Nie ważne co wybierzesz. Obrazki z body d3xxx, d5xxx czy d7xxx są do siebie bardzo podobne. Różnice są aptekarskie. Jeśli mogę ci doradzić to osobiście brałbym najtańsze d3100. Ze względu na cenę.
Szukaj
Nie ważne co wybierzesz. Obrazki z body d3xxx, d5xxx czy d7xxx są do siebie bardzo podobne. Różnice są aptekarskie. Jeśli mogę ci doradzić to osobiście brałbym najtańsze d3100. Ze względu na cenę.
D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
http://500px.com/arekkruszka
FB MM
Za 1500 masz Sigmę 17-50 ze stałym światłem 2.8.
Wszystko zależy jakie zdjęcia chcesz robić ?
Jeśli wakacyjno okolicznościowa reporterka to AF jest dość istotny.
Istotne jest też jasne szkło.
Jeśli priorytetdm jes krajobraz i okazjonalnie reszta to priorytet AF można odpuścić.
Nie będzie też niezbędny jasny obiektyw.
Fajnym pomysłem jes też stałka 35 f 1.8.
Np. D3200 + 18-105 + 35 będzie bardziej uniwersalny niż D5200 z samym 18-105.
Chyba nawet wolałbym tandem 18-105 + 35 od wspomnianej Sigmy.
D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |
Zaczynałem od D3100 + N18-105 + N35. Spoko zestaw na początek. Ned wie co pisze- również ma naoczne porównanie.
Zdecydowanie odradzam d3200. Strasznie szumi. Lepszy będzie d5100, albo d90(tańsze obiektywy). Chyba, że stać cię na pełną klatkę, wtedy np.: d810.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Ciśnie się na usta: "jakie odradzanie, takie doradzanie": D810 przy przewidywanym budżecie 1400-2000zł...
tak tak D810 jest nie zbędne do nauki robienia zdjęćpóźniej przyjdzie czas na lepsze modele
![]()
Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |
Do nauki to w ogóle polecam praktice mtl50. Używam i jest moc. Do tego tanie obiektywy m42. I jeszcze cena poniżej 200zł. Ideał! Ale jak chcesz cyfrę, która jest tańsza w eksploatacji i od razu możesz zobaczyć efekt (to w nauce też jest ważne) to, może być to nieszczęsne d3200 , które mimo, że ma swoje wady też jest całkiem spoko aparatem. Ja, gdybym teraz miał wybierać brałbym d5100. Tylko daruj sobie 18-105 i weź 35 lub 50 1.8. Jeśli zajmiesz się fotografią i kupisz stałkę to 18-105 i tak poszło by w odstawkę. Zastanów się też nad d90, bo możesz podpiąć do niego tańsze obiektywy bez procesora.
A jak z AFem w d3200 + 18-55 II ?
Bo z tego co pamiętam w d3100 + 18-55 było słabo, dość długo ostrzył, nie wiem czy to była wina kita czy body.
Trochę poszperałem i raczej seria d3x00 odpada ze wzgledu na af.
Pewnie kupie coś z serii d5x00, stąd mam pytanie jak działa af w 5100? można go porównać do 5200 czy raczej do 3200?
W teorii to ten sam czujnik co w d3200 ale podobno działa bardzo fajnie stąd moje pytanie.
Skontaktuj się z nami