Załóżmy, że się da. Czy nie lepiej mieć to od razu w body? Dokładanie sobie pracy nie jest żadnym udogodnieniemw odróznieniu od sRAW.
Mielenie 600 dużych plików, nawet z automatu to nic ciekawego.
Szukaj
Załóżmy, że się da. Czy nie lepiej mieć to od razu w body? Dokładanie sobie pracy nie jest żadnym udogodnieniemw odróznieniu od sRAW.
Mielenie 600 dużych plików, nawet z automatu to nic ciekawego.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Ja używam prawie cały czas na 12bitowych rawów kompresowanych stratnie i większość z nich ma 24-30MB więc tragedii nie ma. A jeśli naprawdę ważna jest pojemność plików do archiwizacji, to DNG jest bezkonkurencyjny - przykładowo taki 25MB RAW z d800 po kompresji do 10mpix ważyć może 3-4MB. I jestem przekonany że daje zdecydowanie większą swobodę edycyjną i jakość niż jakiś kiepawy sraw prosto z body, który i tak ważyłby pewnie 15-20MB w najlepszym wersji.
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Wygląda na to, że przyłożyli się do wytłumienia drgań powodowanych przez lustro
https://www.youtube.com/watch?v=kLU5oygrkpw
Ostatnio edytowane przez sv ; 06-02-2015 o 16:35
@sven - To przecież nie jest mechanizm z 5Ds.
Canon widać poszedł jak to zwykle bywa na łatwiznę i wrzucił tylko to co musiał, a reszta dokładnie taka sama jak w 5D III.
Słabo zapowiada się postęp w jakości skoro tylko się tłumaczą, że nie będzie gorzej jak w 5D III i 7D II - w sumie w samplach nie widać zbyt dużej rozpiętości tonalnej, choć detale prezentują się całkiem ładnie.
Trzeba poczekać z oceną na konkretne testy. Niestety jak się okaże, że nie ma rewelacji, to nadal niewiele się zmieni np. w kwestii ceny D810![]()
Generalnie, ta premiera wygląda m.z. po prostu blado. Jest "lepiej" niż u nikona wyglądające 50mpix które tak naprawdę w praktyce niewiele da, bo przewaga 8688 na 7360 pix jest mizerna, za to z jakością na poziomie pikseli gdzieś na poziomie 5d2/7d2 - czyli bez ekscytacji bo raczej poniżej tego co oferuje nikon czy a7r. Jest 5fps - czyli trochę szybciej niż d800, ale tak samo szybko jak d810. Z tym że z racji aż 50mpix okupione koniecznością zastosowania 2x Digic6 a co za tym idzie energochłonnością -700 fot na jednym aku wygląda dość skromnie wobec 1200zdjęć w d810. Jest crop 1.3 i 1.6 ale nadal przy 5fps a nie przy 6 czy 7 jak w nikonie. Video też słabsze niż w d810. Za to cena - 3900$-3700$ czyli znacznie wyższa niż w nikonie (3000$).
Już chciałem napisać ze nowa premiera UWA 11-24L4 wygląda lepiej, ale znów ze swoją ceną porównywalną do nikona 14-24/2.8 nie wygląda to "okazyjnie".
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Wszystko co zrobił teraz Canon wygląda na ruchy czysto marketingowe, zrobili szkło szersze od Sigmy 12-24, zrobili puszkę co ma więcej mpix.
https://www.youtube.com/watch?v=p6KyWbns0ro#t=92
@ qbic Fajny film - wiemy, że ISO1600 da się użyć
Trochę smutna jest dla mnie ta premiera Canona, bo jednak słabnący konkurent dla Nikona wcale nie wzbudza mojej radości.
Zastanawia mnie co dalej planują - łudzę się że 5DIV będzie dużym krokiem w możliwościach filmowych, skoro próbują się wyprzedawać z 1D C. Ale z drugiej strony może być całkiem odwrotnie i planują definitywne zabijanie opcji wideo w lustrzankach.
Ich polityka wydaje się dosyć mocno oderwana od aktualnych realiów rynkowych i ślepa na działanie szerszej konkurencji, niż tylko zbliżone modele Nikona. A może już powoli szykują się na wymarcie konsumenckiego rynku DSLR i będą konstruować tylko specjalizowane niszowe modele do konkretnych zastosowań, a reszta będzie zlepkiem dotychczasowych elementów z minimalnymi zmianami.
Skontaktuj się z nami