Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 96

Wątek: D3200 vs inne

  1. #21

    Domyślnie

    Nie ważne co wybierzesz. Obrazki z body d3xxx, d5xxx czy d7xxx są do siebie bardzo podobne. Różnice są aptekarskie. Jeśli mogę ci doradzić to osobiście brałbym najtańsze d3100. Ze względu na cenę.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  2. #22

    Domyślnie

    Za 1500 masz Sigmę 17-50 ze stałym światłem 2.8.

    Wszystko zależy jakie zdjęcia chcesz robić ?

    Jeśli wakacyjno okolicznościowa reporterka to AF jest dość istotny.
    Istotne jest też jasne szkło.

    Jeśli priorytetdm jes krajobraz i okazjonalnie reszta to priorytet AF można odpuścić.
    Nie będzie też niezbędny jasny obiektyw.

    Fajnym pomysłem jes też stałka 35 f 1.8.
    Np. D3200 + 18-105 + 35 będzie bardziej uniwersalny niż D5200 z samym 18-105.
    Chyba nawet wolałbym tandem 18-105 + 35 od wspomnianej Sigmy.
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

  3. #23

    Domyślnie

    Zaczynałem od D3100 + N18-105 + N35. Spoko zestaw na początek. Ned wie co pisze- również ma naoczne porównanie.

  4. #24

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradzam d3200. Strasznie szumi. Lepszy będzie d5100, albo d90(tańsze obiektywy). Chyba, że stać cię na pełną klatkę, wtedy np.: d810.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbel Zobacz posta
    Zdecydowanie odradzam d3200. Strasznie szumi. Lepszy będzie d5100, ..
    Pierwsze słyszę tak zdecydowane narzekanie na szumy w D3200, tzn na te matrycę. Po przeskalowaniu, nawet na wysokim ISO nic sie nie będzie pokazywało.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Ciśnie się na usta: "jakie odradzanie, takie doradzanie": D810 przy przewidywanym budżecie 1400-2000zł...

  7. #27

    Domyślnie

    tak tak D810 jest nie zbędne do nauki robienia zdjęć później przyjdzie czas na lepsze modele
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  8. #28

    Domyślnie

    Do nauki to w ogóle polecam praktice mtl50. Używam i jest moc. Do tego tanie obiektywy m42. I jeszcze cena poniżej 200zł. Ideał! Ale jak chcesz cyfrę, która jest tańsza w eksploatacji i od razu możesz zobaczyć efekt (to w nauce też jest ważne) to, może być to nieszczęsne d3200 , które mimo, że ma swoje wady też jest całkiem spoko aparatem. Ja, gdybym teraz miał wybierać brałbym d5100. Tylko daruj sobie 18-105 i weź 35 lub 50 1.8. Jeśli zajmiesz się fotografią i kupisz stałkę to 18-105 i tak poszło by w odstawkę. Zastanów się też nad d90, bo możesz podpiąć do niego tańsze obiektywy bez procesora.

  9. #29

    Domyślnie

    A jak z AFem w d3200 + 18-55 II ?
    Bo z tego co pamiętam w d3100 + 18-55 było słabo, dość długo ostrzył, nie wiem czy to była wina kita czy body.

  10. #30

    Domyślnie

    Trochę poszperałem i raczej seria d3x00 odpada ze wzgledu na af.
    Pewnie kupie coś z serii d5x00, stąd mam pytanie jak działa af w 5100? można go porównać do 5200 czy raczej do 3200?
    W teorii to ten sam czujnik co w d3200 ale podobno działa bardzo fajnie stąd moje pytanie.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •