Dlatego właśnie uważam, że wszystko co ma zasięg ponad 100m powinno być rejestrowanie.
Szukaj
Dlatego właśnie uważam, że wszystko co ma zasięg ponad 100m powinno być rejestrowanie.
Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć
Przyznaję że problem jest bardziej złożony niż nam się wydaje. W ogóle nie powinno się wylewać dziecka z kąpielą z tego powodu. Są już pierwsze doniesienia z USA o wykorzystywaniu dronów do dostarczania paczek i lekarstw na małych dystansach, u nas wkrótce będzie podobnie. Dlatego ustawodawstwo musi za tym także podążyć. Jak napisano w doniesieniach prasowych na ten temat, pierwszy raz wykorzystano porozumienie pomiędzy ULC i MSW do poderwania śmigłowca i poszukiwania sprawcy. Czyli i u nas coś się na tym polu dzieje. Dla zainteresowanych wątek na lotnictwo.net.pl.
Żeby prowadzić samochód trzeba mieć SAMOCHÓD a nie jakieś tam prawo jazdy. Znam gościa który jeździ samochodem 40lat bez tego durnego kwitka i do tego nie raz po pijanemu i nigdy nie stwarzał zagrożenia na drodze. Prawo jazdy czy jakiś inny glejt nie robi z idioty asa kierownicy. W celach hobbystycznych można latać wszelkimi modelami do wysokości 150m z wyłączeniem miejsc takich jak strefy lotnisk itp. Jak trafimy na bezmózga to żadne prawo nie pomoże, tak samo jak przepisy o ruchu drogowym nie chronią nas przed kretynami. Za to histeria publiczna pozwala władzom na dodatkowe obdzieranie nas z naszych pensji pod pretekstem OCHRONY, bo przecież tak chcemy, chcemy to mamy. Gęś, czy inne duże ptaszysko może zrobić tyle samo szkody dla samolotu jak i ten mały dron, WYTŁUC wszystkie duże ptaki, będzie bezpieczniej w powietrzu.
http://www.krupienko.pl/galeria/
Nie opowiadaj głupot.
Super, że znasz takiego gościa i jeszcze uważasz, że nie stanowi zagrożenia, tylko jeśli kiedyś spowoduje wypadek albo nawet będzie w nim uczestniczył nie ze swojej winy, to i tak on będzie ponosił za ten wypadek konsekwencje, prowadząc auto bez uprawnień zapewnia kłopoty nie sobie a innym uczestnikom, którzy żadnego ubezpieczenia nie dostaną.
Bardzo słuszna i odpowiedzialna podstawą, tylko pogratulować.
Latać w tej chwili można.
Moim zdaniem nie powinno być opcji, że jakiś tłumok bez prawka/licencji spuści mi swojego drona na łeb albo przywali nim w mój samolot.
Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć
Nie rozróżniasz podstawowego problemu, papierek i egzaminy nie świadczą o umiejętnościach. Przecież odbiera policja prawo jazdy ludziom, za różne wykroczenia, brak kwitka nie oznacza automatycznego braku umiejętności kierowania pojazdem. Z drugiej strony posiadanie papieru nie oznacza, że ta osoba nie stanowi zagrożenia. Przecież punkty karne, czy wypadki powodują ludzie którzy mają to prawko. Gość o którym wspomniałem jest lepszym i bezpieczniejszym kierowcą niż połowa tych z uprawnieniami. Mam w nosie ten cały system, jest nastawiony na obdzieranie nas z kasy a nie na naszą wygodę i bezpieczeństwo. Ubezpieczenie działa na ludzi jak automatyczne zwolnienie od odpowiedzialności, za parę zł. OC, można się nie przejmować wyrządzoną szkodą, co tam OC pokryje. Żaden papier nie uwolni nas od idiotów, czy myślisz, że gość od tego drona nie wiedział gdzie lata? Wiedział doskonale chciał pewnie zaimponować fotami na FB. Takich cwaniaków nawet z papierami będzie więcej. Ale kara konkretna już jest wystarczającą motywacją, ot choćby teraz zabranie prawka za przekroczenie 50km/h w zabudowanym i solidna opłata za niedostosowanie się i prowadzenie samochodów w czasie kary, tak to zadziałało na kierowców.
http://www.krupienko.pl/galeria/
Tak widzę właśnie, że masz w nosie.
Papiery to zło. Bez matury na studia, bez prawka do auta, bez dyplomu na salę operacyjną, z filmów na yt można się nauczyć wszystkiego...
Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć
Coś rozsądnego napisałeś w końcu.
http://www.krupienko.pl/galeria/
Jednej osobie uprawnienia nic nie dadzą, drugiej osobie bardzo pomogą. Niestety bardzo wiele jest osób, które poruszają się rowerem w sposób bardzo zagrażający innym użytkownikom. Zatem patrząc na możliwości dronów wypadałoby zająć się tym tematem. Ale patrząc na rowerzystów to za nich pierwszych, bo jest ich więcej (sam jeżdżę rowerem)
Skontaktuj się z nami