Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 107

Wątek: Drony - UAV

  1. #61

    Domyślnie

    Dlatego właśnie uważam, że wszystko co ma zasięg ponad 100m powinno być rejestrowanie.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #62

    Domyślnie

    Przyznaję że problem jest bardziej złożony niż nam się wydaje. W ogóle nie powinno się wylewać dziecka z kąpielą z tego powodu. Są już pierwsze doniesienia z USA o wykorzystywaniu dronów do dostarczania paczek i lekarstw na małych dystansach, u nas wkrótce będzie podobnie. Dlatego ustawodawstwo musi za tym także podążyć. Jak napisano w doniesieniach prasowych na ten temat, pierwszy raz wykorzystano porozumienie pomiędzy ULC i MSW do poderwania śmigłowca i poszukiwania sprawcy. Czyli i u nas coś się na tym polu dzieje. Dla zainteresowanych wątek na lotnictwo.net.pl.

  3. #63

    Domyślnie

    Żeby prowadzić samochód trzeba mieć SAMOCHÓD a nie jakieś tam prawo jazdy. Znam gościa który jeździ samochodem 40lat bez tego durnego kwitka i do tego nie raz po pijanemu i nigdy nie stwarzał zagrożenia na drodze. Prawo jazdy czy jakiś inny glejt nie robi z idioty asa kierownicy. W celach hobbystycznych można latać wszelkimi modelami do wysokości 150m z wyłączeniem miejsc takich jak strefy lotnisk itp. Jak trafimy na bezmózga to żadne prawo nie pomoże, tak samo jak przepisy o ruchu drogowym nie chronią nas przed kretynami. Za to histeria publiczna pozwala władzom na dodatkowe obdzieranie nas z naszych pensji pod pretekstem OCHRONY, bo przecież tak chcemy, chcemy to mamy. Gęś, czy inne duże ptaszysko może zrobić tyle samo szkody dla samolotu jak i ten mały dron, WYTŁUC wszystkie duże ptaki, będzie bezpieczniej w powietrzu.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  4. #64

    Domyślnie

    Nie opowiadaj głupot.
    Super, że znasz takiego gościa i jeszcze uważasz, że nie stanowi zagrożenia, tylko jeśli kiedyś spowoduje wypadek albo nawet będzie w nim uczestniczył nie ze swojej winy, to i tak on będzie ponosił za ten wypadek konsekwencje, prowadząc auto bez uprawnień zapewnia kłopoty nie sobie a innym uczestnikom, którzy żadnego ubezpieczenia nie dostaną.
    Bardzo słuszna i odpowiedzialna podstawą, tylko pogratulować.

    Latać w tej chwili można.
    Moim zdaniem nie powinno być opcji, że jakiś tłumok bez prawka/licencji spuści mi swojego drona na łeb albo przywali nim w mój samolot.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #65

    Domyślnie

    Nie rozróżniasz podstawowego problemu, papierek i egzaminy nie świadczą o umiejętnościach. Przecież odbiera policja prawo jazdy ludziom, za różne wykroczenia, brak kwitka nie oznacza automatycznego braku umiejętności kierowania pojazdem. Z drugiej strony posiadanie papieru nie oznacza, że ta osoba nie stanowi zagrożenia. Przecież punkty karne, czy wypadki powodują ludzie którzy mają to prawko. Gość o którym wspomniałem jest lepszym i bezpieczniejszym kierowcą niż połowa tych z uprawnieniami. Mam w nosie ten cały system, jest nastawiony na obdzieranie nas z kasy a nie na naszą wygodę i bezpieczeństwo. Ubezpieczenie działa na ludzi jak automatyczne zwolnienie od odpowiedzialności, za parę zł. OC, można się nie przejmować wyrządzoną szkodą, co tam OC pokryje. Żaden papier nie uwolni nas od idiotów, czy myślisz, że gość od tego drona nie wiedział gdzie lata? Wiedział doskonale chciał pewnie zaimponować fotami na FB. Takich cwaniaków nawet z papierami będzie więcej. Ale kara konkretna już jest wystarczającą motywacją, ot choćby teraz zabranie prawka za przekroczenie 50km/h w zabudowanym i solidna opłata za niedostosowanie się i prowadzenie samochodów w czasie kary, tak to zadziałało na kierowców.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  6. #66

    Domyślnie

    Tak widzę właśnie, że masz w nosie.
    Papiery to zło. Bez matury na studia, bez prawka do auta, bez dyplomu na salę operacyjną, z filmów na yt można się nauczyć wszystkiego...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #67

    Domyślnie

    Coś rozsądnego napisałeś w końcu.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Papiery to zło. Bez matury na studia, bez prawka do auta, bez dyplomu na salę operacyjną, z filmów na yt można się nauczyć wszystkiego...
    Szkoda że nie ma "Like". A dziecko może mieć każdy, bez papierów... To według mnie największa niesprawiedliwość.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomajk Zobacz posta
    Znam gościa który jeździ samochodem 40lat bez tego durnego kwitka i do tego nie raz po pijanemu i nigdy nie stwarzał zagrożenia na drodze.
    Naprawdę ręce opadają jak się takie teksty czyta. Już sam fakt, że był nawalony było zagrożeniem.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #70
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2014
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jednej osobie uprawnienia nic nie dadzą, drugiej osobie bardzo pomogą. Niestety bardzo wiele jest osób, które poruszają się rowerem w sposób bardzo zagrażający innym użytkownikom. Zatem patrząc na możliwości dronów wypadałoby zająć się tym tematem. Ale patrząc na rowerzystów to za nich pierwszych, bo jest ich więcej (sam jeżdżę rowerem )

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •