Szukaj
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Drukowaliśmy podczs targów RemaDays na stoisku Canona sample z 5Ds w 100x70 i pod względem detalu wygląda to naprawdę*nieźle
Nieruszony temat DR jest rozczarowaniem, natomiast jak dla mnie interesująco zapowiada się kwestia koloru, wygląda na to że podłubali przy filtrach barwnych i szczerze mówiąc chętnie bym się dorwał by pofotografować*tym szpejem kolorowe kwadraciki (wzorników X-Rite). Ogólnie kroi się*ciekawy puchacz studyjno-architektoniczno-landszaftowy...
Na marginesie - mają chłopaki poczucie humoru, nazwa kodowa 5Ds to "Yeti"
Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 08-02-2015 o 16:44
1dc w 4k tez nie nagrywa na pelnej klatce, tylko na aps-h
A 8k?
Co mnie interesuje jako konsumenta czy jest sens czy go nie ma. Nie ma 4k.
Ma Canon 4k (i to nie z pełnej klatki). Jednak spójrz na cenę - 1dc kosztuje ponad 400000zł, Nikon miał to zrobić w body za 7500zł.
Fajnie, że wypowiadasz się za producenta, jednak póki co Canon nadal ma tylko jedno body 4k i to za 40000zł. Nie zrobili 4k w 7Dmk2, nie zrobili w 5Ds i 5DS R.
Ostatnio edytowane przez MstrG ; 08-02-2015 o 17:48
z pozdrowieniami - KrzysiekNikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E
Ja myślę że matryca 5Ds nie była specjalizowana pod film i dlatego nie dali 4K, a i pewnie FHD nie będzie zwalało z nóg. To aparat nie kamera. Zresztą nie sądzę żeby Canon sobie strzelał w kolano wypuszczając body z 4K skoro zaraz mają wypuścić takie kamery, byłoby to działanie pozbawione sensu.
Pozdrawiam
Marcin
A ktoś policzył ile danych trzeba pobrać z matrycy 50Mpix przy 60kl/s? A potem to przeskalować. Dlatego 1DC nie czyta z całej powierzchni.
W FHD można zrobić częściowy lineskipping, a i tak będzie z czego skalować (i tak wyrabiają tylko 30kl/s).
Filmy są skalowane z rozdzielczości 7680x4320, więc jest crop 1.13. Ale najprawdopodobniej odczytują co 2 lub co 4 linię.
Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 08-02-2015 o 18:36
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Nie dali 4K bo nie chcieli i do tego jeszcze przezornie chyba usunęli z matrycy czujniki od AF, żeby jakiś domorosły informatyk czegoś nie wykombinował i linii Cinema nie zaszkodził![]()
A gdzie ja napisałem, że filmuje na pełnej klatce? Napisałem pełnoklatkowe body.
Dokładnie tak. Gdyby pojawiło się coś u konkurencji, to pewnie pokazaliby te 5ds + 5d mk IV już teraz. Na NABie pojawią się C300 i C500 w nowej odsłonie i premiera 5d IV w tej chwili byłaby strzałem w kolano.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-02-2015 o 20:07
Skontaktuj się z nami