pierwszym miejscu a potem olympus to takie moje "first impressions" z ergonomii i guzikologii biorąc pod uwagę kwestię rozmiaru jako priorytet, jednak przy zachowaniu jakości obrazu.
    Najwygodniej z lekkimi i średnio ciężkimi szkłami trzyma się w ręku Nikon D750.

  6. #7006

    Domyślnie

    mi najwygodniej w ręku leży d3300, w torbie mieszczą sie dwa aparaty ze szkłami. szkoda że Nikon nie robi takich maluchów tylko idzie w duże puszki.
    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Najwygodniej z lekkimi i średnio ciężkimi szkłami trzyma się w ręku Nikon D750.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #7007

    Domyślnie

    D750 z 35mm f/1.8 G ED jest już "prawie" tak mała jak bezlustra fudżiki lub soniaczki

  8. #7008

    Domyślnie

    w takim d3300 prawie wszystko jest wycięte z opcji, jakby to był jakiś problem. Porównując do fuji, nikon został z funkcjonalnością gdzieś w poprzedniej dziesieciolatce.
    Jaki to jest problem zrobić normalny odchylany ekran i dobry podgląd na żywo, na h mi to lustro w dzisiejszych czasach skoro mam wadę wzroku większą niż mogę ustawić w opcji dostosowania wizjera optycznego ?
    No dla mnie nikon jest do wywałki, to tylko kwestia czasu i budżetu
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  9. #7009

    Domyślnie

    Które to Fuji porównujesz do D3300?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #7010

    Domyślnie

    Systemy bezlusterowe zaczynają wyprzedzać "lustro" i to jest dzisiaj oczywiste, przeszedłem od 2005 chyba d70, d40, d300, d3300 i nie miałem ochoty już na dużego nikona, małe nikony są tak obcięte z funkcji że dzisiaj to szczerze dziwi.
    Wystrczy spojrzeć co robi olympus, pentax, fuji czy właśnie sony. Sytem wizjera optycznego opartego na lustrze przestaje być wartością dodaną a zaczyna uwierać (co to w ogóle za argumet że na jednej baterii robię 1,1tys zdjeć skoro w bezlusterkowcu mam 5 baterii i jestem w stanie zrobić 2tys)
    Stąd tu jestem i cchę coś sie dowiedzieć o sony a7 i nie jestem zainteresowany Waszymi argumetami za nikonem sorry

    http://shotkit.com/best-mirrorless-c...photographers/

    " For photographers growing tired of the ageing dSLR system of camera bodies, mirrorless cameras can provide a much-needed refreshment."
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 15-11-2016 o 15:36
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 701 z 1914 PierwszyPierwszy ... 20160165169169970070170270371175180112011701 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •