Nie każdego tylko takiego w promieniu 50km od lotniska...
Szukaj
Nie każdego tylko takiego w promieniu 50km od lotniska...
Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć
nie wiem skąd wziąłeś 50 km.
przepisy są jasne w tej kwestii.
poczytaj, to się dowiesz co można a czego nie i co za to grozi.
edytka:
całą ta sytuacja (tu na forum, nie to co się stało przy lotnisku) przypomina mi następującą scenę:
Ostatnio edytowane przez przem426 ; 21-07-2015 o 23:26
grim&evil
treli-freli, mam mnóstwo megapikseli
- Widziała Pani czy ktoś tu posiada drona ?
- Co takiego ?
- No drona - takiego latającego.
- A tak panie , ten spod czwórki. Sama widziałam jak go na spacer wyprowadza i karmi myszami. A jak mu ogień z pyska bucha.
RMF i inne media :
Inna myśl redaktora z RMF :Zatrzymany mężczyzna był całkowicie zaskoczony, gdy w domu z pytaniem o drona pojawili się policjanci. Wciąż jest przesłuchiwany i noc najprawdopodobniej spędzi na komendzie. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Kontrolerzy lotów wskazują, że drony są coraz częstszym problemem. Biorąc pod uwagę, że te bezzałogowe statki powietrzne ważą około kilkunastu kilogramów, to nie można ich zobaczyć z wieży, często są też niewidoczne dla radarów.
Ostatnio edytowane przez vid3 ; 22-07-2015 o 07:39
Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć
No i właśnie, znajdzie się jeden idiota, który dla fajnego kadru podejmuje jakieś chore ryzyko, a obrywają rykoszetem wszyscy droniarze. Nie wiem, czy skala nieświadomości jest aż tak duża, czy to po prostu bezmyślność, ale fakt pozostaje faktem. Mało kto wie, że w powietrzu obowiązują zasady ruchu, do tego o wiele bardziej restrykcyjne, niż na ziemi. Może do Phantomów i innych dronów sprzedawanych w galeriach handlowych powinno być dołączane jakieś FAQ z najważniejszymi informacjami prawnymi?
to be a rock and not to roll
Na pewno by to nie pomogło...
Żeby prowadzić samochód trzeba mieć uprawnienia, tak samo niestety powinno być ze wszystkim co potrafi latać powyżej 20 metrów i dalej niż 100 metrów...
W przypadku latadeł uważam, że do samego zakupu powinny być wymagane uprawnienia, a sprzęt powinien mieć rejestracje, bo znalezienie gościa sterującego dronem z 2km to akcja wymagająca użycia helikopterów...
Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć
Helikopter ... chyba do złapania drona.
A jak już dałby się złapać to ... zapis trasy ( skąd wyleciał), jakiś film z selfi na karcie pamięci ewentualnie odciski palców + materiał genetyczny.
Do znalezienia pilota raczej niż do złapania drona...
Nie da się sprawdzić obszaru o promieniu tych 2km w 20min inaczej niż z powietrza.
Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć
Pilot siedzi w domu i wypuszcza drona przez okno.
Odpowiedni system antenowy na dachu żeby mieć podgląd kamery z drona.
Kwestia zasięgu nadajnika.
Można też zaprogramować trasę wg GPS. Pilot siedzi sobie w klozecie i robi kupę.
Helikopterem go nie znajdziesz.
Jedyna możliwość to złapanie drona. Może być w kawałkach.
Skontaktuj się z nami