Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Fotografia meczowa..

    Witam,
    Chciałabym zapytać ,albo raczej prosić o pomoc ;l
    Mam problem , mianowicie robię zdjęcia podczas meczy w pobliskim klubie i posługuję się Nikonem D3000 i obiektywem AF-S Nikkor 55-300mm 1,4-5,6 GED i na początku sprawował się dosyć dobrze przy ligach klasy A i B , lecz teraz po 3 latach robienia zdjęć , fotografie wydają się tracić jakoś i ostrość i planuje zakupić inny sprzęt lecz nie mam pojęcia jaki gdyż mam 16 lat i jestem amatorem :l
    Bardzo prosiłabym o pomoc , doradzenie w tej sprawie.
    Dziękuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    sprawa zasadnicza-określ budżet maksymalny
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    do max 8 tys

  4. #4

    Domyślnie

    D7200+ 70-200 2.8 (Nikon VR/VR II/ Tamron USD), coś(albo oba) z tego zestawu używane, tak aby zmieścić się w 8k

  5. #5

    Domyślnie

    Mogą tracić ostrość, bo obiektyw się brudzi, a brud na soczewkach powoduje spadek ostrości. I mowa tu nie tylko o zewnętrznych soczewkach.

    Co do zmiany na coś lepszego:
    D7000, D7100, D7200
    Z obiektywów:
    Nikkor 70-300VR, Tamron 70-300 VC USD - jak wolisz ogniskową od jasności
    Nikkor 70-200/2.8VR, 70-200/2.8VR II, Sigma 70-200/2.8 OS, Tamron 70-200/2.8 VC USD - jak wolisz jasne szkło, ale kosztem ogniskowej.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Ja proponuję niezajechaną używkę d700 + nową/na gwarancji Sigmę 70-200/2.8 OS.
    Zestaw do sportu - zacny, a co ważniejsze - budżetowy dzisiaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    W przeciwieństwie do Ciebie - tak.
    W takim razie pojawia się kolejne pytanie, jesteś w pełni władz umysłowych?

    Poleciłeś:
    D7000- AF w tym body do sensownego robienia sportu po prostu się nie nadaje.
    D7100- bufor starcza na 1(słownie jedną) sekundę serii, gdzie o jakimkolwiek komforcie robienia zdjęć w przypadku piłki nożnej można mówić dopiero przy buforze starczającym na około 3 sekundy.
    70-300 N/T- co z tego, że ogniskowa jest dłuższa, jeżeli:
    a.) Więcej można wycropować z 200 @2.8(jakość obrazka, światło).
    b.) GO i plastyka przy połączeniu f/5.6 + APS-C będzie żadna, a zdjęcia będą wyglądały jak z kompaktu.
    c.) W przypadku dużego zachmurzenia ekspozycja na poziomie f/2.8, 1/1000s, ISO 1600 nie jest niczym niezwykłym, przy f/5.6 wyjdą okolice ISO 6400, czyli z jakości przyzwoitej spadamy na granicę/poniżej progu akceptowalności zdjęcia.
    d.) AF będzie znacznie lepiej działał w przypadku szkła f/2.8, szczególnie w gorszym warunkach oświetleniowych.
    e.) AF będzie szybszy w szkłach 70-200.
    f.) Zmienne światło praktycznie wyklucza możliwość komfortowego robienia zdjęć w manualu.

    Ktoś posiadający zdrowe zmysły oraz minimum wiedzy nie stworzyłby takiego postu.

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Ja proponuję niezajechaną używkę d700 + nową/na gwarancji Sigmę 70-200/2.8 OS.
    Zestaw do sportu - zacny, a co ważniejsze - budżetowy dzisiaj.
    Także bardzo sensowny zestaw, szczerze mówiąc nie sądziłem że D700 można dostać w tak niskich cenach.

  8. #8

    Domyślnie

    A mi wpadł do głowy jeszcze jeden korpus godny uwagi - D300/s. Wtedy bez problemu wystarczy na nową Sigmę 70-200 2.8, nawet na Tamrona, albo dobrego używanego Nikkora 70-200 2.8 VR2. Może korpus nie da cudu w obrazku, ale przy dotychczasowych efektach z D3000 powinien wyrywać z butów dzięki tym obiektywom Oczywiście D700 też super opcja, ale już z pękającym budżetem Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    D700 i 70-200 to średni wybór na pełnowymiarowe stadiony. W przypadku tego korpusu nie bardzo jest z czego cropować. Osobiście wolałbym D300s.

  10. #10

    Domyślnie

    konwerter 1,4x załatwia (mi) sprawę

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Fotografia-
    By JaroPienza in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 10:43
  2. Fotografia nocna
    By damian.dab85 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 20:39
  3. Fotografia
    By PabloF1fan in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •