Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 96

Wątek: D3200 vs inne

  1. #61
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoarte Zobacz posta
    Taaa z tym że żaden z serii D5xxx to nie golas. D5100 to świetny amatorski korpus
    D90 przy nim to antyk.
    Niestety, seria D5xxx przy D90, D7000, D7100 to jeszcze większy golas niż D3200 vs D5100.
    Mam świadomość że D90 ma gorszą matrycę od D5100, ale dostępnymi funkcjami zjada D5100.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #62

    Domyślnie

    Każdy aparat jest golasem w stosunku do innego, wyżej pozycjonowanego więc nie ma sensu porównywać aparatów z różnych półek. To tak jakby porównać Yariskę do Aurisa a Aurisa do Avensisa...
    Nikon

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoarte Zobacz posta
    (...)
    np D3000 to totalny golas, nie ma nawet bracketingu ekspozycji, live view czy wejścia na wężyk spustowy
    Live view? Wejście na wężyk spustowy? Bracketing ekspozycji...?
    A po co to komu?! przecież to "zbędne wodotryski"?!
    Przepraszam za OT ale nie mogę już czytać tych rzeczy, które wypisuje ten gość...
    D700, D700, D7000, S24-70/2.8HSM, N18-35, N35/1.8, N85/1.8, SB-900

  4. #64

    Domyślnie

    On nie odpuszcza.
    D5100 is the King.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  5. #65

    Domyślnie

    Ale czegokolwiek nie napisze to nie zmieni faktu ze D5100 to dolna polka Nikona. Jak dla mnie LV czy bracketing ekspozycji moglby nie istniec. Ta druga funkcja niepotrzebnie "zajmuje" mi przycisk w D3. Szkoda, ze nie mozna tego zamienic na cos uzytecznego.

  6. #66

    Domyślnie

    Ja mam D5100, daje ładny obrazek, ale to totalny golas, wszystkie programy tematyczne, bracketing, LV, czy nawet kiepski HDR oddał bym za drugie pokrętło a już z pewnością za HSS czy micro-regulację AF. Wypasiony to on jest tylko w zbędne zabawki typowe dla tej półki amatorskiej.

  7. #67

    Domyślnie

    a mnie brakuje pomiaru swiatla ze szklankami bez CPU. Posiadam trzy fajne szklanki na gwint m42 ktorymi bawie sie najczesciej zapozyczonym od brata D300s...
    D3100 ma jeden plus. W kombinacji z N35 1.8 pasuje do torebki mojej zony. Na urlop, wieczorne spacery, zawsze sprzet jest pod reka "kobiety", a nie na mojej szyi...
    Kiedys zakupie cos "pro", ale na urlop zostanie mi zawsze d3100...
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez knopers1 Zobacz posta
    D3100 ma jeden plus. W kombinacji z N35 1.8 pasuje do torebki mojej zony.
    I to jest bardzo wielki plus tego zestawu nie tylko w przypadku kobiecej torebki. To był mój "wyjazdowy" zestaw, ale body trafiło do nowego właściciela. Mam nadzieję, że D300 + 35/1.8 jakoś ogarnie temat "podróżniczy". Niestety w torebkę gdzie wchodził z luzem D3100 już nie da się go wcisnąć

  9. #69
    Oszczędny w słowach Awatar largo
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    las na Mazowszu
    Posty
    115

    Domyślnie

    Wyższość większych modeli jest niepodważalna ale... Podepnijcie do takiego D3xxx coś z serii E. Nagimnastykować się paluchami przy używaniu tego trzeba od cholery, za to kompaktowy zestaw do torebki jak znalazł. Co kto lubi.
    | D5200 | N60/2.8D |

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez largo Zobacz posta
    Podepnijcie do takiego D3xxx coś z serii E. Nagimnastykować się paluchami przy używaniu tego trzeba od cholery
    To samo dotyczy serii D5xxx

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •