Close

Strona 17 z 22 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 216

Wątek: D7100 czy D5300

  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikkoś Zobacz posta
    Myślałem o tym jaśniejszym niestety droższym Sigma 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM .
    Co prawda sam go nie mam ( jeszcze ) ale testowałem trochę w sklepie i stwierdziłem że takiego mi potrzeba .
    Szersze pole widzenia o około 30 stopni w stosunku do 17-50 .
    Czy on bedzie w miare jasny? Tak sie zastanawiam bo jest w sumie drozszy 510 pln ale dostepny od reki w sklepie ktorym chce go kupic. Wlasnie na jasnosi mi najbardziej zalezy bo narazie nie planuje zakupu lampy a przewaznie robe fotki w pomieszczeniach
    Nikon D7500 + Nikon Nikkor 18-140 mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED VR
    + Sigma 17-50 2.8 HSM OS.

  2. #162
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carles Zobacz posta
    Czy on bedzie w miare jasny? Tak sie zastanawiam bo jest w sumie drozszy 510 pln ale dostepny od reki w sklepie ktorym chce go kupic. Wlasnie na jasnosi mi najbardziej zalezy bo narazie nie planuje zakupu lampy a przewaznie robe fotki w pomieszczeniach
    To jest obiektyw dedykowany przede wszystkim do krajobrazów, a tam jasność nie jest aż tak istotna, im szerszy kąt tym większe zniekształcenia, w pomieszczeniach może to nieciekawie wyglądać.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #163

    Domyślnie

    Jeśli na jasności w pomieszczeniach to na pewno Sigma 17-50 mm jest lepsza . Do puki człowiek nie ma jasnego obiektywu to nie wie co traci właśnie w pomieszczeniu
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  4. #164

    Domyślnie

    A dopoki czlowiek nie ma konkretnej lampy nie wie co traci meczac sie z jasnymi szklami.

  5. #165

    Domyślnie

    Oczywiście że lampa błyskowa przydaje się ale w ostateczności , to tylko dodatek jak ktoś używa kalejdoskopu .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  6. #166

    Domyślnie

    i lampa i jasne świadomie używane są super pomocą jak chcemy zrobić dobre zdjęcie
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  7. #167

    Domyślnie

    Cześć,
    to mój pierwszy post tutaj, więc chcę się z wszystkimi przywitać
    Chcę dołączyć do zacnego grona nikoniarzy. Przeczytałem już setki stron forów i w końcu postanowiłem poprosić profesjonalistów o pomoc.
    Potrzebuję aparat głównie do fotografowania wnętrza budynku, rzadziej budynków z zewnątrz oraz produktów (wielkość paczki około 20x20 cm). Sporadycznie na jakichś wyjazdach itd...
    Zastanawiam się nad D7100 albo D5300/D5200, do tego szkło sigma 17-50 f2.8, do tego szkiełko nikkor 50mm f1.8. Bardzo proszę Was o porady, który z aparatów wybrać do takich zadań jak moje potrzeby? I czy obiektywy są dobrze dobrane?
    Budżet też jest ważny, aczkolwiek priorytetem dla mnie są bardzo dobrej jakości zdjęcia.
    Bardzo Was proszę o pomoc

  8. #168

    Domyślnie

    Do wnętrz to lepiej coś szerszego niż 17mm + statyw, a na podróże może kit 18-105 lub jeśli masz gruby portfel to s17-50 i jakieś tele. Jak nabędziesz d7100 który posiada silnik w body to będą pasować starsze szkła typu: 70-210 f4-5.6d lub wolniejszy, ale ze stałym światłem 70-210 f4.

  9. #169

    Domyślnie

    Ja w zeszlym roku mialem podobny dylemat i wybralem D7100 - swietne zdjecia, ergonomia itd
    ale niestety trafilem na felerna puszke i co 50-60 zdjec trzeba czyscic matryce bo olej...

  10. #170

    Domyślnie

    Też stanąłem przed tym dylematem. Chcę fotografować polską faune: głownie ptaki (dynamiczne sceny - lot, lądowanie itp) oraz ssaki. Mój budżet to około 8tys złoty. Wybrałem już docelowy obiektyw. Jest to Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD. Gdy dokupie body d7100 to cena wyjdzie w okolicy 7830zł. Gdybym zaoszczędził te 1000zł i kupił d5300 (ofc samo body) to może bym uzbierał jeszcze na jakiś obiektyw macro.
    Jak uważacie -warto? D5300 będzie dobrze współpracował z Tamponem? O d7100 + Tampon są same pozytywne opinie, ale o połączeniu tego tele z d5300 nie czytałem.

Strona 17 z 22 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •