Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 96

Wątek: D3200 vs inne

  1. #31
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartoszkk1 Zobacz posta
    Trochę poszperałem i raczej seria d3x00 odpada ze wzgledu na af.
    Pewnie kupie coś z serii d5x00, stąd mam pytanie jak działa af w 5100? można go porównać do 5200 czy raczej do 3200?
    W teorii to ten sam czujnik co w d3200 ale podobno działa bardzo fajnie stąd moje pytanie.
    D3100, D3200, D5100, D90 mają ten sam moduł AF, 11 polowy, w tym jeden czujnik krzyżowy. na przykładzie D3100 i D5100 nie widzę żadnej różnicy.
    D5200 ma inny moduł AF, chyba 39-cio polowy i więcej czujników krzyżowych.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #32

    Domyślnie

    Ten znowu z D5200 jest też w D7000 i uważany jest za psotny w niepemnym oświetleniu.
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    D5200 ma inny moduł AF, chyba 39-cio polowy i więcej czujników krzyżowych.
    Tak, ma 39 polowy. Bliźniaczy model 5100 ma zaledwie 11 i jeden krzyżowy. A nie mogła być cała seria D5xxx od początku z 39 polowym? szkoda
    D5100|18-105mm|Helios 44M

  4. #34

    Domyślnie

    Może D5900 będzie miał 51-polowy.... Albo i więcej.

  5. #35

    Domyślnie

    No widać nie mogła, bo jak było d5000, to nie mieli jeszcze, takiego 39 polowego.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    D3100, D3200, D5100, D90 mają ten sam moduł AF, 11 polowy, w tym jeden czujnik krzyżowy. na przykładzie D3100 i D5100 nie widzę żadnej różnicy.
    D5200 ma inny moduł AF, chyba 39-cio polowy i więcej czujników krzyżowych.
    Hmm, może i ten sam, ale ostatno miałem wątpliwą przyjemność robienia zdjęć znajomym ich D3100 plus kit 18-55 i autofocus gubił się zupełnie tam, gdzie moja D90 jakoś sobie radziła (warunki kiepskie - ciemno i pod światło ulicznych latarni).
    Nie wiem, czy to przypadłość poszczególnych modeli, czy też to reguła, tak jak (ponoć) między D300 i D7100.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta
    No widać nie mogła, bo jak było d5000, to nie mieli jeszcze, takiego 39 polowego.
    Ale w czasie premiery D5100 był już taki w amatorskich body np D7000 i mogli dac też do tego D5100
    D5100|18-105mm|Helios 44M

  8. #38
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoarte Zobacz posta
    Ale w czasie premiery D5100 był już taki w amatorskich body np D7000 i mogli dac też do tego D5100
    Nie dali bo taka jest polityka Nikona przy pozycjonowaniu sprzętu, seria D3xxx okrojona względem serii D5xxx.
    Seria D5xxx okrojona względem serii D7xxx, D7100 ma moduł z D300 a pomimo tego nie działa tak sprawnie jak w D300.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Nie dali bo taka jest polityka Nikona przy pozycjonowaniu sprzętu, seria D3xxx okrojona względem serii D5xxx.
    Seria D5xxx okrojona względem serii D7xxx
    Dokładnie. Też to zauważyłem i zresztą już tu gdzieś wcześniej to pisałem mimo że to amatorskie ale klasyfikowane na te uboższe i lepsze.

    np D3000 to totalny golas, nie ma nawet bracketingu ekspozycji, live view czy wejścia na wężyk spustowy
    Ostatnio edytowane przez fotoarte ; 06-01-2015 o 11:16
    D5100|18-105mm|Helios 44M

  10. #40

    Domyślnie

    No, to skoro wiesz, że tak są pozycjonowane produkty, to co się dziwisz, że nie dali 39polowego af w d5100?
    Trzeba było kupić d7000, to byś miał
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •