powyłączałem wszelkie odszumianie i inne pierdoły i jest OK.
Bardzo Wam dziękuję za pomoc.
Szukaj
powyłączałem wszelkie odszumianie i inne pierdoły i jest OK.
Bardzo Wam dziękuję za pomoc.
Kłopotem tego kraju jest to, że głupi są zbyt pewni siebie a inteligentni zbyt pełni wątpliwości.
Może, jak w D7000, jest coś nie tak z czasem 30s. Ile razy bym nie sprawdzał, to trwa to ok 32s (od podniesienie lustra, to opuszczenia).
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
Na moim D5200 z wyłączonymi odszumieniami dla ekspozycji 30s muszę mieć interwał 34s. Tesż sobie zrypałem serię 150 zdjęć, z których wykonało dokładnie 75 jak miałem ustawione 31s. Jak już wcześniej wspomniano, interwałometr w zadanym przez nas czasie wysyła do body sygnał do otwarcia migawki. Jeśli body w tym czasie jest zajęte, migawka się nie otworzy. Dopiero kolejny interwał ma szanse na otworzenie migawki. Po zrozumieniu tego zjawiska już tylko można się cieszyć z posiadania interwałometru w body
Dla mnie innym kłopotem jest to, że na standardowej baterii 150 zdjęć z 30s czasem naświetlania to maksimumNa szczęście mam baterię 2900mAh, ale i ta nie wystarczy na serię całonocną
![]()
D5200, N18-55/3.5-5.6G VR (kit), T17-50/2.8G VR, S8/3.5 AE
Skontaktuj się z nami