Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: d90 czy d5300

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Z exifu lub czegoś po naciśnięciu "i" wynika, że ogniskowe się różnią. W jaki sposób ustawiłeś ostrość: AF, LV, manualnie?
    AF
    Powtorze test

  2. #22

    Domyślnie

    Jak będziesz powtarzał test, to przestaw na zapis RAW, a zdjęcia później obejrzyj w jakimś programie, który wyświetla RAWy - np. Picasa, Irfanview (po przestawieniu wyświetlania RAWów, a nie ich miniatur), XnView, Capture NX-I, NX-D, Lightroom...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak będziesz powtarzał test, to przestaw na zapis RAW, a zdjęcia później obejrzyj w jakimś programie, który wyświetla RAWy - np. Picasa, Irfanview (po przestawieniu wyświetlania RAWów, a nie ich miniatur), XnView, Capture NX-I, NX-D, Lightroom...
    spoko
    wywolam w lightroom
    potrafie

  4. #24

    Domyślnie

    To jeszcze przeskaluj je do takiej samej rozdzielczości w lr i wtedy porównaj

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To jeszcze przeskaluj je do takiej samej rozdzielczości w lr i wtedy porównaj
    dobra

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak porównujesz JPEGi z D90 i D5300 to nic dziwnego, że widzisz większą kompresję w tych z D5300, bo ten aparat nie ma ustawienia kompresji JPEG, a D90 domyślnie ma ustawioną lepszą jakość.

    Porównaj sobie szczegółowość RAWów, nawet po przeskalowaniu do rozdzielczości D90.


    Co do twojego testu - dowodzi jedynie tego, że nie wiesz jak ustawić D5300 aby mieć lepsze efekty.
    Oba zdjęcia się bardzo różnią, bo są wywołane przez aparat z różnymi ustawieniami.

    byc moze w tym jest problem?
    zwykle fotografuje w RAW
    podpowiesz mi jak wycisnac najwiecej z 5300?
    gdzie co mam ustawic?
    bede bardzo wdzieczny
    za najlepsze ustawienia w d90 tez podziekuje serdecznie

  7. #27

    Domyślnie

    ADL i Picture Control, więcej ustawień nie wpływa specjalnie na zdjęcia JPEG.
    Ale na RAWy nie ma to żadnego wpływu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    ADL i Picture Control, więcej ustawień nie wpływa specjalnie na zdjęcia JPEG.
    Ale na RAWy nie ma to żadnego wpływu.
    dziekuje

  9. #29

    Domyślnie

    Porobilem troche testow.
    Zostaje przy 5300. Dokupie tylko Tamrona 70-200 f2.8 i juz.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wustyle Zobacz posta
    Porobilem troche testow.
    Zostaje przy 5300. Dokupie tylko Tamrona 70-200 f2.8 i juz.
    Czy czuję zdziwienie? Nie... Chociaż oczywiście D90 też zdjęcia potrafi robić genialne, ale ta matryca...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co wybrać? D3300, D5200 czy D5300?
    By Rosomak195 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 146
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 21:09
  2. D7100 czy D5300
    By pawelkuziola in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 215
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 23:56
  3. D5300 - a może D7100 ew. D90 ? Co wybrać?
    By witux in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 20:06
  4. d5300 czy d7000
    By sxs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 00:22
  5. D90 a D5300
    By Fotowentura in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 10:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •