Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Problem z interwalometrem

    Witam. Mam problem i ograniczony dostęp do sieci. Proszę więc o pomoc i wyrozumiałość.Chcę zrobić około 200 zdjęć,jedno po drugim z czasem naświetlania 30 s . Niestety walometr wyłącza się po około 11 zdjęciach :/ BKT wyłączony i wielokrotna expozycja też. Czy to przegrzewa się matryca ??

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba nie. Ja wczoraj przy 35 stopniach zrobiłem w serii 100 zdjęć z czasem 25s

    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Domyślnie

    a ja ustawiłem 10 zdjęć i zrobił mi 5. Nie mam pojęcia już jak mam to poustawiać wiec przez wężyk elektroniczny omijam problem ale mnie to drażni
    Kłopotem tego kraju jest to, że głupi są zbyt pewni siebie a inteligentni zbyt pełni wątpliwości.

  4. #4

    Domyślnie

    Dodam, że używam D810.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ja właśnie nie chce korzystać z wężyka :/ pomocy

  5. #5

    Domyślnie

    ustawienia czasu i interwalu sie nakladaja. np. czas naswietlania jest dłuższy niz interwal (np. 4s a interwal 2 sek.) wtedy aparat wykalkuluje sobie inaczej i zrobi co ktores. zreszta mozna to obliczyć.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 13-08-2015 o 10:17

  6. #6

    Domyślnie

    Interwał musi być dłuższy od czasu migawki.
    Dla różnych aparatów trzeba dać różne ustawienia - np. w D7000 gdy ustawisz migawkę na 30s, to w rzeczywistości trwa to ok 32s, więc interwał musi być 33-34s.
    Tak więc trzeba dokładnie sprawdzić ile twój aparat będzie potrzebował czasu - przy czym musisz sprawdzać to robiąc zdjęcia interwałometrem. Inaczej pominiesz czas pomiędzy startem interwałometru a pierwszym zdjęciem.

    Ja w celu uniknięcia przerw między interwałami, dla 100 zdjęć ustawiałem 10x10 - w tedy interwał wynosiłby ok 315-320s (dla D7000).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli da się spróbuję ustawić interwał zawierający 9 fot po 30 s. Dobrze zrozumiałem ? Wtedy interwał potrwa dłużej niż 30 s.

  8. #8

    Domyślnie

    . Chodzi o odstęp między wyzwoleniami migawki, a nie o czas między końcem jednej ekspozycji a początkiem następnej.


    Jeśli ekspozycja trwa 30s to w interwale ustawiasz wyzwolenia co consjmniej 31 sekund.



    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez dmk ; 13-08-2015 o 12:47

  9. #9

    Domyślnie

    Kiszka:/ ustawiłem 40 interwalow po 9 zdjęć czyli interwał trwał 9x30s i aparat zrobił tylko parę zdjęć chyba 9 :/

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I co teraz??

  10. #10

    Domyślnie

    Ustaw poprawnie czas interwału.
    Interwał, to czas pomiędzy kolejnymi wyzwoleniami migawki.

    A jak - stoper do ręki i zmierzyć ile aparat potrzebuje czasu dla zdjęcia 30s. Jak dasz interwał 30s, to nie ma szans, aby coś z tego wyszło.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •