Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Statyw do makro

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    176

    Domyślnie Statyw do makro

    witam, szukam jakiegoś statywu do zdjęć makro. Mama na to max 500zł. Ludziska czy macie jakieś pomysły takiego sprzętu?
    Dodam tylko sprzęt jaki dysponuje - Nikon D3100 + Tamron 90mm makro.
    będę wdzięczny za jakiekolwiek info.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli masz na myśli typowo przyrodnicze makrofotografowanie ,to powinieneś się przede wszystkim kierować możliwością jak najniższego ustawienia aparatu. Wiele statywów ma możliwość
    ustawienia nóg w położeniu poziomym, lecz niestety pionowa centralna kolumna nie pozwala na niską pozycję aparatu. Obecnie używam Manfrotto 190 B wraz z głowicą 410 Junior, dwoma
    szynami i L bracketem co sprawia, że oś obiektywu mam w najniższej pozycji ok 55 cm od powierzchni gruntu. W wielu przypadkach jest to zdecydowanie za wysoko i zmuszony jestem obejść
    się bez statywu. W tej chwili wydaje mi się, że najbardziej odpowiednim dla mnie będzie statyw Manfrotto 190 Xpro 4.Centralną kolumnę można w prosty sposób obrócić do pozycji poziomej co
    znacznie powiększa swobodę w pozycjonowaniu aparatu. Również szeroki zakres rozstawu nóg statywu pozwala położyć go niemal płasko na ziemi. Niestety cena jest dość wysoka i trochę mi
    ciężko zdecydować się na zakup.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Sherpę 600R i nie dość, że można nogi rozłożyć zupełnie płasko, to jeszcze da się zamontować kolumnę od dołu

  4. #4

    Domyślnie

    Sporo statywów pozwala na odwrotne zamocowania środkowej kolumny.Dla mnie takie rozwiązanie jest mało praktyczne i niewygodne.Wspomniana wyżej Sherpa powinna
    z takim lekkim zestawem sobie poradzić, a jak Kolega zdobędzie trochę doświadczenia to sam będzie wiedział czego jeszcze potrzebuje do tego typu fotografii.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    Jeżeli masz na myśli typowo przyrodnicze makrofotografowanie ,to powinieneś się przede wszystkim kierować możliwością jak najniższego ustawienia aparatu. Wiele statywów ma możliwość
    ustawienia nóg w położeniu poziomym, lecz niestety pionowa centralna kolumna nie pozwala na niską pozycję aparatu. Obecnie używam Manfrotto 190 B wraz z głowicą 410 Junior, dwoma
    szynami i L bracketem co sprawia, że oś obiektywu mam w najniższej pozycji ok 55 cm od powierzchni gruntu. W wielu przypadkach jest to zdecydowanie za wysoko i zmuszony jestem obejść
    się bez statywu. W tej chwili wydaje mi się, że najbardziej odpowiednim dla mnie będzie statyw Manfrotto 190 Xpro 4.Centralną kolumnę można w prosty sposób obrócić do pozycji poziomej co
    znacznie powiększa swobodę w pozycjonowaniu aparatu. Również szeroki zakres rozstawu nóg statywu pozwala położyć go niemal płasko na ziemi. Niestety cena jest dość wysoka i trochę mi
    ciężko zdecydować się na zakup.
    55 cm to zdecydowanie za wysoko. Nie interesuje mnie mocowanie odwrotne kolumny tylko mozliwie niskie ułozenie aparatu. Ten statyw byłby b. dobry ale widziałem że jest troszke zbyt drogi. od. 750zł. Nie na moja kieszeń.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety, wszystko co dobre swoją cenę ma. Mam jeszcze w domu statyw Benbo Tekker MK2, praktycznie jednak z niego nie korzystam z powodu wymiarów i wagi. Dość specyficznie się też z nim pracuje.
    Poluzowanie jednej śruby zaciskowej luzuje jednocześnie nogi statywu i środkową kolumnę i jak ktoś nie jest przyzwyczajony do pracy z tym statywem to łatwo może sobie uszkodzić aparat. Jego budowa
    oparta jest na całkiem innej filozofii co pozwala na ustabilizowanie aparatu w nietypowych miejscach oraz opuszczenie środkowej kolumny do samego podłoża. Wersja MK3 jest już znacznie lżejsza
    i jak widzę dostępna w trzech wymiarach, ale ceny też dość wysokie.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    176

    Domyślnie

    to chyba pozostaje szukać czegoś używanego.
    W takim razie czy brać pod uwagę statywy modułowe? warto nad tym sie pochylic?

  8. #8

    Domyślnie

    055 lub 190xprob a xprob bo kolumna mocowana poziomo robi robote.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    055 lub 190xprob a xprob bo kolumna mocowana poziomo robi robote.
    rozsądna propozycja na pewno poczytam tym więcej dzieki za info

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw do makro?
    By logitech55 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 21:35
  2. Statyw do makro oraz głowica
    By logitech55 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 01:30
  3. Jaki statyw do Makro i nietylko!!!
    By jaroo1 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 08:10
  4. statyw do makro
    By indiia in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 15:19
  5. Statyw do makro?
    By Al Bundy in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-06-2005, 09:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •