Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Fotografia nocna

    Witam serdecznie,

    Chciałbym się zająć fotografią nocną. Dopiero raczkuję, aczkolwiek małe pojęcia, książkowe, posiadam. Proszę o Wasze wskazówki. Wskazówki fotografii nocnej od podstaw. Pozdrawiam serdecznie.

    P.S Mam nadzieję, że nie powieliłem tematu.

  2. #2

    Domyślnie

    To ja zacznę może od tego iż..musisz posiadać statyw ;D

  3. #3

    Domyślnie

    ale chcesz zrobic fotki dla ptakow, zwierzta czy ludzi?

  4. #4

    Domyślnie

    Fotografia nocna to dosc szerokie pojecie...

    przyklady:

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=87852
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=84796
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=83842

    a dla przeciwwagi mozna trzaskac w nocy studyjne portrety .

    To oczywiscie pozycje poniekad skrajne. Istnieje jeszcze wieeele mozliwosci
    "pomiedzy", czy gdzies "na boku".
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  5. #5

    Domyślnie

    Albo taka http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=122510
    Sprecyzuj co to dla ciebie fotografia nocna...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #6

    Domyślnie Fotografia nocna

    Hmmm, miasto nocą, osoby nocą, nad ranem ( a konkretnie, to chciałbym znaleźć swoje miejsce w fotografii nocnej. Poszukuje.) Przyznam się szczerze, że najmniej z tego wszystkiego interesuje mnie fotografowanie mgławic. Czy fotografia nocna, należy do trudnych dziedzin fotografii ? Może jakieś podstawowe zasady, którymi należy się kierować ?
    Ostatnio edytowane przez damian.dab85 ; 26-11-2009 o 23:30

  7. #7

    Domyślnie

    Podstawa fotografii nocnej beda podstawowe zasady fotografii dziennej
    rozszerzone i stosunkowo niewiele specyficznych, dodatkowych informacji.
    Troche dlugi temat jak na forumowy watek.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian.dab85 Zobacz posta
    Hmmm, miasto nocą, osoby nocą, nad ranem ( a konkretnie, to chciałbym znaleźć swoje miejsce w fotografii nocnej. Poszukuje.) Przyznam się szczerze, że najmniej z tego wszystkiego interesuje mnie fotografowanie mgławic. Czy fotografia nocna, należy do trudnych dziedzin fotografii ? Może jakieś podstawowe zasady, którymi należy się kierować ?

    robić robić robić foty nocą , statyw albo ziemia.

    żadna książka ci nie da manualnych zdolności w foto jak nie praktyka.

    rób najpierw architekturę

    potem pobaw się nocnymi światłami będącymi w ruchu

    potem ludzi z lampą / bez lampy.


    NA koniec , wyjdź i rób zdjęcia.

    http://www.360photography.pl/street-level/

  9. #9

    Domyślnie

    ja polecam metodę prób i błędów, +statyw

  10. #10

    Domyślnie

    Z D3 (D3s) lub D700 można robić bez statywu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •