Close

Strona 544 z 1914 PierwszyPierwszy ... 4444449453454254354454554655459464410441544 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 431 do 5 440 z 19131
  1. #5431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cooder Zobacz posta
    Eureka! Popędziłem do aparatu wypróbować pomysł, ale niestety... Ustawienie wizjer/ekran nie jest ustawieniem zapamiętywanym w profilu :-/ Profil zapamiętuje tylko funkcje "fotograficzne", a nie konfiguracyjne aparatu. Idę więc znów walczyć z czarną taśmą...

    Fajne foty baj de łej
    Dzięki

    Jakiś czas temu wymyśliłem patent z pokrętłem ale nie był aż tak potrzebny żeby go wprowadzać w życie to nawet nie wiem czy funkcje które chciałem (chyba głównie wsparcie MF) są tam zapisywane.
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  2. #5432

    Domyślnie

    Się powtórzę się
    C85/1,5 - kurcze, męczę to szkło i męczę, a jakoś nie mogę wymęczyć z niego tej magii...


    Bonus - V40/1,4 (natomiast tego małego skurczybyka lubię pod każdym względem)

  3. #5433

    Domyślnie

    No i stałem się szczęśliwym posiadaczem loxii 35/2
    Tak na gorąco:
    - jak to genialnie chodzi,
    - jak pasuje do aparatu,
    - jak fajnie jest wyważony zestaw,
    - jaka fajna wielkość,
    - jaki solidny i super spasowany...
    - samo rozpakowywanie to niezły rytuał, zupełnie inna jakość a to tylko głupie pudełka... widziałem zresztą to opakowanie i niebieską gąbeczkę w środku nieraz na filmikach i zdjęciach ale na żywo to robi piorunujące wrażenie
    - no i w końcu ten kąt widzenia który lubię - FE28 to dość szeroki kąt, (najlepiej to widać na deformowanych twarzach z brzegu kadru), a Cv40 jakiś wąskawy

    Do powiększenia po ruszeniu pierścienia się muszę przyzwyczaić (bo czasem to jest zbędne, musze zobaczyć czy da się to pod przycisk wsadzić albo na pokrętło) natomiast w przeważającej większości przypadków to taki mega bajer, zupełnie inaczej się robi zdjęcia, przyjemność z manualnego operowania tym jest niesamowita Przydałby się jeszcze aparat z dotykowym ekranem, to jest niezastąpione do manuali;]
    Reasumując - jak ktoś sobie lubi podotykać to ta seria obiektywów to chyba najwyższy poziom satysfakcji

    Zdjęcia powrzucam jak uda się sfotografować coś sensowniejszego niż koszyk sztućców. Natomiast mam wrażenie że już w wizjerze jakoś tak piękniej wszystko wygląda przez ten obiektyw;p Ale może to placebo...
    Ciekaw jestem jak się ma do fe28, voitka 40 i CZJ 35/2.4... Ale tak fajnie się używa tego szkiełka że nie wiem czy mi się będzie chciało porównywać

    Jadą jeszcze do mnie pierścienie pośrednie z przeniesieniem elektroniki (choć do tego zeissa akurat byle jakie by starczyły ale będzie też do FE55 ), MFD 30cm przy ogniskowej 35mm jest już w miarę (FE28 też ma pod 30cm) ale lepsze odwzorowanie zawsze mile widziane
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #5434

    Domyślnie

    ikit, nie gadam już z Tobą.
    musiałeś mi zepsuć piątek ????
    sadysta !!!!

  5. #5435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cichy70 Zobacz posta
    ikit, nie gadam już z Tobą.
    musiałeś mi zepsuć piątek ????
    sadysta !!!!
    Ciesz się wraz, będą informacje z pierwszej ręki czy sprzedawać wszystko żeby go sobie sprawić czy nie widać większej różnicy przy zdjęciach z pleśniaków
    Swoją drogą nie kupiłem nowego, psychologicznie nie dałbym za niego 4500-5000zł... Ciekawe czy docenię jego wartość w obrazkach Natomiast chorowałem na niego odkąd wyszedł więc mogę być przesadnie optymistycznie nastawiony
    Natomiast teraz będzie ból i poświęcenie bo muszę go wstecznie sfinansować (i fe55;p), mam już z 10 obiektywów na liście i muszę się zastanowić co wyleci ze szklarni
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  6. #5436

    Domyślnie

    a pewnie, że się cieszę.
    napradę, tylko szlag mnie trafia, że nie mogę go pomacać
    wiem o czym mówisz, bo ja byłem juz baaaaaardzo blisko loxii 50, ale jednak wygrała opcja
    contax planar 50 1,4
    i raczej w kierunku tych contaxów pójdę.
    35 f1.4 jest genialny.
    wiem bo miałem.
    i już odkładam grosze do skarbonki, bo jest droższy od nowej loxii 35
    niemniej szkło bez przejściówek, powiększanie, itd to jest to czego zazdroszczę.
    o wstecznym finansowaniu nawet mi nie mów, znam życie.
    że tak powiem, mam to samo
    powiem po męsku
    dawaj foty, nie... bo mnie aż skręca.

  7. #5437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Się powtórzę się
    To i ja, bo kto bezczelnemu zabroni? :

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    C85/1,5 - kurcze, męczę to szkło i męczę, a jakoś nie mogę wymęczyć z niego tej magii...


    O matko! Matka Joanna od Photoshopa! I to moim Cyclopem!
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #5438

    Domyślnie

    No to kilka pstryków z loxii



    strasznie wiało więc róża trochę mi uciekła natomiast coś ciekawego się zaczyna dziać w tle, chyba jest w tym fajny potencjał


    ten ciut więcej pogrzebany w LR


    głupie sztućce też wrzucę bo wydaje mi się że widać w tym trochę charakteru szkła

    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  9. #5439
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 894

    Domyślnie Sony A7, A7r i A7s

    Ślicznie kobieca ... Joanna

    O co chodzi z ta taśma w czujniku ?


    Daj fota z loxi

    Co to wsteczne finansowanie ?
    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 17-06-2016 o 22:39

  10. #5440

    Domyślnie

    Nowy, pomyśl trochę, to naprawdę nie boli
    ikit
    no jak piszesz, widelce wymiatają.
    ogólnie widać bardzo dobry mikrokontrast i ostrość.
    kolory też ertsa klasa.

Strona 544 z 1914 PierwszyPierwszy ... 4444449453454254354454554655459464410441544 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •