Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 86

Wątek: Facebook

  1. #71

    Domyślnie

    Jestes pewien ze czytales regulamin na facebook.pl a nie na kwejk.pl ?
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eskimos Zobacz posta
    Jestes pewien ze czytales regulamin na facebook.pl a nie na kwejk.pl ?
    +1
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Tak czytałem. Wnioskuję więc, że Ty nie (albo nie zrozumiałeś). FB posiada prawa majątkowe, oczywiście nie wyłączne. Może korzystać z Twoich prac w zasadzie w dowolny sposób, bez pytania Cię o zgodę czy płacenia Tobie za wykorzystanie Twoich prac. Jeśli to nie są prawa majątkowe, to jakie?

    Masz rację, FB wykorzystuje wszystko co w nim umieścisz......udostępniając to innym, ale chyba nie zrozumiałeś intencji i celu tego zapisu w regulaminie.
    Działanie FB to nic innego rozpowszechnianie cudzych treści na rzecz innych użytkowników. Udzielasz licencji, żeby FB bez żadnych konsekwencji, mógł to robić.
    Wystarczy odpowiedni zapis w regulaminie i jest dupokrytka.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 06-11-2013 o 13:11

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    +1
    Nie ma to jak radość z tego, że ktoś ma podobne zdanie do mojego. Nie zmienia to jednak regulaminu FB

    Cytat Zamieszczone przez freefly
    Masz rację, FB wykorzystuje wszystko co w nim umieścisz......udostępniając to innym, ale chyba nie zrozumiałeś intencji i celu tego zapisu w regulaminie.
    Działanie FB to nic innego rozpowszechnianie cudzych treści na rzecz innych użytkowników. Udzielasz licencji, żeby FB bez żadnych konsekwencji, mógł to robić.
    Wystarczy odpowiedni zapis w regulaminie i jest dupokrytka.
    Ty też masz rację, ale nie do końca. Nigdzie w regulaminie FB nie pisze w jakim celu i na jakich polach będzie wykorzystywał treści chronione prawem autorskim. Tak więc licencję, którą mu udzielasz używa do tego co napisałeś, ale może użyć ją również do innych celów.

    O genezie ostatniej zmiany regulaminu można przeczytać TUTAJ:

    Zakładam, że to nie są ostatnie "zmiany" w regulaminie.
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Nie ma to jak radość z tego, że ktoś ma podobne zdanie do mojego. Nie zmienia to jednak regulaminu FB


    Ty też masz rację, ale nie do końca. Nigdzie w regulaminie FB nie pisze w jakim celu i na jakich polach będzie wykorzystywał treści chronione prawem autorskim. Tak więc licencję, którą mu udzielasz używa do tego co napisałeś, ale może użyć ją również do innych celów.

    O genezie ostatniej zmiany regulaminu można przeczytać TUTAJ:

    Zakładam, że to nie są ostatnie "zmiany" w regulaminie.
    stawiam na to że Eskimos pisał raczej do Ciebie niż do mnie

    i akurat jesteś w błędzie bo jest jasno napisane do czego informacje (czyli wszystkie dane zdjęcia, filmy itp które wrzuciłeś na fb) są wykorzystywane

    Cytat Zamieszczone przez https://www.facebook.com/about/privacy/your-info
    Sposoby wykorzystywania uzyskiwanych przez nas informacji
    Uzyskiwane przez nas informacje o Tobie są wykorzystywane w związku z udostępnianiem usług i funkcji Tobie i innym użytkownikom, takim jak Twoi znajomi, nasi partnerzy, reklamodawcy, którzy wykupili reklamy w serwisie, a także twórcy aplikacji, którzy tworzą używane przez Ciebie gry, aplikacje i witryny. Oprócz ułatwiania użytkownikom oglądania i odnajdywania rzeczy, które robisz i udostępniasz, otrzymywane informacje na Twój temat możemy wykorzystywać:

    # w ramach działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa produktów i usług Facebooka oraz połączeń serwisu z innymi stronami;
    # w celu ochrony praw i własności serwisu Facebook i innych podmiotów;
    # w celu obsługi funkcji i usług opartych na lokalizacji, takich jak informowanie Ciebie i znajomych o wydarzeniach w pobliżu;
    # w celu pomiaru i analizy skuteczności reklam, które prezentujemy Tobie i innym użytkownikom, w tym dostarczania Ci interesujących reklam;
    # w celu przedstawiania propozycji Tobie i innym użytkownikom serwisu Facebook, takich jak: proponowanie, by znajomy skorzystał z narzędzia do importowania kontaktów, ponieważ Tobie udało się w ten sposób znaleźć znajomych, by inny użytkownik dodał Cię do grona znajomych, ponieważ zaimportowaliście ten sam adres e-mail, albo by Twój znajomy oznaczył Cię na dodanym zdjęciu, na którym jesteś;
    # w celu obsługi operacji wewnętrznych, w tym rozwiązywania problemów, analizy danych, testów, badań i usprawniania usług.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    stawiam na to że Eskimos pisał raczej do Ciebie niż do mnie

    i akurat jesteś w błędzie bo jest jasno napisane do czego informacje (czyli wszystkie dane zdjęcia, filmy itp które wrzuciłeś na fb) są wykorzystywane
    Ja pier... ale jesteś oporny. Ja też stawiam na to, że Eskimos pisał do mnie! Wyraził wątpliwość czy czytałem odpowiedni regulamin. W ten sposób potwierdził Twoje wcześniejsze wątpliwości, i dlatego tak się ucieszyłeś. Teraz chyba jasne, prawda?

    Kolego, jesteś zafascynowany FB i masz klapki na oczach. Nie zamierzam Cię dłużej odwodzić od zachwytu nad FB. Zamiast przeczytać mój link i posłuchać wypowiedzi prawnika, cytujesz mi fragment polityki prywatności FB, który dotyczy TWOICH DANYCH OSOBOWYCH oraz informacji o TWOICH ZACHOWANIACH, KONTAKTACH itp. Punkt dotyczący filmów i zdjęć, czyli treści chronionych "prawem własności intelektualnej" jest w innej części regulaminu FB.

    pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  7. #77

    Domyślnie

    Masz na mysli to

    "W przypadku treści objętych prawem własności intelektualnej [...] użytkownik przyznaje nam poniższe uprawnienie zgodnie z wprowadzonymi przez siebie ustawieniami prywatności i ustawieniami aplikacji: użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich publikowanych przez siebie treści objętych prawem własności intelektualnej w ramach serwisu Facebook lub w związku z nim."


    Freefly wlasnie o tym mowi, zwykle RWD (rejestr wydanych dokumentow nieoficjalnie nazywany ratuj wlasna d..e), bronia sie przed glupkowatymi pozwami w Stanach i to wcale nie znaczy ze przejmuja wladze majatkowa czy jakakolwiek nad twoimi zdjeciami.
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Ja pier... ale jesteś oporny. Ja też stawiam na to, że Eskimos pisał do mnie! Wyraził wątpliwość czy czytałem odpowiedni regulamin. W ten sposób potwierdził Twoje wcześniejsze wątpliwości, i dlatego tak się ucieszyłeś. Teraz chyba jasne, prawda?

    Kolego, jesteś zafascynowany FB i masz klapki na oczach. Nie zamierzam Cię dłużej odwodzić od zachwytu nad FB. Zamiast przeczytać mój link i posłuchać wypowiedzi prawnika, cytujesz mi fragment polityki prywatności FB, który dotyczy TWOICH DANYCH OSOBOWYCH oraz informacji o TWOICH ZACHOWANIACH, KONTAKTACH itp. Punkt dotyczący filmów i zdjęć, czyli treści chronionych "prawem własności intelektualnej" jest w innej części regulaminu FB.

    pozdrawiam
    Mateo ma po prostu wrzucone na fejsa tysiące fotek, to próbuje się przekonać, że nie oddał ich za darmo.
    A to, że fejsbuk przechowuje wszystkie wasze czaty, wiedzieliście? Jest opcja, że można pobrać wszystko w formacie txt bodajże na swój komputer...od początku istnienia konta.
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 07-11-2013 o 02:20
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #79

    Domyślnie

    Gadu gadu to samo, gmail tylko teoretycznie kasuje twoja poczte ba google przechowuje cache nieistniejacych stron i wpisow ktore sam kasowales. To co ktory z was pierwszy odcina kabel od internetu ?
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  10. #80

    Domyślnie

    Nikt wam nie każe używać facebooka, gmaila, gadu gadu.
    Możecie olać fejsa, postawić własną pocztę ( i wysyłać tylko do ludzi którzy mają skrzynki gdzieś indziej niż na gmailu :P ), napisać własny komunikator, albo używać linuxowego talka, czy netcata Nawet własne XMPP możecie przecież postawić.

    Niektórym przeszkadza, że jakiś automat czyta ich maile, analizuje i na ich podstawie podaje im celowane reklamy, niektórzy podają na facebooku wszystkie informacje potrzebne do skutecznej kradzieży tożsamości, czy wykonania operacji na koncie bankowym. co kto lubi.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •