Close

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 118
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nikon miał szansę zrobić pierwszą stosunkowo tanią lustrzankę z 4k, ale jej nie wykorzystał.
    Mogę napisać: canon miał szansę zrobić pierwsze tanie 4K w 5Dmk3 czy 7Dmk2 i tego nie wykorzystał. I teraz w 5Ds też.
    Mnie o to głowa nie boli. Mam sprzęt z FHD skonfigurowany tak by filmował w HD, mam mniejsze pliki z jakościa mi wystarczającą.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #82

    Domyślnie

    Drukowaliśmy podczs targów RemaDays na stoisku Canona sample z 5Ds w 100x70 i pod względem detalu wygląda to naprawdę*nieźle

    Nieruszony temat DR jest rozczarowaniem, natomiast jak dla mnie interesująco zapowiada się kwestia koloru, wygląda na to że podłubali przy filtrach barwnych i szczerze mówiąc chętnie bym się dorwał by pofotografować*tym szpejem kolorowe kwadraciki (wzorników X-Rite). Ogólnie kroi się*ciekawy puchacz studyjno-architektoniczno-landszaftowy...

    Na marginesie - mają chłopaki poczucie humoru, nazwa kodowa 5Ds to "Yeti"

    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 08-02-2015 o 16:44

  3. #83

    Domyślnie

    1dc w 4k tez nie nagrywa na pelnej klatce, tylko na aps-h

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    4k w body 50 mpx ma średni sens.
    A 8k?
    Co mnie interesuje jako konsumenta czy jest sens czy go nie ma. Nie ma 4k.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Canon już od 3 lat ma body z 4k na pokładzie, więc to nie Canon ma tutaj zaległości, bo do dzisiaj nie pojawiło się pełnoklatkowe body z zapisem wewnętrznym 4k.
    Ma Canon 4k (i to nie z pełnej klatki). Jednak spójrz na cenę - 1dc kosztuje ponad 400000zł, Nikon miał to zrobić w body za 7500zł.


    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Skoro nie filmujesz, to oczywiste, że dla Ciebie nie ma sensu. Dla mnie ma i dla producenta też ma: ja np. nie kupię body bez 4k.
    Fajnie, że wypowiadasz się za producenta, jednak póki co Canon nadal ma tylko jedno body 4k i to za 40000zł. Nie zrobili 4k w 7Dmk2, nie zrobili w 5Ds i 5DS R.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 08-02-2015 o 17:48
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  5. #85
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    1DC kosztuje teraz 7999$

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    1DC kosztuje teraz 7999$
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  7. #87

    Domyślnie

    Ja myślę że matryca 5Ds nie była specjalizowana pod film i dlatego nie dali 4K, a i pewnie FHD nie będzie zwalało z nóg. To aparat nie kamera. Zresztą nie sądzę żeby Canon sobie strzelał w kolano wypuszczając body z 4K skoro zaraz mają wypuścić takie kamery, byłoby to działanie pozbawione sensu.
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #88

    Domyślnie

    A ktoś policzył ile danych trzeba pobrać z matrycy 50Mpix przy 60kl/s? A potem to przeskalować. Dlatego 1DC nie czyta z całej powierzchni.
    W FHD można zrobić częściowy lineskipping, a i tak będzie z czego skalować (i tak wyrabiają tylko 30kl/s).
    Filmy są skalowane z rozdzielczości 7680x4320, więc jest crop 1.13. Ale najprawdopodobniej odczytują co 2 lub co 4 linię.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 08-02-2015 o 18:36
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #89

    Domyślnie

    Nie dali 4K bo nie chcieli i do tego jeszcze przezornie chyba usunęli z matrycy czujniki od AF, żeby jakiś domorosły informatyk czegoś nie wykombinował i linii Cinema nie zaszkodził

  10. #90
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    1dc w 4k tez nie nagrywa na pelnej klatce, tylko na aps-h
    A gdzie ja napisałem, że filmuje na pełnej klatce? Napisałem pełnoklatkowe body.

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Nie dali 4K bo nie chcieli i do tego jeszcze przezornie chyba usunęli z matrycy czujniki od AF, żeby jakiś domorosły informatyk czegoś nie wykombinował i linii Cinema nie zaszkodził
    Dokładnie tak. Gdyby pojawiło się coś u konkurencji, to pewnie pokazaliby te 5ds + 5d mk IV już teraz. Na NABie pojawią się C300 i C500 w nowej odsłonie i premiera 5d IV w tej chwili byłaby strzałem w kolano.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-02-2015 o 20:07

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •