Powtórz te teksty po zmroku w świetle latarnii![]()
Szukaj
Powtórz te teksty po zmroku w świetle latarnii![]()
Mozecie zerknac?
https://goo.gl/photos/VPpnHaxuwDNZecGLA
To po prawej stronie zdecydowanie lepsze.
Jak porównujesz JPEGi z D90 i D5300 to nic dziwnego, że widzisz większą kompresję w tych z D5300, bo ten aparat nie ma ustawienia kompresji JPEG, a D90 domyślnie ma ustawioną lepszą jakość.
Porównaj sobie szczegółowość RAWów, nawet po przeskalowaniu do rozdzielczości D90.
Co do twojego testu - dowodzi jedynie tego, że nie wiesz jak ustawić D5300 aby mieć lepsze efekty.
Oba zdjęcia się bardzo różnią, bo są wywołane przez aparat z różnymi ustawieniami.
Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 22-05-2016 o 20:57
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
Użyj tej samej ogniskowej(bo to zazwyczaj służy rzetelnemu porównaniu), przymknij oba obiektywy do powiedzmy f/5.6, pozostałe parametry takie same, ustaw ostrość w tym samym miejscu (np w LV lub manualnie) i wtedy nam zaprezentuj całe pliki, bez zmniejszania.
Z exifu lub czegoś po naciśnięciu "i" wynika, że ogniskowe się różnią. W jaki sposób ustawiłeś ostrość: AF, LV, manualnie?
Skontaktuj się z nami