Szukaj
Nikon D7500 + Nikon Nikkor 18-140 mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED VR
+ Sigma 17-50 2.8 HSM OS.
Jeśli na jasności w pomieszczeniach to na pewno Sigma 17-50 mm jest lepsza . Do puki człowiek nie ma jasnego obiektywu to nie wie co traci właśnie w pomieszczeniu![]()
D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700
A dopoki czlowiek nie ma konkretnej lampy nie wie co traci meczac sie z jasnymi szklami.
Oczywiście że lampa błyskowa przydaje się ale w ostateczności , to tylko dodatek jak ktoś używa kalejdoskopu.
D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700
i lampa i jasne świadomie używane są super pomocą jak chcemy zrobić dobre zdjęcie![]()
Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobryFajne hobby i tyle
http://pawelmeszynski.flog.pl/
Cześć,
to mój pierwszy post tutaj, więc chcę się z wszystkimi przywitać
Chcę dołączyć do zacnego grona nikoniarzy. Przeczytałem już setki stron forów i w końcu postanowiłem poprosić profesjonalistów o pomoc.
Potrzebuję aparatgłównie do fotografowania wnętrza budynku, rzadziej budynków z zewnątrz oraz produktów (wielkość paczki około 20x20 cm). Sporadycznie na jakichś wyjazdach itd...
Zastanawiam się nad D7100 albo D5300/D5200, do tego szkło sigma 17-50 f2.8, do tego szkiełko nikkor 50mm f1.8. Bardzo proszę Was o porady, który z aparatów wybrać do takich zadań jak moje potrzeby? I czy obiektywy są dobrze dobrane?
Budżet też jest ważny, aczkolwiek priorytetem dla mnie są bardzo dobrej jakości zdjęcia.
Bardzo Was proszę o pomoc![]()
Do wnętrz to lepiej coś szerszego niż 17mm + statyw, a na podróże może kit 18-105 lub jeśli masz gruby portfel to s17-50 i jakieś tele. Jak nabędziesz d7100 który posiada silnik w body to będą pasować starsze szkła typu: 70-210 f4-5.6d lub wolniejszy, ale ze stałym światłem 70-210 f4.
Ja w zeszlym roku mialem podobny dylemat i wybralem D7100 - swietne zdjecia, ergonomia itd
ale niestety trafilem na felerna puszke i co 50-60 zdjec trzeba czyscic matryce bo olej...
Też stanąłem przed tym dylematem. Chcę fotografować polską faune: głownie ptaki (dynamiczne sceny - lot, lądowanie itp) oraz ssaki. Mój budżet to około 8tys złoty. Wybrałem już docelowy obiektyw. Jest to Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD. Gdy dokupie body d7100 to cena wyjdzie w okolicy 7830zł. Gdybym zaoszczędził te 1000zł i kupił d5300 (ofc samo body) to może bym uzbierał jeszcze na jakiś obiektyw macro.
Jak uważacie -warto? D5300 będzie dobrze współpracował z Tamponem? O d7100 + Tampon są same pozytywne opinie, ale o połączeniu tego tele z d5300 nie czytałem.
Skontaktuj się z nami