Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: d90 czy d5300

  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wustyle Zobacz posta
    ...W przypadku zdjecia widoku za oknem z podpietym tamronem d90 wypada nawet lepiej, niz d5300
    d5300 w jakosci jpg fine ma o wiele wieksza kompresje
    w d90 widac o wiele wiecej szczegolow, mimo mniejszej rozdzielczosci...
    Ciężko mi w to uwierzyć. Miałem D90, teraz mam niemal bliźniaczą do D5300 matrycę i różnica w detalu na korzyść nowszej konstrukcji jest widoczna gołym okiem.

    Edit: dwie próbki z niegdysiejszego "testu":

    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-05-2016 o 20:22

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wustyle Zobacz posta
    W zwiazku z tym, ze d90 jest prezentem ten pomysl odpada (...)
    Cytat Zamieszczone przez Wustyle Zobacz posta
    Zrobilem kilka testow i d90 nie wypada o wiele gorzej, niz d5300 (...)
    Widać gołym okiem, że chcesz zostawić D90 a pozbyć się nowszego D5300. Na co więc czekasz?
    Nikon

  4. #14

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To po prawej stronie zdecydowanie lepsze.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To po prawej stronie zdecydowanie lepsze.

    po prawej d90

  7. #17

    Domyślnie

    Jak porównujesz JPEGi z D90 i D5300 to nic dziwnego, że widzisz większą kompresję w tych z D5300, bo ten aparat nie ma ustawienia kompresji JPEG, a D90 domyślnie ma ustawioną lepszą jakość.

    Porównaj sobie szczegółowość RAWów, nawet po przeskalowaniu do rozdzielczości D90.


    Co do twojego testu - dowodzi jedynie tego, że nie wiesz jak ustawić D5300 aby mieć lepsze efekty.
    Oba zdjęcia się bardzo różnią, bo są wywołane przez aparat z różnymi ustawieniami.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 22-05-2016 o 20:57
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    Użyj tej samej ogniskowej(bo to zazwyczaj służy rzetelnemu porównaniu ), przymknij oba obiektywy do powiedzmy f/5.6, pozostałe parametry takie same, ustaw ostrość w tym samym miejscu (np w LV lub manualnie) i wtedy nam zaprezentuj całe pliki, bez zmniejszania.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak porównujesz JPEGi z D90 i D5300 to nic dziwnego, że widzisz większą kompresję w tych z D5300, bo ten aparat nie ma ustawienia kompresji JPEG, a D90 domyślnie ma ustawioną lepszą jakość.

    Porównaj sobie szczegółowość RAWów, nawet po przeskalowaniu do rozdzielczości D90.
    zrobie nastepny test z RAW

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Użyj tej samej ogniskowej, przymknij oba obiektywy do powiedzmy f/5.6, pozostałe parametry takie same, ustaw ostrość w tym samym miejscu (np w LV lub manualnie) i wtedy nam zaprezentuj całe pliki, bez zmniejszania.
    na pewno mialem takie same iso i ostrosc ustawiona w tym samym miescu
    co do ogniskowej i przeslony nie jestem pewien

  10. #20

    Domyślnie

    Z exifu lub czegoś po naciśnięciu "i" wynika, że ogniskowe się różnią. W jaki sposób ustawiłeś ostrość: AF, LV, manualnie?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co wybrać? D3300, D5200 czy D5300?
    By Rosomak195 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 146
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 21:09
  2. D7100 czy D5300
    By pawelkuziola in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 215
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 23:56
  3. D5300 - a może D7100 ew. D90 ? Co wybrać?
    By witux in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 20:06
  4. d5300 czy d7000
    By sxs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 00:22
  5. D90 a D5300
    By Fotowentura in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 10:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •