Close

Strona 16 z 22 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 216

Wątek: D7100 czy D5300

  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Widzę, że jeśli nie wytłumaczę to się nie skończy ten offtopic:

    brutto - vat = netto
    netto - 18% = "netto przedsiębiorcy"
    "netto przedsiębiorcy" - cashback = wartość końcowa

    Cashback dla przedsiębiorcy jest przychodem - regulamin promocji §4. pkt 8.

  2. #152

    Domyślnie Dla podroznika

    Nie bede zakladal nowego tematu wiec podepne sie tutaj.
    Posiadam od 4 lat Nikona D5000 z obiektywami Nikkor 18-55 oraz 18-105 VR (czasami pozyczalem Sigme 10-20 oraz Nikkora 35mm i bylem wniebowziety)i fotografuje glownie podczas podrozy. Jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu, zero problemow, jakosc fotek bardzo zadowalajaca, ogolnie wszystko cacy ale nadszedl czas, ze chcialbym cos zmienic z kilku powodow :
    - chcialbym miec lepsza jakosc filmow, poniewaz podczas podrozy sporo tez filmuje i pozniej robie sobie z tego filmik (komentarze typu lustrzanka jest do zdjec a nie filmow sobie odpuscie bo kocham filmowac lustrem, szczegolnie z manualna ostroscia)
    - przydaloby sie troche uszczelnien z racji tego, ze zazwyczaj podrozuje do miejsc gdzie jest spora wilgnotnosc, kurz itd.
    - chcialbym wycisnac wiecej z lustra, D5000 opanowalem chyba juz do perfekcji i chyba by sie przydalo cos z wyzszej polki chociazby zeby miec lepszy wizjer poniewaz ten z D5000 jest taki sobie, troche ciemny i czasami oko "wariuje"
    - dobrze by bylo gdyby byl odchylany ekran poniewaz podczas podrozy latwo cos zarysowac.

    Dlatego moj wybor padl na D7100 lub D5300. I tutaj mam dylemat...bardziej sklaniam sie ku 7100, na D610 nie mam kasy niestety.
    Obiektywy jakie bede chcial pozniej dokupic to : Sigma 10-20 F3,5 na 100% i Nikkora 35mm 1.8 lub jakis obiektyw z zakresu 17-70 mm czyli cos w stylu 24-70 lub 17-50. Myslalem tez o Sigmie 18-35mm ale przydaloby sie cos troszke dluzszego.
    Jakies sugestie ? bylbym wdzieczny za pomoc. Co byscie na moim miejscu zrobili ?


    Tak dla rozluznienia gdyby ktos chcial to zapraszam do mojego ostatniego filmiku (zaznaczam, ze calkowicie amatorski). Calosc zrobiona za pomoca Nikona D5000, Nikkora 35mm, 18-105 oraz Sigmy 10-20.
    https://www.youtube.com/watch?v=8hS_ubg_E_4

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez lolas4 ; 02-08-2014 o 12:12

  3. #153

    Domyślnie

    Jak chcesz uszczelnień i ruchomego ekranu to idź do Sony lub Canona.

    Aparat można opanować do perfekcji w tydzień. Natomiast nauczenie się jego perfekcyjnego wykorzystania - wielu sławnych o tym marzy.

    A wybrać musisz sam - ten, który bardziej Ci odpowiada.

    Ja do zdjęć brałbym D7100, a do filmów D5200 lub D5300.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #154

    Domyślnie

    Przepraszam jesli pisze nie w odpowiednim temacie, ale chcialbym zapytac czy zakup Sigmy 17-50 do Nikona D5300 to dobry wybor? obecnie mam tylko obiektyw taki jak byl zestawiie czyli 18-140. Robie zdjecia amatorsko w domu moim dzieciom oraz rodzinke podczas okazji a takze podczas rodzinnych wyjazdow po za miasto i na wakacje.
    Nikon D7500 + Nikon Nikkor 18-140 mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED VR
    + Sigma 17-50 2.8 HSM OS.

  5. #155
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carles Zobacz posta
    Przepraszam jesli pisze nie w odpowiednim temacie, ale chcialbym zapytac czy zakup Sigmy 17-50 do Nikona D5300 to dobry wybor? obecnie mam tylko obiektyw taki jak byl zestawiie czyli 18-140. Robie zdjecia amatorsko w domu moim dzieciom oraz rodzinke podczas okazji a takze podczas rodzinnych wyjazdow po za miasto i na wakacje.
    Wybór jak najbardziej dobry, Sigma jest jasnym obiektywem i ma stałe światło f/2.8.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carles Zobacz posta
    chcialbym zapytac czy zakup Sigmy 17-50 do Nikona D5300 to dobry wybor? obecnie mam tylko obiektyw taki jak byl zestawiie czyli 18-140. Robie zdjecia amatorsko w domu moim dzieciom oraz rodzinke podczas okazji a takze podczas rodzinnych wyjazdow po za miasto i na wakacje.
    Sigma 17-50 będzie dobry , ale po co dublować dolny zakres . Lepiej coś poniżej np. sigma 10-20 w domu szersza i w plener .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  7. #157

    Domyślnie

    Kurcze. Po ostatniej wypowiedzi jestem w niepewnosci. Bylem zdecydowany na ta wlasnie Sigme 17-50 ale nigdy nie myslalem o 10-20 czy masz na mysli wersje tansza czy drozsza? Jaka roznice bym uzyskal na tym szerszym obiektywie?
    Nikon D7500 + Nikon Nikkor 18-140 mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED VR
    + Sigma 17-50 2.8 HSM OS.

  8. #158

    Domyślnie

    Myślałem o tym jaśniejszym niestety droższym Sigma 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM .
    Co prawda sam go nie mam ( jeszcze ) ale testowałem trochę w sklepie i stwierdziłem że takiego mi potrzeba .
    Szersze pole widzenia o około 30 stopni w stosunku do 17-50 .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  9. #159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carles Zobacz posta
    Kurcze. Po ostatniej wypowiedzi jestem w niepewnosci. Bylem zdecydowany na ta wlasnie Sigme 17-50 ale nigdy nie myslalem o 10-20 czy masz na mysli wersje tansza czy drozsza? Jaka roznice bym uzyskal na tym szerszym obiektywie?
    Carles, sam musisz przeanalizować czy potrzeba Ci czegoś szerszego czy jaśniejszego. 17-50 i 10-20 to dwa zupełnie różne obiektywy. Nie idzie ich porównać. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

  10. #160

    Domyślnie

    Można mieć i szeroko i jasno Tokina 11-16 f 2.8.

    Ja polecam jednak szeroko, bo to fajna sprawa zejść poniżej kitowego 18.
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

Strona 16 z 22 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •