Close

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 112

Wątek: Sony FF

  1. #31
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    A ja mam wrażenie, że Nikon opracował tą matrycę, a Sony jest tylko wykonawcą OEM i tyle . To tak jak np. z aparatami Premiera - produkował w swoich fabrykach dla Praktiki, dla Jenoptixa i wielu, wielu innych firm... a potem miał prawo wypuścić część produkcji z własnym logo. Pewnie podobnie będzie tutaj - Sony produkuje kawałeczki krzemu z dodatkami (zwane matrycami ) pod dyktando ludzików z R&D Nikona, a potem sobie jakąś część produkcji wykorzysta zgodnie z umowami do własnych celów.
    Mozliwe. Tak bylo z matrycami seii D1, D1x, D1h. Byc moze LBCAST tez byl w fabach SONY produkowany.

  2. #32

    Domyślnie

    Możliwe też, że jest inaczej czyli prościej...

  3. #33

    Domyślnie

    Jesli cos wydaje sie proste, to zapewne dlatego, ze nie widzisz wszystkiego
    forum.niekojarze.pl

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    Jesli cos wydaje sie proste, to zapewne dlatego, ze nie widzisz wszystkiego
    bywa też że to co widać jest pokręcone, a tak na prawde jest proste - np. widzisz ogone świnki i wnosisz po nim że to straszliwie pokręcone zwierzątko, a tak wcale nie jest świnka jest bardzo prosta za wyjątkiem ogonka

    tak może być też z Sony FF - niby jest skomplikowane a tak na prawde to go nie ma wogóle, co mnie nieszczególnie swędzi jako że czekam na kolejny udany model APS-C w ludzkiej cenie
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  5. #35

    Domyślnie

    juz kiedys pisalem na tema sony i predzej sony wychusta nikona. mozna spojrzec na to tak:

    sony od dawna chcialo robic swoje aparaty(system), i wspolpracowalo z nikonem -nikon niczego sobie"nas niedoganiat" i cyk minolta kupiona, a dzieki nikosiowi sony doskonale wie jak produkowac matryce i oprogramowanie pod profi teraz tylko zrobic puszeczke..

    fuji ma zaleznosc, dopiero po jakims czasie moze pokazac ~nikosia pod swoim logo

    a na co komu matryca z d2x? do amatorki sie nienadajea puki co sony nie ma sredniegosegmentu(dywagacje dla bardziej zaawansowanych)
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    juz kiedys pisalem na tema sony i predzej sony wychusta nikona. mozna spojrzec na to tak:

    sony od dawna chcialo robic swoje aparaty(system), i wspolpracowalo z nikonem -nikon niczego sobie"nas niedoganiat" i cyk minolta kupiona, a dzieki nikosiowi sony doskonale wie jak produkowac matryce i oprogramowanie pod profi teraz tylko zrobic puszeczke..

    fuji ma zaleznosc, dopiero po jakims czasie moze pokazac ~nikosia pod swoim logo

    a na co komu matryca z d2x? do amatorki sie nienadajea puki co sony nie ma sredniegosegmentu(dywagacje dla bardziej zaawansowanych)
    A może pisząc warto byłoby zachować jakieś reguly gramatyczne i stylistyczne.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    A może pisząc warto byłoby zachować jakieś reguly gramatyczne i stylistyczne.
    Może wtedy ktoś by nawet coś zrozumiał .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #38

    Domyślnie

    czego tu nierozumiec, prawa rynku(jak ktos chce opisze bardzo zrozumiale)

    zapomnialem dodac o krokach canona w wysokim segmecie, ale to juz wszyscy wiedza(puszka z FF za grosze i super reporterski markIII, najtanszy 10Mpix'elowiec) -to wszystko po to zeby zagarnac sobie klientow z segmentu do systemu zanim zrobi to ktos inny(jestem pewny ze canon ma juz zrobionego nastepce profesjonalnej 1 z FF tylko czeka az nikon i sony cos pokaza)..
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  9. #39

    Domyślnie

    Jak dla mnie dla Sony jeszcze długi czas nieopłacalne będzie wystawienie Nikona do wiatru. No bo załóżmy, że Sony się wypięło i stwierdziło, że matryc już nie będzie sprzedawać. Nikon albo tworzy na szybko własne linie produkcyjne, albo upada. W każdym razie do kogo uciekną ludzie z systemu Nikona? Jakoś wątpię że wszyscy poszliby do Sony. Najpewniej zaopatrzylibyśmy się w nowiutkie, pachnące egzemplarze 500D, 40D i 3D. Sprzedając matryce Sony ma pewny zysk, którego raczej nie przebiłyby korzyści z próby zagarnięcia dla siebie kolejnej części rynku foto. Poza tym wątpliwe, by Nikon przekazywał Sony Semiconductors wszystkie plany bez odpowiednich umów, które uniemożliwiałyby przez pewien czas wykorzystania opracowanych technologii. I nie wiem czy próba "skrytego" skopiowania i wykorzystania planów uszłaby uwadze skośnookich. Wychodzi na to, że albo Sony ma za słabych inżynierów, skoro musi się posiłkować tym co przekaże mu Nikon i zawsze będzie w tyle, albo jego technicy mogą w dowolnej chwili wygryźć konkurencyjnych no ale w takim razie to po kija kopiować skoro można samemu i tak zrobić lepiej? W końcu chyba Sony po przejęciu KM zyskało także ludzi z tej firmy?
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  10. #40
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    sony od dawna chcialo robic swoje aparaty(system), i wspolpracowalo z nikonem -nikon niczego sobie"nas niedoganiat" i cyk minolta kupiona, a dzieki nikosiowi sony doskonale wie jak produkowac matryce i oprogramowanie pod profi teraz tylko zrobic puszeczke..
    Po pierwsze, nie wystarczy zrobic profi-puszeczke by wszyscy profi sie na to rzucili. Poki co marka SONY w segmencie profi znaczy tyle co nic, a w amatorskich jest za Olympusem i systemem E

    Po drugie: nawet jesli SONY kiedys jak to mowisz. "wyhuśta" Nikona, znaczyc to bedzie tyle co nic. Caly czas piszecie jakby SONY bylo jedynym producentem elektroniki na swiecie Zaprzestanie wspolpracy z Nikonem to dla SONY jedynie straty, i oni dobrze o tym wiedzą. Tym bardziej, ze Nikon nie jest jedym odbiorcą ukladów SONY. Jakos SONY nie postanowilo udupic kompaktów Canona, zaprzestajac dostarczac do nich matryc A to tu jest najwieksza kasa..nie lustrzanki. Profi lustrzanka SONY to kwestia bardziej prestizu dla firmy, niz chec zawojowania rynku. Juz widze te stada reporterow z lustrzankami SONY...

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •