Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Ja chcę mieć interwał 1 lub 2 s chodzi o to by ruch gwiazd był pokazany bez przerw

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Ustaw poprawnie czas interwału.
    Interwał, to czas pomiędzy kolejnymi wyzwoleniami migawki.

    A jak - stoper do ręki i zmierzyć ile aparat potrzebuje czasu dla zdjęcia 30s. Jak dasz interwał 30s, to nie ma szans, aby coś z tego wyszło.
    A kumam muszę ustawić interwal o 1s dłuższy niż proces naświetlania zdjęcia 30 s czy tak ?

  2. #12

    Domyślnie

    Nie.
    Interwał masz ustawić dłuższy niż czas jaki aparat potrzebuje na zrobienie zdjęcia - o ile - nie ważne. Musi być dłuższy.

    Dlatego napisałem, żebyś wziął stoper. Ustawiasz czas migawki na 30s, ustawiasz interwałometr (obojętnie jak), włączasz interwałometr i stoper i mierzysz czas. Będziesz wiedział jaki minimalny interwał trzeba ustawić.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc idealny okazał się czas 33 s.

  4. #14

    Domyślnie

    a 31 już nie?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    a 31 już nie?
    za krótko.

    W D7000 i d610 przy 30s ekspozycji też trzeba ustawić 34s.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    ja nadal tego nie rozumiem.
    NIKON D7100
    ekspozycja 25 sekund
    interwalometr ustawiony na 34 sekundy
    liczba powtórzeń 10 x 1

    wynikiem jest coś takiego: 25 sekund naświetlenie + 27 sekund jest JOB a potem kolejne 16 sekund i dopiero kolejna ekspozycja. Do tego zamiast ustawionych 10 zdjęć robi tylko 5.

    dlaczego tak się dzieje?
    jak mam ustawić by w jak najkrótszym czasie zrobił 10 zdjęć każde naświetlane po 25 sekund?
    Kłopotem tego kraju jest to, że głupi są zbyt pewni siebie a inteligentni zbyt pełni wątpliwości.

  7. #17

    Domyślnie

    Masz włączone odszumianie przy długich czasach - body odszumia prawie tyle czasu, ile naświetla matrycę. A jak myśli nad szumami, to nie udaje mu się myśleć nad czymś innym, na przykłąd nad słuchaniem interwałometru, który schodzi wtedy na dalszy plan.

    Jak body odszumi, to ma wtedy wolną głowę i zaczyna znowu słuchać interwałometru, czyli znowu naświetli klatkę - niestety jak ją naświetli, to znowu całą moc zajmie mu odszumianie i znowu opuści jeden cykl interwałometru. A interwałometr z kolei zlicza każde wywołanie i nie obchodzi go dalej, że body myśli o czym innym nei robiąc zdjęć, tylko uwaza, że ma zaliczoną próbę, więc przechodzi do kroku następnego. Tym sposobem co drugie zdjęcie wypada z kolejki.

    Albo to uwzględnij w czasei wywołania interwałometru, albo powyłączaj to, co body zajmuje głowę (odszumianie i inne takie).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuje, o tym nie pomyślałem
    Kłopotem tego kraju jest to, że głupi są zbyt pewni siebie a inteligentni zbyt pełni wątpliwości.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    za krótko.

    W D7000 i d610 przy 30s ekspozycji też trzeba ustawić 34s.
    na d7100 testowałem ostatnio czas naświetlania 25sek i inter na 26s i działało dlatego się zdziwiłem że dla 30sek naświetlania trzeba to aż tak wydłużyć
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #20

    Domyślnie

    Musisz dać więc czasu (przerwy) pomiędzy zdjęciami, to jest ja z kompem - za dużo uruchomisz programów żarłocznych na raz, system się wywala!
    Jak masz 30s. naświetlanie daj mu z 35s. przerwy pomiędzy następnym naświetlaniem(chyba tak to szło)
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube:::

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •